Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyussal?...

Mit csináljak a kutyussal? Már rossz ránézni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dédimamám kutyájáról lenne szó. Még tőlünk kapta egy évvel ezelőtt, régi kutyánk kölyke volt és neki ajándékoztuk, mert szerette volna. Eddig oké, biztos jó helye lesz, de már kivágtam a hisztit hogy miért választják el 5 hetesen(!!!) az anyukájától(pedig akkor nem voltam valami tapasztalt és mégis okosabb voltam a felnőtteknél).

Eleinte tök jó dolga volt, de még SOHA nem látta állatorvos(semmilyen oltás, féregtelenítés nuku). Talán-talán, de rámondhatjuk így is, jó élete volt, kapott enni, inni, nagy kertje volt és egy játszótársa(másik kutya). Én amint tudtam persze hordtam neki NORMÁLIS kaját és vittem sétálni, de egyszer csak azt vettem észre, hogy ott van egy hordó mellé egy 1m-es láncra kikötve. Ez kb. 3-4 hónapja így van, el sem engedte azóta. Szegénykének télen torokgyulladása volt, abból is magának kellett kigyógyulnia. Jó, oké egy darabig elnéztem, mert mégis csak majdnem 80 éves mama, de ez már sok. Azért kötötte meg, mert a szomszédok panaszkodtak, meg hogy állítólag szétszedett mindent. Persze említenem sem kell, hogy nevelés nuku, és még neki áll feljebb hogy nem hallgat a szóra. Tegnap is voltam nála, de a helyzet csak romlik, már a hosszú, csomós szőrébe beleragadt egy csomó kaki, szegény visongat ha meglát, mert nagyon ragaszkodik hozzám, de egyszerűen nem tudok odamenni tényleg megdögönyözni, mert ugrál, tiszta por és kaki a szőre. Megpróbáltam elengedni, de lehetetlen úgy ha ott van mama, mert nem engedi mert "nem tudnám megfogni".

Szívvel, lélekkel arra törekszem, hogy jobb sorsa legyen, és az lenne a legjobb megoldás, ha egyszerűen elkerülne onnan. Gyűjtöm a pénzt az állatorvosra, meg szőrnyírásra, de addig nem sokmindent tudok tenni(szerintem legalábbis, ha valaki tud valamit írja meg).

Gondolkodtam a fajtamentőknek bejelenteni, ugyanis megtévesztésig hasonlít a katalán pásztorkutyára(egyébként nem az, hanem keverék) de nem találok semmi ilyen fajtát mentő fajtamentést. Esetleg állatvédőrség? Vagy ha rendbeszedném, adatnék be neki oltást, és ha egyszerűen elvinném onnan valamelyikőtök befogadná? A mamával erről már nem lehet beszélni, őt nem érinti, hiába!! Remélem segíthetek rajta mert olyan családban, amiben én bennevagyok nem tűrök állatkínzást, soha, semmilyen körülmények között.

Bocsi a hosszú szövegért


2011. máj. 22. 18:25
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Majd megírom, még nem voltam :)
2011. jún. 14. 17:29
 42/46 anonim ***** válasza:
Na, voltatok már?
2011. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jó :) Az terjeng pedig róla hogy "kicsináléják" a kiskutyákat, pedig nem igaz, mindössze meg kell szokni a kiképző furcsa stílusát(nem pont a kiképzésére gondolok) mert sokan megijednek tőle, én csak nevetek rajta :D

A mi kezdőcsoportunkban van egy nj, meg valmi nagytermetű kutyus és egy csivava is :) Ha kíváncsi vagy még, bővebben is mesélhetek.

[link]

2011. jún. 21. 09:00
 44/46 anonim ***** válasza:
Persze,mesélj nyugodtan,kíváncsi vagyok. :)
2011. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Te fogod hozni a kutyádat?

Hát ez az érdekes stílus bővebben annyi, hogy első ránézésre egy bunkó parasztnak néz ki, meg alapból olyan hangosan beszél, hogy mint mondtam nagyon sokan megijednek először. De nagyon jófej, ja meg még az a szokása, hogy egy kutya sem pisilhet a pályára, legutóbb észrevette hogy gyakorlat közben pisil, kikapta a kezemből a pórázt és kirohant vele a pályáról xD De hát jogos, megmondta utána, hogy bocsánat hogy így viselkedett, csak szoktassam rá hogy itt nem szabad neki, mert zavarja a többi kutyát, vagyis hát a szagra fognak figyelni. De azért is rendes, mert amikor már nem lett volna szabad belépni a csoportba, az utolsó pillanatban rábeszélte a barátnőm(aki régebb óta jár oda).

A folytó nyakörv tényleg kell, mert hát azzal a rántást legalább megérzi a kutya. Amúgy nagyon jó kiképző, ezüstkoszorús, versenyekre is járnak.

2011. jún. 21. 09:30
 46/46 A kérdező kommentje:
És sokat magyaráz, 10-15 percet mindig késik :D
2011. jún. 21. 09:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!