Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreg hajtótól? Vagy vigyem...

Féreg hajtótól? Vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
3 napja kapta meg a kiskutyám az első féreg hajtóját ma viszont kiköpködött v mit, néztem: féreg. Az ürülékébe nem volt ezt is ma vetem észre.Ez így normális hogy a féreg hajtó űzte ki belőle? vagy csak véletlen köpte ki és nem hat a féreg hajtó??
2011. máj. 25. 14:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Az anyát is kéthetente féreghajtózni kell a vemhesség alatt, meg a kölyköket is két hetes kortól, szóval egyáltaán nem oké, ha már nálad van mikor először kap.

A neveletlen kis spicced mellé lett még egy kölyök kutyád?

2011. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%
Vagy elpasszoltad a spiccet az ugatás miatt, és most helyette lett új kutya???
2011. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kutyus hibája, hogy férges. Bizonyos emberek marhára nem törődnek vele, milyen körülmények között szaporítják az eladásra szánt kutyáikat, de ha engem kérdezel, szerencséje van a kutyusnak, hogy hozzád került. Te legalább meggyógyítod..

Tényleg nagyon tele lehet férgekkel, hallottam már korábban ilyesmiről, de sehol nem említették hogy az eset végén meghalt volna a kiskutya. Úgyhogy vidd szerintem dokihoz, ő tudni fogja, szüksége van-e valami plusz kezelésre is, vagy a féreghajtó annak rendje-módja szerint így is kihajtja-e belőle az összes élősködőt. Nagyon le lehet gyengülve, úgyhogy legyél óvatos! Ne bízd a szerencsére, hogy helyrejön vagy nem..

Szerencsétlen eset, hogy ennyit kell vele dokihoz mászkálnod így az elején, de később meghálálja majd az eb! Ha gondolod, telefonon is felhívhatod az orvost, hogy ilyen esetben mit tegyél..

2011. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Hallod, te miről beszélsz???????? HOGY JUTHAT EGYÁLTALÁN ILYEN AZ ESZEDBE??????????????????????????????????????????!!



Mondták hogy lehet hogy a féreg hajtó üzi ki belöle és hogy azért jött ki. de mindenképp elviszem ma is! Remélem hamar kitujdák belőle írtani!!

2011. máj. 25. 15:07
 15/33 anonim ***** válasza:

Te írtad a kérdésedben, hogyha egy hét alatt nem tudod megoldani az ugatást, akkor a kutyának mennie kell. Csak kicsit furcsállom, hogy elneveztél egy kutyát december 11-én ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1347736-milye.. )


Aztán január 26-án volt 2 hónapos a spicced aki ugat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1497113 )


És most megint van egy kölyök, aki annyira férges, hogy férget hány. Én nem akarok semmit feltételezni rólad, csak érdekelne, hogy mi ennek a magyarázata.

2011. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A magyarázata az hogy az ugatás megoldott 1 hét alatt!

áprilisba viszont beteg lett a kutyám este elkezdett nyűsziteni de mivel új vagyok a környéken nem tudtam hova menni vele, reggel amint megláttam az első kutya sétáltató embert az utcán odaszaladtam hozzá hogy holvan álatorvos?! Elvittem a kutyámat hozzá, mire közölte hogy: Jó akkor jöjjön először akinek oltás kell, mert hamarabb megvan mint a kutya. Elkezdetünk vele üvöltözni hogy a kutya itt haldoklik a kezembe és az egészséges állatokat hívja be?? Utána behivott kapott infuziót a kutya és mondta hogy elkel vinni azonnal röntgenre majd ha ugyvan megműteni, de előbb ellátja a többit, de nem valoszínü hogy a kutya tuléli adig! Ezt igy közölte:@@ utána hazaküld, viszamegyek anyitlátok hogy a kutyám fkeszik a földön a hugyba meg a hányásába, ott szenved és az orvos elkedet már egy macskát kiherélni az sztalon ami kur*ára ráért volna még!!! mondja h menjek haza! majd felhív és ak víszük a kutyát röntgenre haza mek felhiv 1 óra múlva hogy meghalt a kutya! odamegyek akkor mondta h felboncolja?? Mondtam h hozá ne érjen már akutyaházo ha eddig se csinált semmit!!! 4 orát volt ott akutya azonal elkelett volna látnia.. ere őtt hagyta utoljára mivel a töbi 8aki egézséges volt, hamarabb megvolt.. ) ha megmüti, még mindig itt lenne a kutyám!!Utána tetem bejelnetést az orvosrol a neten de nem reagáltak rá vissza. Else tudom képzelni hogy juthatot iylen az eszedbe hogy eltetük lábalol???? Fogalmad sincs h mennyi ideig kivoltma miata... Most hoztamujat, ugyna olyat fajtába szinbe mindenbe hogy kicsit enyhitse a hiányát.. Ez a magyarázata... amint látod fogllakozok a kutyával, ahogy vele is különben nem tetem volna most se fel a kérdést.....

2011. máj. 25. 15:58
 17/33 anonim ***** válasza:
januárba már megvolt a kutyád, de áprilisban keresned kellett az orvost? Addig se oltások se semmi?
2011. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
nekem is zavaros...
2011. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Na várj. Tehát Decemben elnevezted. Január végén volt két hónapos (durva, 3 hetesen került hozzád, vagy hogy?) Aztán áprilisban megbetegedett:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1705295


De te nem vitted orvoshoz, hanem vártál még két napot, majd a szemét orvos miatt halt meg 4 óra alatt a rendelőben.


Most pedig beszereztetek egy újat, aki annyira férges, hogy férget hány. Ne haragudj, de át kellene gondolnotok az állattartáshoz való hozzáállásokat egy kicsit...


Egyébként a doki telefonon is meg fogja mondani, hogyha férges volt, akkor mikor kell ismételni a féreghajtást.

2011. máj. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Jó figyelj gec*re nm fogok magyarázkodni mert nem a régi kutyámról van szoó és nagyon feltud húzni amikor vki felhozza pláne hogy így!!! amint leírtam már nm rég költöztem ide!!!! Akkor nem itt laktam valószinüleg odavittem a kutyát orvoshoz ahol addig laktam!! Egyedül költöztem ide ott vannak szüleim is.. ők ahhoz az orvoshoz járatják a kutyájukat azért vitem oda én is őt! De aznap nem lett volna időm oda utazgatnii azért akartam itt helybe elvinni és akkor még nem tudtam hogy itt hol van.. eddig nm volt komoly baja a kutyának csak oltás azzal kitudtam utazni, de ezzel nem bírtam volna.. nem tudom mit nem lehet ezen megérteni!!!!!!
2011. máj. 25. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!