Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyésztőtől akarok kutyát...

Ha tenyésztőtől akarok kutyát venni?

Figyelt kérdés
... és kiállításra szeretném vinni, majd később tenyészteni a fajtát, ilyenkor előbb kapnak kiskutyát azok a gazdijelöltek, akiknek hobby célra kell a kicsi?
2011. máj. 31. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem, előbb azok kapnak akik kiállítási kutyát kapnak. Vagy mint nálunk szokott az lenni, hogy én kiválogatom ugye ki alkalmas és ki nem kiállításra és onnantól jöhetnek a gazdik az igényeikkel és választank, bár kiállítási kutyák esetében általában én választok nekik
2011. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem. Azt hittem azért később kapnék, mert "konkurenciának" számítanék a későbbiekben.
2011. máj. 31. 09:03
 3/16 anonim ***** válasza:
ha normális a tenyésztő akkor nem...én mindig örülök ha kiállítanak egy kutyát tőle...és volt is már olyan hogy saját tenyésztésű kutyámmal verettek meg :D nagyon vicces volt. Családban maradt:) nyugi rendes tenyésztő a legjobb kölyköt akarja majd adni
2011. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

én nem vennék tenyésztőtöl, mert azokról sok jót még nem hallottam :(

milyen kutyus?

2011. máj. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nagy befektetés anyagilag a tenyésztés? Nagyon szeretnék elkezdeni komolyan foglalkozni vele, még tanuló vagyok, de miután lediplomázok komolyan érdekelne.

Szóval tényleg sokat kell bele fektetni? Profitra egyáltalán nem számítok, nem is ezért kezdeném el, viszont nem tudom mennyit kellene össze gyűjtögetnek, hogy el tudjam kezdeni.

2011. máj. 31. 09:11
 6/16 A kérdező kommentje:
Magyar vizsla. Nagyon imádom őket! Most egy szaporítótól vett vizslám van, szegény elég beteges.:( Ezért is fontolgatom komolyan a dolgot. Még van 3 évem, van időm gondolkodni rajta. De a kezdő füzetésem 80-90 ezer körül lesz :(
2011. máj. 31. 09:13
 7/16 anonim ***** válasza:

OH vagy?


Szerintem, anyagilag igen, nagy befektetés... A normális tenyésztők nagyon sokat ráköltenek a kutyáikra: Szűrések, utazások a kiállítások stb... Meg rengeteg idő is! De ha tényleg ezt szeretnéd menni fog, hajrá!

2011. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hatalmas befektetés... tenyészkutyák, fedeztetési díj, szűrések, oltások, kiállítás, az alom felnevelésének költségei (oltások, ha van akkor előszűrés, chipp, Tk első körben ellető láda, gyógyszerek) és rengeteg tanulás, szaporodásbiológia, genetika, alapvető állatorvosi ismeretek.
2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hú, akkor tényleg nagyon sokat kell rá gyűjtögetnem, de mindent bele adok!

Az ismeretekkel nem lesz baj, mindig is érdekelt az etológia és az állattudományok, van is állatorvosin ismerősöm, tőle is tudok könyveket kölcsön kérni. Genetikából pedig most vizsgáztam :)

Jaaj nagyon nagy álmom valósulna meg...

2011. máj. 31. 09:43
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva állj neki a kérdésnek, és kezdj el már most kiállításra járni. Ismerd meg a fajtádban leggyakoribb vérvonalakat, ismerkedj a tenyésztőikkel. Lépj be a fajtaklubba! Gondold át, hogy pontosan mi a célod, mit szeretnél elérni a saját vérvonaladdal, mitől lesz az különleges?


Előbb-utóbb lesz egy párosítás amibe menthetetlenül beleszeretsz, és ha szerencséd van, ki tudod választani az első szukád.

2011. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!