Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerüljük el a kiskutyák...

Hogyan kerüljük el a kiskutyákkal való konfrontációt, amikor azokon nincs póráz, ugatnak és a nagykuty után rohangálnak?

Figyelt kérdés
Egy nem túl aprócska problémával találjuk szembe magunkat nap, mint nap mikor sétálni indulunk. Még egy pár hónapig panelban lakunk, így a környéken nagyon vegyesen találhatóak kis és nagyméretű kutyák. Az enyém egy lab-óriás schnauzer keverék, szelíd mint a bárány, játékos, és még csk másfél éves.A problémám a következő lenne: miért nincs a törpe és kistermetű kutyákon póráz? Rájuk nem vonatkozik a törvény? Melyik világ végére menjek, hogy a kutyámmal boldogan sétálhassunk, ha minden sarkon egy pattogó ugató kistermetűbe ütközünk és sajnos mostanáig azt tapasztaltam, hogy mindig mi vagyunk akiknek kerülgetni kell ezeket, mert ugatásukkal, azzal, hogy a kutyám után rohangálnak felingerlik őt, aki pedig játszani szeretne. Persze, hogy elkezd húzni az 52 kilós kutya. Már azt is hallottam, hogy vegyem fel a kutyámat! És menjünk arrébb. (Egy másfél kilós eb tulajdonosától)Próbálunk olyan időpontokban menni, amikor nem nagyon lehet rájuk számítani, például esőben, késő este...Érdekesnek tartom viszont azt a tényt, hogy amíg tél volt, hó volt nem találkoztam az apróbakkal. Talán mind most került ide, vagy télen fázik a gazda és nem szeret csak 5 percre kiszaladni? Itt a jó idő és a pudlik előkerültek, nincsenek megnevelve és tulajdonosaik a legnagyobb füves területeken előszeretettel ácsingóznak egy helyben a kutyával.Tisztelet a kivételnek, valóban vannak, mint ahogy az én kutyámnak is vannak egész picike barátai akivel játszani tud és a környék összes nagykutyájával jóban van. Valószínű lehet az is, hogy valamit nagyon rosszul csinálok. Bár egészen addig, amíg egy kiskutya nem ugat vagy szalad utána, nagyon szépen viselkedik és el is sétál mellettük. Kérem segítségetek, tanácsotokat. Előre is köszönöm.
2011. máj. 25. 14:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na igen, a csivi konkrétan olyan, hogy ha az enyém akár véletlenül is egyetlen lábával rálép, akkor annak roppan a gerince. Szóval jobb, ha csak barátságosan közelít, mert akkor az enyém is tiszteletben tartja, hogy kicsi és óvatos vele.
2011. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Offolok.

Azért ne általánosítsatok. Nem minden kistermetű kutya gazdája ilyen. Nekem is pici kutyám van, de eszembe nem jutna póráz nélkül kivinni az utcára. Szabadon rohangálhat az udvarunkban, futok vele én is, ha kell, de nyílt területen nem engedném...

2011. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a sok jó tanácsot! Egyet is értek mindenkivel, aki reagált. Nos ezek után-mivel körültekintésemmel és tiszteletben tartásukkal nem értem el semmit, a szép szó sem számít, így valóban látom, hogy sokkal határozottabban kell fellépnem az ilyen esetekben. Nem mintha nem állnék ki a kutyám mellett, teljes mértékben megvédem-bár való igaz, nem szorulna rá, ha elengedném, persze akkor jönne a jajveszékelés, ha egész véletlenül rátapos egy törpére, annak pedig eltörik valamilye, persze mi lennénk a hibásak. Dehát úgy tűnik, meg kell tenni, amit meg kell tenni. Még egyszer köszönöm szépen! Mostantól élni fogok tanácsaitokkal! Szép napot mindenkinek.
2011. máj. 26. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!