Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit kezdjek a mini bullterrieremmel?

Figyelt kérdés

Minden fórumon azt mondták/írták, hogy ez a fajta szuper lakásba, mert csak akkor aktív, ha mindenki aktív mellette, de amúgy egész nap alszik ha egyedül van és olyan mint egy lassított felvétel, ha mindenki csak ül a környezetében. Ehhez képest az enyém szerintem szenved.

Az egy dolog, hogy rág: atomjaira szedte a kanapét, lekerekítette a négyzet alakú asztalt, megrágta a laptop sarkát, stb., de nem ez a fő gondom, mert minden kölyök rág, és az enyém amúgy is kezd már róla leszokni.

Viszont egyáltalán nem bírunk tőle aludni. Egyrészt nem bírtuk leszoktatni az ágyban alvásról, mert eleinte egy garzon lakásban laktunk (az első 2 hónapban), ahol nem tudtuk hova bezárni, így minden este kb. 1 órát küzdöttünk, hogy kidobjuk az ágyból, és végül minden este feladtuk. Aztán átköltöztünk egy nagyobb lakásba, ahol már van külön hálószoba, de az ajtaja nagyon labilis, és a kutya nekidobálja magát, ugat, kaparja az ajtót...szóval inkább beengedjük, mintsem tönkretegye a bérelt lakás ajtaját :S

Másrészt kb. egy hete mindennap hajnali 4kor felébred, és addig bohóckodik (ugrál, a földhöz vágja magát, a kanapén ugrál ami közben nekiütődik a radiátornak, ugrál rajtunk, játékosan belénk harap, kiássa a földet a cserépből...), amíg mi már nem bírunk visszaaludni, és tetteni sem tudjuk az alvást, és a megszokott fél7 helyett hullafáradtan levisszük őt hajnali 5-kor.

Mindennap reggel és délután 1-1 órát sétáltatjuk, és ha sikerül megoldani, este még 10 percet egészségügyi séta címén, de akkor is ezt csinálja.

Az a baj, hogy elajándékozni nem nagyon kéne, ugyanis mi vagyunk a negyedik gazdái, és elég viszontagságos volt élete első 8 hónapja. Márpedig ennél a makacs fajtánál kell a rendszeresség, szóval egy következő gazdával már tuti megbolondul, nagyon megviselné. (arról nem is beszélve, hogy mennyire a szívemhez nőtt már) Mit tehetnék, hogy ne kelljen elajándékoznom? :(


2011. máj. 27. 06:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
33%

Minden bullterrier rág,ha valamiért épp nem boldog.Ezt ők úgy fejezik ki,hogy átrendezik a kéglit.

Az én előző bullom egyszer megsértődött valamin és szétrágta az ágyat.Volt akkor vagy 16 éves,és képzett,tanult kutya volt.

Szerezz mellé másik mini bullt,tudok egy gazdikereső 2 éves lányt,lakásban tartott,kultúrált,normális.

Ha érdekel,írj PÜ.

2011. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
20%
A másik bull majd lefárasztja.
2011. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
33%
Ja és vegyetek egy szobakennelt,éjjelre zárjátok be jutifalikkal,játékokkal.
2011. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Másik mini bullterriert egy 51nm-es lakásba??? Ember, ezek szétszednék a lakást teljesen, mire hazaérek :D Az enyém kergetné a kislányt, az meg nem hagyja magát, mert épp nem tüzel, vagy játékból kergetőzik, felszalad a kanapéra, felugrik ide-oda, az enyém meg utána...nem éppen finomkodó kutyusok ezek, szerintem törés-zúzás lenne a vége :D Meg szerintem a tulaj sem örülne neki túlzottan...De amúgy a kislány bulli nagyon csábítóan hangzik :)


Na amúgy én is szobakennelre gondoltam, de alattunk két ovis gyerek lakik és a kutya tuti ugrálna meg nekimenne a kennel ajtajának, hogy kiengedjük, és az elég hangos, ahogy a kennel puffog a padlón, az ugatásról már nem is beszélve :S Vagy nem ez lenne? :$

2011. máj. 27. 08:55
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
A behívást gyakorold úgy,hogy hosszú kötelet köss a kutyára.Ha nem jön,visszahúzod.Előbb utóbb csak megtanulja.Keress valami extra csábító jutalomfalatot,amire figyel,és kezd tanítani.Próbáld először agyilag lefárasztani...
2011. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tessék venni, vagy készíts oktató pórázt.

15-20 méteres is lehet, nem tud elszaladni, megszökni, de tudod vele tanítani. Visszajön, vagy visszahúzod, simi, jutalom falat miegymás...

Sok idő, türelem, hajrá!!!

2011. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
2011. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
62%
Nem csodálom hogy szegény kutya ilyen.A legelső gazdájának kellett volna megnevelni 1 éves koráig.Utána sajnos nem tudsz mit kezdeni vele.Viszont megértelek hogy nehezen adnád el a kutyát.Ezen az állapoton csak egy fokozottan erős szigor segíthet és az sem 100% osan.Viszont ajánlom a ngc(Natoinal...)tv műsorából a csodálatos kutyadoki c. műsort lehet , hogy segít:)
2011. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam egy filmet a national geographicon, az volt a címe hogy Science of dogs. A kutyák genetikájáról szólt leginkább meg a tenyésztés buktatóiról. Azt mondták benne a bullterrierekről, hogy sajnos genetikailag hajlamosak a kényszerbetegségre, meg más egyéb idegi bajokra, idegileg nagyon labilisak. Mutattak egy olyan bullit aki kényszeresen kergette a farkát folyton, állatorvosok se tudtak vele mit kezdeni, végül élete végéig gyógyszerezni kellett, hogy kicsit nyugodt legyen. :( Szóval az nem lehetséges, hogy azért rág mindent meg hasonlók minden nevelési meg lefárasztási próbálkozásotok ellenére mert kényszerbeteg?
2011. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

A rágásról már leszokóban van, inkább a hajnali keléssel meg a nevének ignorálásával van baj :)

Viszont ezt a nevelőpórázt kipróbálom! Bár volt már neki ilyen visszahúzható póráza, csak...elrágta :D:D:D

De most, hogy leszokóban van, megint megpróbálom!

Viszont tuti nincs szó ideggyengeségről, mert agyon lett vizsgálva meg minden, nagyon hosszú sztori, hogy miért vagyunk mi a negyedik gazdái, de a sztoriban benne van az ideggyengeségi meg genetikai vizsgálat is. Demodexen kívül nincs más baja :)

2011. máj. 27. 10:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!