Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyök kutyámat...

5 hónapos kölyök kutyámat szájba vágta a bátyám, csak azért mert szeretetből rá állt a nadrágjára a kutya, hogyan tudnám a kutyám erről leszoktatni, hogy rá álljon az emberekre?

Figyelt kérdés
Épp sírok egyfolytában, nem tudom abba hagyni... Annyira sajnálom a kiskutyám, hogy kapott egy erős ütést és utána nyamogott és nyüszített is egy ideig... A szívem majd megszakad ha valaki bánt egy állatot és fájdalmat okoz ezzel a kutya lelkének és testének is. Úgy volt, hogy bátyám eljött hozzánk egy kis időre és a kutya ilyenkor annyira örül neki is, hogy rá állt a rövid nadrágjára és az koszos lett és méregből szájon és torkon vágta a kutyát az meg azt se tudta miért kapta, hisz ő csak szeretet akart és simogatást. Utána bementem a wcbe, hogy senki se lássa és azóta is sírok, most itt a szobámban is. A kutyán látszik, hogy szomorú pedig már megvigasztalta anyukám és én is. Azért szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogyan szoktassam erről le a kutyát, mert meg szeretném őt védeni az ilyen verésektől. Sokkal érzékenyebb mint a többi kutya és jobban szeretetre vágyóbb. Már nagyon pici kora óta, ha valaki megjön hozzánk akkor össze vissza pisil örömében és ez is fura nekem, olyan ideggyengeségre vall, hogy ennyire pisil össze vissza és a vendégek meg csak nézik, hogy a lakásba egyfolytában törölni kell mert futkos és csöpögtet össze vissza. Ki mit tanácsol?
2011. júl. 4. 16:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
az animal planeten(asszem) megy egy műsor, a címe: me or the dog. nézd meg :) pont az ilyen helyzetek megoldását mutatjáK :) nekem nincs kutyám, de nézem merrt nagyon érdekes :D
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
27%
Az egyik legjobb és leggyakrabban használt módszer arra, ha ugrál a kutya, h rálépsz a lábára. Ugye a két mellső mancsával épp rajtad támaszkodik, és szépen rálépsz az egyik hátsóra. Nem megtapasod mint egy őrült, hanem pont annyira nyomod meg h észrevegye, valami nyomja a lábát. Összekapcsolja, h ha felugrok akkor nyomja vmi a hátsó lábam, ergo nem ugrálok és nincs semmi baj.
2011. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Én kutyám is örömében pisilt :) egyem meg lebénult és elkellett altatni 10éves volt. Most egy 9hónapos Sheltiem van. 4hónapos korra már szobatiszta lett.Pivcit kikapott ha bepiszkított meg folyamatosan vittük ki és megtanulta.Ugrál a miénk is mindenkire akit ismer és mindenki megdögönyözi.simi.a bátyád leírta magát előttem. A te kutyid milyen fajta, mennyi idős?A neten olvsatam, hogy ha ugrál a kutya finoman a hátsó lábára kell lépni :) de erről itt a video is: http://www.youtube.com/watch?v=QnUJxUMjGDw sok sikert
2011. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
utolsó vok sajna mi ezt nem tudtuk kipróbálni mer olyan fürge mire ugrik és rálépnél már a földön van a 4 lábával
2011. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
10%
a kutyát igenis le kell szoktatni az ugrálásról. amikor ugrik, lépj hátra, és hangosan szólj, rá, hogy nem! ha nem szeppen meg, akkor jöhet egy tasli is. elhiszem, hogy a szíved csücske, de a kutyát határozottan kell nevelni, az anyja is grabancon kapta anno, ha valamit nem úgy csinált, mint kellett volna. inkább tőled kapjon négy-öt kisebb pfont, minthogy megint valaki így megverje..
2011. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól értem, akkor pisil be amikor jön valaki.

Ez azért van, mert alárendelőbb a kutyus, megadja magát, tudja, hogy ő az alsó rendűbb.A kisutya c. könyvben ezt írják.

2011. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
73%
A bátyádat kéne jól szájbavágni!!! inkább örüljön hogy örül neki a kutya a fene egye meg nefélj az én kutyámat ha valaki szájba vágná énis szájbavágnám az illetőt de úgy hogy a fogait kiköpné!!!
2011. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is ugyanezt csinálta, üdvözlésképp az ember nyakáig ugrott meg be is pisilt. Le lehet szoktatni erről mindenféle verés meg tasli nélkül is. Nagyon egyszerű: amikor hazajöttök és a kutya elkezd "őrjöngeni", nem szabad tudomást venni róla. Nem szabad se hozzászólni, se ránézni. Ha rádugrik, csak le kell lökni. Pár perc után le fog csitulni. Ekkor magadhoz hívhatod vagy odamehetsz hozzá megsimogatni, de ha megint kezdi az ugrabugrálást, akkor megint semmibe veszed. Előbb-utóbb meg fogja érteni, hogy csak akkor kap törődést, ha nyugodt.
2011. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!

Én is sajnálom a kutyusodat,őszintén:)Azt javaslom én is,kicsi korábban erről az ugrabugrálásról még könnyű leszoktatni,sok sikert hozzá.A bátyádtól meg nem volt szép dolog,hogy ezt csinálta,beszélj vele is,kérd meg,legközelebb ne tegye,mert nagyon szereted a kutyust.Ha jóban vagytok,biztos meg fogja érteni.

OFF:egypár intelligens kérdező szerint szúrd le a bátyád.Ezt nekik írom,nem a kérdezőnek,tőle bocsi az offért.Vannak emberek,akik igenis félnek a kutyáktól,ezért még nem kell kiverni a fogaikat.Ja,és a kutya azért nem ember,bocsi...

Csak engem pofoznál föl,jól följelentenélek,kedves 16:48-as...azért ez nem így működik.

2011. júl. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki a "nem" szót, és minden simán fog menni. Na meg próbáld a falka sorrendjét kialakítani, a cerberos kutyaiskola oldalán van erről nagyon jó rövid leírás. És ne sírj, a kutyák falkában is így nevelik egymást, csak ott nem pofozkodnak, hanem harapnak. Mondjuk valószínű nem fog a kutya többet a bátyád nadrágjára állni, mert jól megjegyezte magának a pofont.
2011. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!