Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz döntés baba mellé kutya?

Rossz döntés baba mellé kutya?

Figyelt kérdés
Négy hónapos a lányom. Múlt nyáron elpusztult a kutyám. 30 éves vagyok, amióta az eszemet tudom mindíg volt kutyám. Kertes házban élünk, a párom, és az anyukám is velünk él. Ök is szívesen foglaalkoznak majd vele. Tisztában vagyok a felelős és higienikus kutyatartás szabályaival. Az eddigi kutyáim barátságos, jólnevelt állatok voltak, szerintem most is menne. Egy ismerős szerint viszont nem vagyok normalis ha a babámhoz idehozok egy kutyát. Szerinte veszélyes rá nézve. Mi a véleményetek jöjjön kutyi vagy ne?
2009. márc. 25. 21:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok a kutyushoz, jó döntés volt! Remélem lesz időd mindkettőjükre! Sok sikert!
2009. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
8%

Csak Sajnalni tudom a gyereked!

Remelem Epsegben megmaradnak a szemei,fulei es nem kap el valamilyen nyavajat a kutyaszőrtől es mindenfele elősködőktől!

Azert jo egeszseget neked es csaladodnak

2009. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg sok a korlátolt ember..a nővérem mikor megszületett,lakásban tartottak a szüleim skót juhászt. A tesóm úgy tanult meg járni,hogy a bundájába kapaszkodott :D Imádta a gyerekeket, és őt is a gyerekek. És lám, a nővéremnek semmi baja, makk egészséges, és még allergiája sincs semmire. Az unokatesómék vizslát tartanak lakásban, a baba nemrég született. Semmi problémájuk nincs vele. Mellesleg én 2 tacskóval lakom együtt, együtt is alszok velük..szintén semmi bajom. Ezek után nem tudom miért aggódna bárki is..kutyával jó lakni, élni, és ha minden egészségügyi dolog be van tartva,meg minden oltása megvan a kutyusnak semmi baj nem lehet. Nem kell a sok butára hallgatni. Örülök a kutyusodnak, remélem sok örömödet leled benne és a kicsi is :)
2009. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok a kutyushoz, örülök, hogy boldog családba kerül egy kis hontalan.:-)
2009. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
96%

Az, aki annyira ellenzi itt a kutyát, annak mi baja van vele? A gyerekei halálos betegek lettek egy kutyától? És ő okosabb mint a sok kutató, aki százszor kimutatta, hogy a gyerek fejlődésének nagyon fontos dolog az állat? Vagy talán őt harapta meg egy kutya?

Amikor én volt kicsi voltam nekünk is volt kutyánk. Nagytestű, és nem is egy! Sőt! Nyulak, csirkék, galambok, tehenek!, kecske is... Engem felraktak a boci hátára, amikor még nem is tudtam járni! Egséz nap az állatoknál, velük játszottam! És képzeld, utoljára általános iskolában, hatodikban voltam orvosnál betegség miatt! Most meg az osztálytársaim, akiknek még egy macskájuk sem volt, minden hónapban elkapják az influenzát, és két hétig hiányoznak! Akkor mi baja is lesz tőle a gyereknek? Érdekes módon három nővérem sem ismeri az orvost, mert nem kell odamenniük, de ez biztos csak véletlen, hogy nem lettünk halálos betegek az állatok miatt... -.-'

2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Eleg fek inas vagy mert az nem azon mulik!

Vegkep nem függ a kutyatol a gyerek egszsege biztos egy orvos levolt fizetve hogy tartsanak kutyan hogy Forgalom legyen a hozzavalokbol meg a Tapbol

Dehat ez igy eszszerű!Ez a mai vilagba igy megy!

Az egeszseg a taplalek tartalmanal asvanyi es vitaminoknal kezdődik!Nem rizikozni kutyaval meg macskaval a hatha megkapja a toxoplazmozist a gyerek ha lany pl.ul

A kutya nem való hazba es ha gyerek van kintre sem A kutya nem ember es beszamithatatlan!

2009. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki ennyira fél attól a betegségtől, akkor elmegy és megnézeti. Azt is csak azok az anyukák kapják el akik kiskorukban sterilszobában laktak. Mert ha nem így lett volna, akkor kicsi korukban elkapják, és észre sem veszik, hogy ez a betegség ment át rajtuk! Utána meg amikor nagyon lesznek és gyereket várnak, nem kell aggódniuk. Ismerem ezt a betegséget, mert kutyám van, gyerekem viszont nincs! Mégis tájékozódok még ilyenról is! Egyébként meg akkor buktál az egészséges izéddel, mert én olyan válogatós voltam, hogy kiskoromban csak vajaskenyeret ettem szalámival... Szóval... A gyümölcs, zöldséget még most sem szeretem, hús eszek, kenyeret és még a levesből is kiszedem a répát... Nyersen finom, de így... Nem ez a heyles, de most arról van szó, hogy mégsincs soha semmi bajom, decemberben megfázok egyszer és ennyi a program... Ja és még hozzátenném, hogy tisztában voltam a higéniával, sokszor mégis ettem kutyás kézzel (amikor kisgyerek voltam)...

De arra úgy kiváncsi lennék, hogy miért hiszed magad okosabbnak azoknál akiknek ez a dolguk!? Nem az orvosok mondják ezt csak, hanem ezer vizsgálat, felmérés és minden van rá! Midnenhol ezt mondják, akik egy kicsit is értenek hozzá! És azért, hogy neked az orvos négyszemközt azt monjda, hogy a kutya használ a gyereknek, azért nem fizet senki! De ha mégis így lenne, akkor mégis miért egészségesebbek, szellemileg fejlettebbek azok a gyerekek akik kutya mellett nőnek fel? Miért használnak terápiás kutyákat a beteg gyerekekhez is? Vagy akkor miért engedik be a vezetők az ilyen helyekre a kutyákat? Ő biztos nem tudják annyira mint te... Kiből lesznek az ilyen buta, egy kiskutyától rettegő, tájékozatlan, verekedős, felelőtlen felnőttek? Azokból a gyerekekből, akik életükben nem láttak kutyát, mert anyuci jobban tudja... A nővérem is májusban szüli az első gyerekét, de egész életében kutyázott, nem fogja most sem elvitetni őket. Négy kutyája van, meg két macskája, és érdekes módon a magzatának semmi baja... Majd sokkal egészségesebb elsz, mert nem féltik úgy mint a porcelánt, meg fogja tanulni, hogy ne okozzon fájdalmat, nem fog verekedni, és sokkal nagyobb előnnyel indul, mint azok akiket úgy félnetek, hogy még akkor is kezet kell mosnia, ha kinéz az ablakon... De te olyan ember vagy, aki csak odáig hallja, hogy toxoplazmózis, meg kutyától és macskától van. Azt már nem hallja meg hogy az ember ezen átesik kiskorában, persze, ha anyuka nem kap frászt, amikor homokozóban játszik... Ha meg annyira retteg, akkor terhesen elmegy, és megmondják neki, hogy átesett-e rajta, vagy nem... Egyébként meg, ha azoknál, akik ezt vizsgálták és kijelentették, okosabbnak hiszed magad, legalább azon gondolkozz el, hogy a sok válaszoló közül, mégis miért modta mindenki, hogy ok a kutya? Ezn olyan mint amikor nem egy ember mondja nekem, hogy hülye, hanem 33, akkor azért már kezdem elhinni...

2009. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
85%
Jaa, tudom, mindenki butaságot beszél, csak te tudod... Az egész többség buta... De azért kiváncsi lennék, milyen képet végnál, ha meglátnád, majd évek múlva ezt a szerencsés kisgyereket... Hogy milyen boldog és egészséges, és bátor, és, hogy mennyi mindent kapott a kuytától... Gondolom rosszul esne, hogy nem volt igazad. A te gyerekeidet meg sajnálom, ha vannak, mert üres lehet az életük, gondolom levegőre csak szkafanderben mehetnek...
2009. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
90%

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ezt az óllakó vadparasztot észérvekkel meg tudod győzni? Ennek a kutya csak amolyan vigyázzon a házra kényszerből adok neki vizes kenyeret, nehogy éhenhaljon állat.

Amúgy nálam is van határ, nem mehetnek a kutyák az ágyba például de nem engedem azt se hogy képennyalják a kisgyerekeket a családban. Én ezt az embert kényszerivartalanításra ítélném, semmi elfogadható indokot nem látok arra, hogy ezzel az értelmi színvonallal és világlátással továbbörökítse a génjeit.

2009. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
94%

Egy lakásban lakó német-juhászom (bármikor kimehet, mert kertesben lakunk, de ő dönti el), két macskám, változó számú tengerimalacom és egy 8 hós kislányom van. Meg több mint 20 lovunk, de ők nem a lakásban.:-)Makkegészséges a gyerek és már kezdi érteni, hogyan kell viselkedni a kutyával, nem szabad húzgálni a fülét, stb. Bár a kutya engedi, bármit csinálhat vele a kicsi, rá se mordulna soha, de persze a cél az, hogy a lányom megtanuljon szépen bánni minden állattal. 5 hetesen már feltettem a lóra. Holnap lesz 8 hós, a kutyába kapaszkodva szeret legjobban felállni és imád a macskák után mászni a földön, illetve a bútorokba kapaszkodva járni. Sose beteg, viszont átlagon felül vidám, kiegyensúlyozott és értelmes gyerek.

A terhesség alatt is én etettem az állataimat, még a macskaalmot is kicseréltem, mert engem se tartottak üvegkalitkában a szüleim és teljesen biztosan átestem a toxoplazma fertőzésen. Az orvosom, aki gyerekkorom óta ismer is azt mondta, nincs miért aggódnom, hisz világéletemben állatok között voltam. De vajon azt tudják-e a kutyaellenesek, hogy a toxoplazmát pont ugyanakkora eséllyel kapod el a zöldségespultnál, sárgarépa-válogatás közben? Nyers zöldségen illetve húsokon is gyakran megtalálható.

2009. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!