Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyésztőtől akarok kutyát...

Ha tenyésztőtől akarok kutyát venni?

Figyelt kérdés
... és kiállításra szeretném vinni, majd később tenyészteni a fajtát, ilyenkor előbb kapnak kiskutyát azok a gazdijelöltek, akiknek hobby célra kell a kicsi?
2011. máj. 31. 08:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban nagy befektetés a tenyésztés, de nekem eddig mindig szerencsém volt. A kiskutyákkal visszakeresem azt, amit belefektetek, így nullán vagyok...

3 kutyám van (egy import kanom, egy szuka, és egy saját tenyésztésű kutyám), mindhárom HJCH, HCH, román CH, szerb CH, és az összes le van szűretve (katarakta, diszplázia, könyökizület).

Lakásban élnek velem, és extraprémium tápot esznek.

Véleményem (legalábbis eddigi tapasztalataim) alapján nem mindig fedi a valóságot az, amit a tenyésztők állítanak. 2 csodaszép (és többszörös ch-kat kiprodukáló) alom után rájöttem, hogy nem kerül egy kiskutya törzskönyvvel együtt 20000Ft-omba (fed. díj nélkül, de orvosi költséggel). A "haszon" meg mehet vissza a kiállításokba, fedeztetési díjakba, új kutyákra, ellátásra.

Elrettentés, akár lepontoztok, akár nem.

2011. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Természetesen az elindulás egy nagyobb összegbe kerül (egy jó kutya, annak felnevelése, kiállítások, tenyésszemle, szűrések, első fedeztetés, és első alom), de véleményem szerint ennél a keresetnél is megvalósítható. (előző)
2011. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
azért ne általánosítsunk mert ez nem minden fajtára érvényes... nálunk külföldön belföldön egyaránt 1000-1500 euró a fedeztetési díj..a kicsiknek 6 féle előszűrésük van különben külföldre meg se veszik, 5 genetikai szűrés van a fajtában amit csak az USA ban csinálnak meg normális minőségben és ehhez jön mellé a csípő, könyök stb... jó, hogy te letudod nullázni de nekem pl évek óta nem megy csak negatívban
2011. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Értem! Ez gondolom függ a kutya termetétől is, hogy mennyit eszik és mennyi örökletes betegségre kell szűrni. Például egy vizsla azért többet eszik, mint egy közép-uszkár de még is kevesebbet, mint egy bernáthegyi. Ha kisebb kutyát szeretnék tenyészteni biztos olcsóbban kijönnék belőle, ha az etetéséről van szó, de gondolom több szűrést is kell végeztetni. Szóval valószinüleg mindig ugyan ott leszek, csak mégsem akarok nagyon minuszba lenni, hiszen egyszer el kell kezdeni az életet és félre is kell tenni az első keresetekből. Várnom kellene még vele? (3 év múlva)
2011. máj. 31. 12:05
 15/16 panettone ***** válasza:

Szerintem a tenyésztés az nem úgy kezdődik, hogy na akkor most veszek egy kutyát és tenyásztő leszek.

Meg van a kiválasztott fajta, van fajta klub vannak kiállítások van vizslás forum minimum az indexen és a netboardon...

Én nem itt érdeklődnék hanem azokon és figyelném árgus szemekkel kinél milyen almok jönnek...

az is lehet ha komolynak találnak megismersz olyan tenyésztőt akitől kaphatsz úgy kutyát hogy segít mindenben kállítások, szűrések, vizsgák, fedztetés fialtatás...

Kérdés saját kennelt szeretnél vagy "csak" egy jó kutyával átélni ezeket úgy hogy esetleg egy-két jó alom jöjjön ki belőle...

2011. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azért érdeklődtem itt,hogy ne hogy feleslegesen déldelgessem az álmomat!
2011. máj. 31. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!