Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit kezdjek a mini bullterrieremmel?

Figyelt kérdés

Minden fórumon azt mondták/írták, hogy ez a fajta szuper lakásba, mert csak akkor aktív, ha mindenki aktív mellette, de amúgy egész nap alszik ha egyedül van és olyan mint egy lassított felvétel, ha mindenki csak ül a környezetében. Ehhez képest az enyém szerintem szenved.

Az egy dolog, hogy rág: atomjaira szedte a kanapét, lekerekítette a négyzet alakú asztalt, megrágta a laptop sarkát, stb., de nem ez a fő gondom, mert minden kölyök rág, és az enyém amúgy is kezd már róla leszokni.

Viszont egyáltalán nem bírunk tőle aludni. Egyrészt nem bírtuk leszoktatni az ágyban alvásról, mert eleinte egy garzon lakásban laktunk (az első 2 hónapban), ahol nem tudtuk hova bezárni, így minden este kb. 1 órát küzdöttünk, hogy kidobjuk az ágyból, és végül minden este feladtuk. Aztán átköltöztünk egy nagyobb lakásba, ahol már van külön hálószoba, de az ajtaja nagyon labilis, és a kutya nekidobálja magát, ugat, kaparja az ajtót...szóval inkább beengedjük, mintsem tönkretegye a bérelt lakás ajtaját :S

Másrészt kb. egy hete mindennap hajnali 4kor felébred, és addig bohóckodik (ugrál, a földhöz vágja magát, a kanapén ugrál ami közben nekiütődik a radiátornak, ugrál rajtunk, játékosan belénk harap, kiássa a földet a cserépből...), amíg mi már nem bírunk visszaaludni, és tetteni sem tudjuk az alvást, és a megszokott fél7 helyett hullafáradtan levisszük őt hajnali 5-kor.

Mindennap reggel és délután 1-1 órát sétáltatjuk, és ha sikerül megoldani, este még 10 percet egészségügyi séta címén, de akkor is ezt csinálja.

Az a baj, hogy elajándékozni nem nagyon kéne, ugyanis mi vagyunk a negyedik gazdái, és elég viszontagságos volt élete első 8 hónapja. Márpedig ennél a makacs fajtánál kell a rendszeresség, szóval egy következő gazdával már tuti megbolondul, nagyon megviselné. (arról nem is beszélve, hogy mennyire a szívemhez nőtt már) Mit tehetnék, hogy ne kelljen elajándékoznom? :(


2011. máj. 27. 06:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelmű, nem te vagy a falkavezér. A kutya meg rájött, hogy ha kitartóan próbálkozik, akkor beengeditek az ágyba, hálószobába. Gondolj bele, te mit tennél, ha egy kis nyüszítés után beengednének az ágyba? Szerintem te is megpróbálnád minden este, főleg úgy, hogy az előző nap már beengedtek, Abszolút nem következetesen nevelitek, illetve de, de így meg ne várjátok el, hogy ne keltsen fel titeket 4kor.

cerberos kutyasuli honlapján van egy 4 oldalas cikk arról, hogyan lehetnétek ti a falkavezérek. Elég szigorú, de egyszerű szabályok vannak, amit mindig be kell tartani, és akkor, ha nem is varázsütés szerűen, de el fognak múlni/csökkenni fognak a problémák.

Azt nem értem, hogy írod is, hogy makacs fajta, kell neki a rendszeresség, és emellett a következetesség is. Ha egyszer azt mondjátok, hogy nem mehet fel az ágyba, akkor nem mehet fel az ágyba onnantól kezdve. Akárhogy próbálkozik. És ugyanez vonatkozik a reggeli hajcihőre is. Ha nyugodtan akartok aludni (akkor a falkavezérségi szabályok betartásán kívül) ignorálnotok kell. Pont az a célja, hogy megkapja a figyelmeteket. De nektek ezt nem szabad megtenni, még annyival sem, hogy rákiabáltok, mert akkor már is elérte a célját. Olvassátok el Jan Fennel kutyapszichológia című könyvét, megdöbbennétek, hogy mennyire sok, hasonló szituációról, és azok megoldásáról ír benne. Én kétszer olvastam el, de kapásból az itt feltett kérdések felére tudnám is, hogy mi a válasz.

Remélem sikerrel jártok!

2011. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Te jó éééég? Hogy rágta el?

Mikor neveled, ne hagyd hogy rágja, mikor meg otthon vagy, tedd el azt a pórázt.


Ja és mivel ezek a nevelő pórázok jó drágák, elmondom hogy old meg olcsón.

Elmégy egy rövidáru boltba, és szalagban árulják azt, ami a táskáknak a fogantyújuk, valamilyen szalag, olya mint az övtáskák öve. Ha szerencséd van, kapsz ott karabínert is, ha nem sport boltban, hegymászó boltban van.

Na most ezt a kis szerzeményed elviszed egy táskajavítóhoz, hogy az egyik végére visszahajtva varrjon egy fogót a kezednek, a másik végén pedig rögzítse a karabínert.

Pár száz forintból megúsztál, egy 6000 ft-os oktatópórázt.

2011. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, abszolút igazad van, nem mi vagyunk a falkavezérek. Az a helyzet, hogy ignoráljuk mi legalább egy órán át, de elérkezik az a pont, amikor már lakásról lévén szó nem csak mi szenvedünk. A kutya 13 kiló, és amikor teljes erővel a földhöz vágja magát, vagy nagyon éles (és elég szokatlan) nyafogó ugatást hallat, félő, hogy alattunk felébrednek a kis ovisok, ezt pedig még annyira sem szeretném. Az ágy téma ugyanez: eleinte minden este megvívtuk a harcot, és még ha sikerült is az ágyába parancsolni, reggelre vele ébredtünk fel. Most az új lakásban pedig az ajtó okozza a gondot, ki se zárhatjuk a szobából, mert képes tönkretenni az ajtót, csak, hogy bejusson. Néha úgy beremeg az egész, ahogy a kutya nekirohan, hogy szerintem nem sokon múlik, hogy kiszakadjon a keretből, ráadásul szintén nagyon hangos, ami zavarja a szomszédokat :( szóval szeretnék én következetes lenni, de így hogy? Amúgy az még nem is zavarna, ha velünk aludna, hogyha tényleg végigaludná az éjszakát, és nem mászna át rajtunk időnként, aztán pedig reggel nem 4kor kelne fel, hanem mondjuk 6kor, vagy csak akkor ha mi is felkelünk.
2011. máj. 27. 10:50
 24/41 A kérdező kommentje:

Utolsó alatt az utolsó előtti re gondoltam :)


Hogy rágta el? Ez nem olyan szalag volt, amit te mondasz, hanem ez a kis vékony zsinór. Nagyon erős, ha húz a kutya, azt kibírja, csak azt nem ha a kutya rágni kezdi...sajna magára hagytuk a mama teraszán, ahol ki kellett vele kötnünk egy fél órára, mert lyukas a kerítés, a mama pedig nem engedi be a házába. :D

De most egy olyan van neki, ami olyasmi, amit te mondasz csak nem lapos, hanem henger alakú, nagyon vastag és nagyon masszív, viszont szerintem nincs 2 méter az egész, nekem meg olyan kéne, ami 10 méter vagy több, és ki be húzható/rövidíthető.

2011. máj. 27. 11:28
 25/41 anonim ***** válasza:
Te a flexire gondolsz,de az nem kiképzőpóráz.Az amit mi mondunk,az egy snassz kötél.(10-20m)Csak addig kell használni,míg biztonságosan be nem lehet hívni a kutyát.Azért jó olcsón megoldani,mert utána már nem használható.Én mondjuk sok kis pórázt szoktam csinálni belőle.:D
2011. máj. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%

Szia! A helyzet az, hogy a kapcsolatotok teljesen félre van csúszva a kutyával. Nem nektek van kutyátok, hanem neki embere. Még néhány hónapot éltek így, és simán eljuttok odáig, hogyha nem tetszik neki valami, nektek is fog menni,meg ahogy nő, kialakul a védőösztöne, már balhézni is fog más kutyákkal.


Hiába olvasod Jan Fennelt, hiába tartod be a magad módján a 4 szabályt, már az irásodból látszik, hogy nincs meg eléggé se a tudásod, se a lelkierőd, hogy normálisan csináld.


El nem tudom képzelni, hogy nem lehet egy kutyát kitiltani a hálószobából. Nálunk nincs is ajtó, mégse teszi be a lábát egyik kutya se.


Ezeket a dolgokat felügyelet mellett meg kell tanulnod normálisan kivitelezni, másképp nem fog menni.

Én mindenképpen azt javaslom, hogy irány egy normális, póráz nélkül tanulós kutyaiskola, a legjobb ha Tükör-iskola.


Nem tudom melyik Hévnél vagytok, de van őrmezőn, van a népszigeten, van gödöllőn és vácon is: [link]


Nekem más jellegű, de hasonlóan súlyos gondjaim voltak a kutyámmal. Elvégeztem egy alapfokú és egy középfokú tanfolyamot, és mostanra bárhol póráz nélkül tudok vele sétálni, bármilyen kutyával gond nélkül össze tudom engedni, és bármire meg tudom tanítani.

Előtte én is olvastam a Fennel könyvet, meg tartottam a szabályokat, semmit sem értek, mert könyvből nem tudtam megtanulni normálisan alkalmazni ezeket.


A másik meg a fárasztás: önmagában elég baj az, hogy nem tudsz játszani a kutyával, nem tudod lekötni. Az, hogy sétáltok az nem fárasztja a kutyát. Szellemileg, fizikailag és az ösztöneit tekintve is le kell fárasztani, ehhez pedig a közös feladatok, a tanulás, a játék elengedhetetlen.

Az én kutyám egy fél óra klikkeres tanulásban sokkal inkább elfárad, mint másfél óra labdázásban. Persze emellett járunk ÖV-re is, hogy az ösztönkészletei is kimerüljenek.


Szánd rá a pénzt, meg 14 hétvégét, és olyan kutyád lesz, akivel öröm a közös élet, nem pedig keserűség. Akire büszke lehetsz minden helyzetben.

2011. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Ez mind szép és jó, és igazad is van, csakhogy ha nekem lenne pénzem kutyasulira, nem írkálnék itt :( És mielőtt még mondanád, hogy bezzeg a kutyára volt pénzem: fajtiszta ugyan, de egy fillért se fizettem érte...

Amúgy a páromat valamilyen szinten falkavezérnek tekinti, de ő meg kevesebbet van vele. Bár most úgy néz ki, többet lesz, meg ő játszani is szokott vele minden nap itthon, csak nem labdáznak, hanem a rongycsonttal "viaskodnak"...na mind1, megpróbálom ezt a pórázt, amit mondtatok. :)

2011. máj. 27. 12:16
 28/41 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem kevés pénz, nekem se volt könnyű összegyűjteni. Csak annyira élhetetlen volt a kutyával az élet hogy tudtam, hogy vagy a kutyának mennie kell, vagy kifizetem a sulit.

Végül kiszámoltam, hogy van még 10 évvem a kutyámmal, ha arra a 10 évre osztom el éves díjnak a kutyasuli árát, akkor már marhára megéri, hogy normálisan tudok vele együtt élni.


Amúgy szoktak engedni részletfizetést, ha megbeszéled velük.

2011. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Téékáá ***** válasza:
Hát szerintem keményeben lépj fel mindne ellen ami neked nem tetszik a viselkedésében(nem kis baba ő már)...itt arra is célzok h ha szemtelen veled szemben tedd helyre rázd meg a grabancát vagy verd el a fenekét!Jutalom falattal nem hadja békén az ajtót!A farkasfalkában is fönők keményen rendre utasitsa a szemtelenkedőket...ő kutya de ha jogosan kap ki érteni fogja!A másik dolog meg h szerintem neki 2x 1 óra séta semmi.. olyan mintha te lemennéla boltba!Fárazd le, vagy másik kutyával való játékkal, vagy te magad ha szeret aportirozni pl...vagy fussatok együtt!Nappal végkép ne hagyd aludni és ugy fárazd le h már magától feküdjön le a földre..akkor mehettek be és jöhet az alvás!Garantálom h nem fog 4kor kukurékolni!
2011. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Nos a délutáni séta alkalmával mindig más kutyákkal játszik, nem csak simán sétáltatom meg, elviszem kutyafuttatóba, és ott futkározik a többi kutya után, akik a labdájukat kergetik, stb. és annyira szokott elfáradni, hogy mikor hazaérünk, a belső udvarban fogja magát, lefekszik, és nem hajlandó továbbjönni, hacsak nem rántok egyet a pórázán. Az tuti, hogy az egy óra elég neki, ugyanis ő rövidtávon erős/energikus, de hamar kiad magából mindent. Csak az a baj, hogy szerintem hamar vissza is nyeri az elvesztett energiáit :S
2011. máj. 27. 13:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!