Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyussal?...

Mit csináljak a kutyussal? Már rossz ránézni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dédimamám kutyájáról lenne szó. Még tőlünk kapta egy évvel ezelőtt, régi kutyánk kölyke volt és neki ajándékoztuk, mert szerette volna. Eddig oké, biztos jó helye lesz, de már kivágtam a hisztit hogy miért választják el 5 hetesen(!!!) az anyukájától(pedig akkor nem voltam valami tapasztalt és mégis okosabb voltam a felnőtteknél).

Eleinte tök jó dolga volt, de még SOHA nem látta állatorvos(semmilyen oltás, féregtelenítés nuku). Talán-talán, de rámondhatjuk így is, jó élete volt, kapott enni, inni, nagy kertje volt és egy játszótársa(másik kutya). Én amint tudtam persze hordtam neki NORMÁLIS kaját és vittem sétálni, de egyszer csak azt vettem észre, hogy ott van egy hordó mellé egy 1m-es láncra kikötve. Ez kb. 3-4 hónapja így van, el sem engedte azóta. Szegénykének télen torokgyulladása volt, abból is magának kellett kigyógyulnia. Jó, oké egy darabig elnéztem, mert mégis csak majdnem 80 éves mama, de ez már sok. Azért kötötte meg, mert a szomszédok panaszkodtak, meg hogy állítólag szétszedett mindent. Persze említenem sem kell, hogy nevelés nuku, és még neki áll feljebb hogy nem hallgat a szóra. Tegnap is voltam nála, de a helyzet csak romlik, már a hosszú, csomós szőrébe beleragadt egy csomó kaki, szegény visongat ha meglát, mert nagyon ragaszkodik hozzám, de egyszerűen nem tudok odamenni tényleg megdögönyözni, mert ugrál, tiszta por és kaki a szőre. Megpróbáltam elengedni, de lehetetlen úgy ha ott van mama, mert nem engedi mert "nem tudnám megfogni".

Szívvel, lélekkel arra törekszem, hogy jobb sorsa legyen, és az lenne a legjobb megoldás, ha egyszerűen elkerülne onnan. Gyűjtöm a pénzt az állatorvosra, meg szőrnyírásra, de addig nem sokmindent tudok tenni(szerintem legalábbis, ha valaki tud valamit írja meg).

Gondolkodtam a fajtamentőknek bejelenteni, ugyanis megtévesztésig hasonlít a katalán pásztorkutyára(egyébként nem az, hanem keverék) de nem találok semmi ilyen fajtát mentő fajtamentést. Esetleg állatvédőrség? Vagy ha rendbeszedném, adatnék be neki oltást, és ha egyszerűen elvinném onnan valamelyikőtök befogadná? A mamával erről már nem lehet beszélni, őt nem érinti, hiába!! Remélem segíthetek rajta mert olyan családban, amiben én bennevagyok nem tűrök állatkínzást, soha, semmilyen körülmények között.

Bocsi a hosszú szövegért


2011. máj. 22. 18:25
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
utolsó: nem hiszem, hogy a kedves kérdező egy ilyen nagyságú kutyát nem bírna megtartani séta közben, nem írta egy szóvals em, hogy agresszív lenne, csak épp neveletlen... jogilag igazad van, de gondolj már bele ennek a kutyának a sorsába... kismillió kutya szaladgál védőoltás nélkül, egy darabig ő is ki fogja bírni
2011. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 nory0722 ***** válasza:
100%
Menhelyen vagyok önkéntes: azt,hogy találták a kutyát,nem veszik be,mivel a kutya kötődik ahoz,akinél van és ez a kötődés nem két nap alatt alakul ki. Legjobb,ha az igazat megmondod,nem fogják megbüntetni! Arra nagyon allergiásak,ha valaki a saját kutyáját viszi be azzal,hogy találta. Ezen kívül tényleg az első az lenne,hogy felhívod a menhelyet,megmondod őszintén,mi a helyzet. Ők keresnek egy ideiglenes befogadót,ha épp nincs hely a menhelyen,vagy felteszik a honlapjukra,értesítenek pár embert. Te is hirdesd pár helyen,bár ehez oltás kell,chip és szép külső.
2011. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

Azért azt a tanácsot adni, hogy a saját dédijét jelentse fel az állatvédőknél az durva volt.


Én a te helyedbe a következőt tenném, a veszettség elleni oltást beadatnám, illetve addig amíg nem kapja meg kerülném az embereket. Ugyan írtad, hogy nem agresszív csak neveletlen, de ha valakire ráugrik és megsérti, és egy "jó" indulatú emberrel teszi mindezt akkor nem csak pénz bírságot kapsz, hanem a kutyát még karanténba is fogják zárni. Sétáltasd sokat a kutyust és kezd el nevelni Te. Illetve nem írtad, hogy szuka -e vagy kan de lehet, hogy az ivartalanításon is el kellene gondolkodni mert, ha fiú és neveletlen akkor a eljön a tüzelés időszaka kóborolni fog. Tapasztaltat az én törpetacsi kutyám mindent megtesz, hogy a szukához menjen pedig ő már lassan14 éves! Olyankor falkába ha összeverődnek a kutyák akkor teljesen megváltozik xa viselkedése. Ha meg szuka akkor meg a kan kutyák fogják a dédidet ellepni. Szeretgesd sokat és szocializáld, hogy tudjon viselkedni, mert így nagyon nehéz lesz új gazdit találni neki.

2011. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Ninna ♥ ***** válasza:

Szia! Sokszor olvasom a válaszaidat, nagyon örülök, hogy ilyen felelősségtudatos és jóindulatú, állatbarát gyerek vagy, nagyon büszke vagyok rád így messziről is :)


Én sajnos nem tudom a kutyust befogadni, nekem most is van egy nagy kálváriám itt az új kertes házban, nem szeretném veszélyeztetni a kutyust (nem tudom, olvastad-e, ha érdekel, szólj)


Viszont első lépésnek én is azt ajánlanám, amit már megtettél. Először rendbe hozni a kutyust. Bunda, szőr ápolás, spot-on, nyakörv, és azért normális kaját sem ártana néha vinni neki, de ha a nagyid legalább eteti, akkor az még rendben van, most nem az a fő szempont. Féregtelenítőt tudsz venni szerintem az állatgyógyszertárban, kb. 20-30 kg-os kutyusra szerintem 500 ft-ból bőven megvan, annyit azért csak adnak rá szerintem a szüleid.. és én egyébként hozzájuk fordulnék a veszettségi oltással is, és ha lehetséges, adatnék neki egy kombináltat is, a saját érdekében. Ez (féreghajtóstul, állatorvos, kombinált, veszettségi) egy 10 ezer forintból megvan, remélem ennyit még ki tudsz a szüleidből csikarni. Aztán gondolom szívesen foglalkoznál a kutyussal amennyit te is elviselnél. Szerintem már az is elég lenne, ha 2-3 naponta elvinnéd egy nagyobb séta, akár ha sikerül összeismertetni, akkor a saját kutyusoddal együtt. Majd írj, ha van még valami fejlemény! :)

2011. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Ninna: még annyit hozzá tennék, hogy közben próbáljon meg új gazdit keríteni neki. 80 éves néni nem fog tudni neki megfelelő körülményeket teremteni, és a dédunoka helyzete is változhat (kollégium, munka). A nagy testű kutya, idős néni párosítás eleve nem jó dolog, de már késő. Viszont a lehetőséget meg kell adni neki egy jobb életre. Hátha valaki, akinek több ideje, energiája van rá, pont őt szúrja ki.
2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Ninna ♥ ***** válasza:
Ebben egyetértek kedves utolsó. : )
2011. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
esküszöm imádkozom hogy minnél előbb legyen ebadó! ilyet nem lehet csinálni!! sajnálom mert lehetetlen egy ügy, de akkor sem
2011. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
majd írd meg, hogy mi lett, jó?
2011. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még nem voltam a kutyusnál, de holnapra tervezem a kibuszozást. Ninna köszönöm a dicsérő szavakat, és a hasznos válaszaitokat, jól esett :)

De amint visszajöttem a kutyustól leírom mik történtek.

Hát elég nehéz lehet sétáltatni, tényleg nagyon nagy, de mindegy már hozzászoktam előző kutyám jóvoltából:)

Én mindent megteszek ami tőlem telik!

2011. máj. 27. 20:00
 30/46 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2011. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!