Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős koráig lehet...

Szati-zep kérdése:

Milyen idős koráig lehet levágatni a kutya fülét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 12:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem. A porc valószínűleg már kikeményedett és pont most válthatja a fogát is. Amúgy a pitek szépek normál füllel is. :)
2011. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Arról, hogy mennyire jó, vagy mennyire rossz az állatnak, arról annyit, hogy ha olyan jó lenne, akkor normális állatszépségversenyen engednék az ilyesmit, viszont ez nem így van, de minimum lepontozzák.
2011. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Senki nem pontozza le. Az enyém 3 hete lett CACIB-os. Vágott füllel.
2011. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az én kutyám vágott farokkal lett tavaly második az osztályában a Cruftson...az első kutya is vágott farkú volt, sőt a fajtagyőztes is.

A mi a fajtánkban a vágott fakú kutyák rendre többször nyernek mint akiknek farkuk van

2011. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Imre_herceg és többiek!


Be kellene már fejezni ezt a hülyeséget!!! Ha találkoznánk az utcán (kupírozott fülű és vágott farkú dobim van) mit csinálnátok? Leszólnátok? Megvernétek? Levágnátok az én fülemet is? vagy esetleg megdicsérnétek milyen szép a kutyám?!


Olvastatok már könyveket pl. a dobikról? Vagy a pitekről? Ha olvastatok volna, akkor tudnátok az okát amiért vágják a fülüket. Senki nem kíváncsi itt a véleményetekre!!!! Majd akkor ha lesz tapasztalatotok ezek tartásában. Én sem szólok bele olyan témába amihez nem értek/nincs tapasztalatom/nem vagyok biztos benne!


Olvassatok, beszéljetek pl. dobitenyésztőkkel arról, hogy mekkora állatkínzás az amit csinálnak.

2011. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%
Hogy lehetne farok es fulnelkuli kutya szep? Azert kutya hogy farka legyen. Hegyes ful soha nem tetzzett meg ember-allatokban sem.
2011. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy k_rvanagy tapasztalatod van, de ne nézz le mást is, és azért mert valaki tenyésztő, attól még lehet, hogy nem fogja megérteni azt, amit én és a hozzánk hasonlók meg próbálnak értetni, mint például te is. Az állatba is, nőben is, emberben is az a szép, és természetes, ha természetes. Egy ember is ha agyon van luggatva, meg faragva, ugyanolyan csúnya, és természetellenes. Ha meglátnálak az utcán, nem csinálnék semmit semmit veled, csak max elkönyvelném, hogy még egyel több ilyen ember, mint te...
2011. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
És te kinek hiszed magad, hogy eldöntsd mi a szép és mi a csúnya? A személyes véleményedet meg ne tukmáld bele más pofájába! Mi az, hogy meg akarjátok értetni az ilyenekkel? Azt hiszed, hogy te olyan k*rva okos vagy és mi vagyunk a hülyék akikkel meg kell értetni? Hát rohadtul nem! Csinálj amit akarsz, de hagyjuk már ezeket az ostobaságokat, hogy "érző lény, neked milyen lenne?" mert nem egy törékeny csecsemőről van szó hanem egy kutyáról!
2011. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%

Utolso,

Vagasd mar le a farkadat, fuledet, majd meglatod milyen termeszetes es szep leszel.

2011. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

a kutya egy mesterségesen "kreált" élőlény innentől kezdve veszekedhetünk, hogy mi a természetes neki és mi nem.. nyugodtan keresgélhetsz a természetben lógófülű vadállatot...elárulom nem fogsz találni. Ez is egy a háziasítás miatt kialakult genetikai "hiba" eredménye. de ugyanúgy kereshetsz vékony ostoros farkú élőlényt aminek ilyen szinten könnyen törik a farka mint pl egy vizslának vagy egy dobermannak

ezek mind olyan hibák amiken mesterséges módon javítottak. de nem utolsó szempontból a küllem tekintetében is aki már látott vágatlanfrakú6 fülű dobermannt az tudja miről beszélek...olyan mint egy kopó és pont azt veszíti el ami miatt szép az a fajta.

De ez egy teljesen meddő vita addig amíg itt olyanok írogatnak akik soha nem láttak ilyen műtétet...a kutya fájdalomküszöbe sokkal magasabb mint az emberé és tényleg nem rázza meg a kicsiket... leírhatom én mondjuk ezt 100 is de amíg valaki ezt nem látja két szemével úgyse fogja elhinni. A lányom jobban sírt mikor kilyukasztották a fülét és napokig nyűgös volt...a kutyák nemsírnak és nem nyűgösek utána...teljesen jól viselik mennek vissza játszani és nem is foglalkoznak vele...

2011. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!