Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen rossz a kiskutyám?...

Miért ilyen rossz a kiskutyám? Sokat írtam, de lécci olvassátok el! Nem tudom mit csináljak már.

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos fiú shih-tzum,aki rettentően rossz..

Sorolom: mindenért hisztizik(ha valamit nem kap meg a kezemből, ha még mindig kell neki étel, pedig már így is többet evet a kelleténél,ha nem vagyok mellette, ha már 1 méternél messzebb vagyok rohan utánnam és sír,hogy vegyem fel plusszabn még ugrál is rám,állandóan velem akar aludni stb..)mindig megugat engem, visszamorog mindenért, ha beszélek hozzá egy kicsit erőteljesebben,hogy ne rosszalkodjon,mintha visszabeszélne,hogy: mondjad,hülye úgysem érdekel. Ha simogatom a fejét megharap, már elég élesek a fogai,múltkor is vérzett a kezem. Ugye a shih-tzuknak különösen ápolni kell a szőrét, most kezd neki igazán nőni, mindig belelóg a szemébe, szerintem alig lát tőle, de nem hagyja,hogy felcstoljam vagy oldalra fésüljem, akkor is harap,fürdetni se tudom a lábát se nagyon hagyja,hogy megmossam séta után...Ma is nagyon rosszul viselkedett, kibuktam teljesen, az előbb sírtam el magamat...

Próbálom nevelni, olvastam már sok mindent, direkt shih-tzu nevelési tanácsokat, ha rosszalkodik erőteljes hangnemben leszidom, de visszaugat, beszoktam zárni vagy 5-10percre egy szobába,hátha leesik neki,hogy ne csináljon rossz dolgokat többet, legalábbis ne harapjon,de ha 1órára zárom be akkor egy óráig vonyít...egyszerűen nem tudom lefárasztani,sokat játszok vele,sétálni is szoktunk,most kapta meg a 4. oltását, igaz,nem olyan hosszú ideig vagyunk kint, mert ma is nagyon car idő volt és hideg is. Próbáltam már azt a módszert,hogy leszidom elfordulok tőle és karba fonom a kezeim, de akkor is ugat rám..Van amikor úgy megharap,hogy ráverek a seggére, persze nem olyan erősen, akkor meg támad engem. Próbáltam már azt is,hogy a grabancánál megrázom egy kicsit, az olvastam a shih-tzuknál bejön,de semmi, még jobban agresszív. Nem tudom mit tehetnék még, ha bántom(rácsapok a seggére meg a grabancos,mert ugye a semmi fájdalomért is vincog) és rámnéz ilyen szomorúan olyan bűntudatom lesz...Kutyaiskola az utolsó lehetőségem??? :'(


2010. jan. 6. 18:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
javaslom, hogy keress fel egy kutyasulit, mert elöször téged kell megtanitani rá, hogyan bánj a kutyával, ezt nem bántásból irom, ne vedd a szívedre, de szerintem a kutyád tudja, hogy veled bármit megcsinálhat...
2010. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
79%
húúú,tényleg kis ördög ez a kutyi :o) szoktad nézni a Póráz 2 végén című műsort? Nagyon sok jó ötlet van benne a kutyák nevelésével kapcsolatban.
2010. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

első válaszoló, miért mi a baj velem?:( nem vagyok jó gazda? gondoltam már rá,hogy jobb helye lenne máshol de úgy szeretem...


második: hol megy ez a műsor?

2010. jan. 6. 19:04
 4/36 anonim ***** válasza:
35%
Az én kutyám is ilyen és azért, mert nem vesz komolyan. Bocsi, hogy ezt mondom, de kb a fejünkre sz*rik.
2010. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress fel egy kutyasulit, méghozzá minél előbb. Az hogy ennyire ragaszkodik hozzád, meg követ, az azért is lehet,mert egyszer megtörsz neki és felveszed(szegéény babuci stb.).Így az már nem következetesség.Szerintem nem kellene az ágyban aludnia,mert az is csak összezavarhatja, hogy ki a falkavezér.Szóval kutyasuli, következetesség, jó nevelés. Most így leírni, hogy mi a jó nevelés elég hosszú lenne.
2010. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
nem...nagyon jó helyen van nálad, félre ne érts, csak úgy gondolom, hogy a fejedre nőtt a kutya egy kicsit...mégcsak 3 hónapos:D, ha elmentek egy suliba, sok hasznos tanácsot kapsz, közben a kiskutya tombolhat a kutyaoviba:))
2010. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
22%

A kutyusod 3 hónapos. Még kölyök. Legalább fél éves koráig rossz lesz. Szoktasd hozzá, hogy nem mindig az van amit ő akar. Ha hisztizik, hát tegye azt. (Enyém is megtanulta, hogy hisztivel nem ér el semmit). Neked kell megtanítani neki, mit szabad, és mit nem. Először legyen szobatiszta, és elég ha az ül-fekszik parancsokat megtanítod neki.

Én spec. feleslegesnek tartom a kutyaiskolát, ha csak ölebnek akarok tartani. Egyrészt amíg kölyök, nem a tanulásra koncentrálna, hanem a játékra. (2 kutyám közül egyik volt kutyaiskolában. 15 E ft-t dobtunk ki az ablakon. Nem rám figyelt, hanem a kutyákra, mert játszani akart.) Megtudod neki tanítani, hogy sétáljon láb mellett pórázon. Türelmetlen vagy vele. Minden nap fáraszd ki, hogy ne legyen kedve rosszalkodni. :)


19L, 2 kutyus gazdija.

2010. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
54%
a spektrumon megy, tényleg jó, egyébként szerintem kinövi, az enyém is harapott mindig, de kinőtte
2010. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Anyukámat ha megkérem,hogy szóljon rá egyből lefekszik és lenyugszik pár percre de utánna folytatja tovább.,hogy érhetném el,hogy engem tekintsen falkavezérnek?? :(
2010. jan. 6. 19:13
 10/36 anonim ***** válasza:
megelőztek :o) Spektrumon megy,de le lehet tölteni részeket,mert már azt hiszem a sokadik évad is lement... nagyon szórakoztató műsor.A kis ördögökből angyal lesz:o)
2010. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!