Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz döntés baba mellé kutya?

Rossz döntés baba mellé kutya?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a lányom. Múlt nyáron elpusztult a kutyám. 30 éves vagyok, amióta az eszemet tudom mindíg volt kutyám. Kertes házban élünk, a párom, és az anyukám is velünk él. Ök is szívesen foglaalkoznak majd vele. Tisztában vagyok a felelős és higienikus kutyatartás szabályaival. Az eddigi kutyáim barátságos, jólnevelt állatok voltak, szerintem most is menne. Egy ismerős szerint viszont nem vagyok normalis ha a babámhoz idehozok egy kutyát. Szerinte veszélyes rá nézve. Mi a véleményetek jöjjön kutyi vagy ne?
2009. márc. 25. 21:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
96%
Még ha puszilgatja vagy egy tányérból esznek véletlenül, az is a gyerek hasznára van, védi a betegségektől. Több film is volt a hetekben erről a Sprektumon, nézd meg, biztos ismétlik.
2009. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
97%

Igen, legyen kutyus! Gyakorlatilag mindent leírtak előttem, teljesen igaz, hogy a kutya használ a gyerek immunrendszerének, idegrendszerének egyaránt.

Mi kertesben lakunk, a kutya szabadon eldöntheti, mikor akar kinn vagy benn lenni. Persze több munkával jár, saras időben bejövetelkor tappancstörölgetés, gyakoribb felmosás, stb., de ennyit bőven megér. 8 hónapos lánykám legjobb barátja, ha a kicsi kinn alszik a teraszon, odafekszik a babakocsi mellé és beszól nekem, ha felébred. Édesek együtt, a szobában is ott hever a kicsi mellett, szereti nagyon. Cicák is vannak, szintén benn, a baba makkegészséges, vidám kislány.

Hajrá kutyatartók, kutyaimádók, kutyabolondok!:-))

2009. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem felelősségteljes anya és kutyagazdi vagy. Vállalj nyugodtan kutyát. Ezt a kérdést biztos azért tetted fel, mert az ismerősöd elbizonytalanított, de ő valószínűleg nincs tisztában egy állat tartásának a feltételeivel. Te viszont igen. Felelősségteljesen fogod csinálni, segítenek is Neked és a picinek a fejlődésére is jótékony hatással lesz a későbbiekben. Vágj bele!:)
2009. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem inkább most legyen kutyud, mint mondjuk másfél év múlva.

A pici lány most még könnyedén megszokja, segítik majd egymást amíg csak lehet.

Viszont 1 év múlva már lehet, hogy féltékeny lenne a lányod a jövevényre, s akkor hiába érettebb az immunrendszere...

A mi fiunk 2 éves múlt decemberben. 1 hónapja hazahoztunk egy beagle-t (lakásba) és nem túl nagy a nyugalom.. Mivel a kutya kölyök, harap(dál) még, a gyerek meg féltékeny, és ha netán unatkozik, felbuzdítja játékra a kutyust, és aztán csúnyán ellöki. Nem tud vele óvatos lenni, kergetné, de a kutya ha megáll, vagy lelassít, a gyerek nem, így ütközés a vége... Most neveljük mindkettőt, Emmának (ő a kutyus) kutyaiskolát nézünk, remélem azzal kibékíthetjük őket.

Egyébként nem a gyerekkel van a baj, hanem aznap, mikor hazahoztuk Emmát, Dani (a fiunk) a nagyanyjával volt, és fellökte egy másik kutya, a mami meg persze megijedt, és sokáig babusgatta, ezért rájött, hogy az akkor nyilván nagy katasztrófa..

Szóval, tudom, kicsit zagyván írtam le, bocsi, lényeg, bártan szerezzetek be egy kutyát, a kislányodnak kizárólag és nagyon jót fog tenni, ha még időben hozzászoktatod!

2009. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
63%
Szia, szerintem vehetel kutyát de feltétlenül kint legyen és kölyök kutyát. vagy várhatsz még egy kicsit . nekem 2 fiam van igaz ök a te gyermekedhez már nagyok 12.és13 .évesek és hosszu évekig vágytak egy kiskutyára .8 hetesen vettünk 1 fajtatiszta németjuhászt és szeretettel dédelgetik játszanak vele .de azért odakell figyelni rájuk.tehát ha veszel csak kinti és kiskutya legyen. vagy várj még vele.
2009. márc. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
91%
Elözö vagyok:ja és elfelejtettem miota /fél éve/ kutyánk van a nagyfiam sokkal jobban felszabadult lett, mert ö nagyon zárkozott volt.nagyon szereti a kutyát és ö is viszont szereti a fiamat,.
2009. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
78%

Én azt tanácsolom, ha a kutya mellett döntesz, akkor az első időkben Te kevesebbet foglalkozz vele:

-ha kölyök, akkor addig amíg a megfelelő oltásokat megkapja, féreghajtás, veszettségi

-ha felnőtt kutya, akkor alapos fürdetés, bolhátlanítás, bolha-kullancs ellen csepp, oltások, féreghajtás

És minél előbb mutasd be neki a babát, hogy kezdetektől tudja, ő az utolsó jövevény, tehát a helye is ott van a falkában (természetesen az oltásai stb után).

Valószínű azért van ez a nagy "baba mellé kutya ne" típusú felfogás az embereknél, mert vagy nem volt még kutyájuk, vagy fogalmuk sincs annak tartásáról, képességeiről. Neked, ha világ életedben volt kutyád, nehogy megmagyarázzák, hogy nem lehet baba mellé beilleszteni egy kutyát!;) Ráadásul segítség is van, így nagy dilemma nem lehet a kutya.

2009. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, hozzászólását!

A kedves ismerősöm kicsit elbizonytalanított, de hála nektek vissza jött az önbizalmam!

Jövő héten jön az új családtag, egy óriás schnauzer keverék. Most kb három hónapos. Menhelyről érkezik, gyönyörű virgonc kiskutya.

2009. márc. 26. 14:20
 29/45 anonim ***** válasza:
8%

Inkabb halgattal volna az ismerőseidre!

Szerintem egy Kutyanak semmi keresni valoja egy Baba mellet főleg nem a hazban!

csinald testver ahogy gondolod En pl.Tesztoszterone Propionatet szurok magamba

2009. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok előre is hozzá és ahhoz is, hogy menhelyről fogadsz be!!! Jó helye lesz Nálatok, a baba is biztonságban lesz.(és az sem egy utolsó dolog, hogy egy gyermek olyan családban nő fel, ahol befogadott kuya van. Minden lehetőség meg van rá, hogy ő is olyan felelősségteljes emberré váljon, mint Ti vagytok és állatszeretővé:)))))))))))
2009. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!