Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz döntés baba mellé kutya?

Rossz döntés baba mellé kutya?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a lányom. Múlt nyáron elpusztult a kutyám. 30 éves vagyok, amióta az eszemet tudom mindíg volt kutyám. Kertes házban élünk, a párom, és az anyukám is velünk él. Ök is szívesen foglaalkoznak majd vele. Tisztában vagyok a felelős és higienikus kutyatartás szabályaival. Az eddigi kutyáim barátságos, jólnevelt állatok voltak, szerintem most is menne. Egy ismerős szerint viszont nem vagyok normalis ha a babámhoz idehozok egy kutyát. Szerinte veszélyes rá nézve. Mi a véleményetek jöjjön kutyi vagy ne?
2009. márc. 25. 21:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
Fugg a kutyus vermersekletetol is. Vannak kifejezettem baratsagos kutyak. Egyebkent statisztikailag joval tobb a csaladon beluli eroszak, mint a csaladon beluli kutyatamadas. Termeszetesen aranyaban nezve. Csak ezert nem megoldas minden csecsemot elvenni a szuleitol, nehogy megtortenjen.
2009. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Szerintem, nyugodtan tarthatsz kutyát a baba mellett is, a kettő nem zárja ki egymást. Csak kevesebb szabadidőd lesz, mert azzal is sokat kell foglalkozni. Amíg pici a kutya, addig jobban oda kell figyelni, ha a baba is ott van, mert még nem tudja kontrollálni az erejét és még szeleburdi. Nekem a bullmastiffom, és ismerősöm kislánya szinte elválaszthatatlanok voltak. És a kutya nagyon vigyázott a gyerkőcre minden tekintetben.Én 100%-ig csak javasolni tudom, amennyiben tényleg tisztában vagy a helyes neveléssel, kiképzéssel.


22:13-as hozzászólónak: Több pszichológus professzor kimutatta, hogy amelyik gyerek kutya mellett nő fel, sokkal egészségesebb, kiegyensúlyozottabb és felelőségtudatosabb. Valamint, hogy kifejezetten jó hatással van az emberek idegrendszerére. Lásd: terápiás kutyák, stb. Ellenben aki az állatokat kínozzák, rosszul tartják, stb. azok a társadalomra veszélyesek. A balesetek, sérülések a tudatlanságból származnak! Ezek tények.


Üdv: Tomi.



[link]

2009. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim válasza:
98%
Szerintem nyugodtan lehet baba mellett kutya is ! Elég sok szülő úgy neveli a kisgyerekét sajnos , hogy a kutya "ellenség" és így sok fiatal már attól fél , ha a közelébe megy egy kutya ! Persze azért lesz munkád vele bőven....de nem hülyeség !
2009. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
83%

Lehet még kéne egy kicsit várni a kiskutyával. Csak míg a baba kicsit idősebb lesz és immunrendszere ellenállóbb. Egyébként nem látok abban semmi rosszat, ha lenne a kicsi lányodnak négylábú társa. És az a lényeg, h tisztában vagy a felelőséggel és higiéniával! És a kutya jó nevelése - a vele való kommunikáció - rengeteget számít, amit az emberek nem tudnak néha felfogni, szinte minden kutyatámadás oka a felelőtlen nevelés, tartás.

Sok kisgyerekes + kutyás ismerőseim vannak, és semmi rémisztő sztorit nem hallottam.És nem kis testű fajtát tartanak, és nem is egyet.

Amit még ajánlanék, ha döntésre jutsz : mindenféleképpen a párod és anyukád 100%-an támogasson ebben, mert biztos lesz szükséged segítségre, ha érkezik kiskutya is a családba.

2009. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen nyugodtan tarthatsz mellette jó idegrendszerű, és nem vadász típusú kutyát. Ilyen lehet pl a labrador, ami kifejezetten ajánlott gyerek mellé, de akár ajánlanám a skót juhászt is, imádja a gyerekeket, és azok is viszont. Minket is mindig megállítanak a kisgyerekes szülők, hogy a gyereknek mennyire tetszik a collie, és engedjük megsimogatni:)

Ami a betegségek elkapását illeti: alapvető szabályokat betartva szinte 0% az esélye, hogy a gyerek bármilyen betegséget elkapjon egy kutyától. Természetesen amíg a gyerek nem tud önállóan járni stabilan, addig mindig ott kell lenni amikor a kutyával van, mert bármikor történhet kisebb baleset (pl véletlenül fellöki a kutya a gyereket), valamint a gyereket is meg kell tanítani olyan alapvető dolgokra, hogy a kutya szájába ne nyúljon, és ne nyúzza a kutyát.

Én egyébként kifejezetten ajánlom, ha valóban szereted a kutyákat, mert ha egy aranyos kutya mellett nő fel a gyereked, az mint írták is pozitívan hat a személyiségére a későbbiekben.

2009. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
98%
Nyugodtan tarthatsz kutyát. Én örülök, hogy vannak még ilyen nem steril kismamák. 30 éve van kutyád , tehát mindennel tisztában vagy, nem is mondok mást, max ha esetleg kiváncsi vagy egy állatorvos véleményére , akkor megerősítelek:):) Ha egy privi véleményt elfogadsz, én leonbergit választanék. Pici baba mellé főleg. Én simán rá merem bízni a babámat. Igaz, én elfogult vagyok a fajtával szemben:)
2009. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Én is kutya mellett nőttem fel és semmi bajom nincs! Megtanultam, hogy kutyázás után kézmosás, közben nem veszem a kezemet a számba, nem teszem a szememhez. Ennyi! És jót tett a kutya, sokat lehet tőlük tanulni! Ha meg segítséged is van hozzá, akkor miért ne? Egyébként is, meg lehet osztani a figyelmet a 2 között! Majd írd meg, hogy döntöttél!

És mások véleményét sz@rd le! :)

2009. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Először az jutott eszembe, hogy egyáltalán miért tetted fel a kérdést, de aztán rájöttem, hogy a gyermeked miatt.

MERT:

Egész életedben volt kutyád, kertes házban éltek, nem csak rád hárul az eb gondozása, tehát ezen a téren kétségkívül az a válasz, hogy persze, hogy jöjjön a kutya! A baba ne legyen akadály, ez teljes mértékben rajtatok múlik, hogy milyen fajtát (akár keveréket) választotok, az a lényeg, hogy úgy legyen nevelve mind a gyerek mind a kutya, hogy megszokják egymást. Ha nem tartod a kutyát olyan körülmények között, hogy az vaddá váljon, nem lesz semmi gond.

Sajnos én társasházban lakom, volt egy kutyám 11 évig, de már a lakásban nem tartanék kutyát, és nem a veszélye miatt, hanem pont azért, mert a kutyának (kivéve a kimondotta ölebeket) szabadságra, térre van szüksége, szóval, ha kertes házban laknék lenne kutyám. Nem is egy. Sőt macska is. Ja, és jelenleg 31 hetes kismama vagyok.

Tehát az én véleményem az, hogy jöjjön a kutyi, rengeteg stressz feloldója és egyfajta kötelék is a család össztartásában! És milyen édes, amikor egy (kölyök) kutya és egy kisgyerek játszik a kertben :)))

Döntsetek egy megfelelő fajta mellett (vagy menhelyes kölyök keverék mellett) és nem fogod megbánni!

Minden jót!

2009. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Remélem nem fogadtad túl érzékenyen a negatív válaszokat, amik helyenként elég alpári módon lettek megfogalmazva. Ebből is látszik, hogy mennyi begyepesedett ember látogatja ezt az oldalt. Szerintem te pont nem az az ember vagy akit ki kéne oktatni a helyes kutyatartásról. Biztos vagyok benne, hogy semmilyen káros hatással nem lesz a kutya a bébire. Mivel a kislány még csak 4 hónapos (egyem meg de édes lehet) jó ideig nem igazán fogja majd fel, hogy ki az a szőrmók aki a családba érkezett. Ahogy nő folyamatosan meg kell ismertetni őt a kutyussal, meg kell vele értetni, hogy a kutyus egy élőlény, ugyanúgy érez jó és rossz dolgokat mint Ő. Meg kell neki mutatni, hogy hol van a kutya szeme, lábai, füle, orra, farka stb. Meg kell neki mutatni, hogy hogyan kell a kutyussal játszani, hogy kell megsimogatni, esetleg megfogni őt, hogy az ne fájjon neki. Ez nem egyik napról a másikra fog menni, de biztos vagyok benne, hogy Te a 30 éves kutyás tapasztalataiddal a hátad mögött a lehető legjobban meg fogod tanítani a kis lányodat arra, hogy hogyan kell bánni egy kutyussal. Téves az az elv, hogy a kutyát kell nevelni az emberhez! A kutyának már az is nagy változás, hogy kiszakítjuk egy számára megszokott biztonságos világból és belecsöppentjük egy teljesen idegen, zajos környezetbe. Ezért a kisgyereket kell megtanítani mindenre a kutyával kapcsolatban. Ha tisztában lesz azzal, hogy hogyan kell a kutya felé közeledni, hogyan kell megérinteni biztos, hogy nem fogja őt a kutya fellökni, semmilyen kárt nem fog benne tenni. A lényeg, hogy elérjük, hogy a kutya ne féljen a kisgyerektől, mert az evidens, hogy a kutyára nagyobb veszélyt jelent egy kis gyerek mint fordítva. Nekem a lakásban 3 yorki kutyuskám van. Most 24 hetes terhes vagyok, de semmiért nem válnék meg a kutyáimtól. Mire megszületik a baba már egy másik helyen fogunk élni, ezen a héten szeretnénk kiköltözni egy nagy kertes házba. De ez nem azt jelenti, hogy a kutyáim ezentúl kint lesznek az udvaron. Eddig is mindig a lakásban voltak és ezentúl is ott lesznek. Tudom, hogy semmilyen káros hatással nem lesznek a kisbabámra. Biztos, hogy képesek leszünk együtt élni velük akkor is ha már eggyel többen leszünk! :)

Még annyit akartam írtam, hogy szerintem a fajta választás mindegy, persze jobb ha valamilyen "gyerek imádó", "dögönyözést kedvelő" kutyát választotok. Pl: Labrador, Skót juhász, Német Dog.

Minden jót és jó egészséget az egész családnak!

2009. márc. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
91%

Miért ne? Miért kérdezed? Mi aggaszt?

Ne hagyd őket kettesben, míg 3 éves lesz a baba.

Az ismerősöd csak beszélgetett, extrém véleménye van erről, talán nem szereti, vagy fél tőle?

Nem is igen találkozik a kutya meg a baba, míg nem tud járni. Aztán meg játszhatnak. Legalább nem lesz allergiás a gyerek.A kutya meg ezt szokja meg, hogy húzzák a fülét, meg ráülnek. Azt fogja hinni, minden kutya így él.

De kettesben ne hagyd, míg nem fogad szót kivétel nélkül a kutya a gyereknek!Mert a vadászösztön a legjobb kutyából is előtörhet, ha valami fura történik.

2009. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!