Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyök kutyámat...

5 hónapos kölyök kutyámat szájba vágta a bátyám, csak azért mert szeretetből rá állt a nadrágjára a kutya, hogyan tudnám a kutyám erről leszoktatni, hogy rá álljon az emberekre?

Figyelt kérdés
Épp sírok egyfolytában, nem tudom abba hagyni... Annyira sajnálom a kiskutyám, hogy kapott egy erős ütést és utána nyamogott és nyüszített is egy ideig... A szívem majd megszakad ha valaki bánt egy állatot és fájdalmat okoz ezzel a kutya lelkének és testének is. Úgy volt, hogy bátyám eljött hozzánk egy kis időre és a kutya ilyenkor annyira örül neki is, hogy rá állt a rövid nadrágjára és az koszos lett és méregből szájon és torkon vágta a kutyát az meg azt se tudta miért kapta, hisz ő csak szeretet akart és simogatást. Utána bementem a wcbe, hogy senki se lássa és azóta is sírok, most itt a szobámban is. A kutyán látszik, hogy szomorú pedig már megvigasztalta anyukám és én is. Azért szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogyan szoktassam erről le a kutyát, mert meg szeretném őt védeni az ilyen verésektől. Sokkal érzékenyebb mint a többi kutya és jobban szeretetre vágyóbb. Már nagyon pici kora óta, ha valaki megjön hozzánk akkor össze vissza pisil örömében és ez is fura nekem, olyan ideggyengeségre vall, hogy ennyire pisil össze vissza és a vendégek meg csak nézik, hogy a lakásba egyfolytában törölni kell mert futkos és csöpögtet össze vissza. Ki mit tanácsol?
2011. júl. 4. 16:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
60%

Én egy kva nagy pofont lekevertem volna a tesómnak és megkérdeztem volna te tudod-e miért kaptad? ha mondja nem, mondtam volna a kutya se tudja szegényke, jött szeretgetni, te meg agyonvered? normális vagy? Amúgy is aki utálja az állatokat, annak a szívemben nincs helye éskész!

Most fogadunk örökbe egy pincsit egy nagyon rossz helyről. Alig várom. Sosem fogom bántani, csak finoman nevelni. :)

2011. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
60%
Fúú ilyen emebert én is szájba tudnám vágni!!!!!Micsoda dolog hogy egy kiskutyát bánt aki kedveskedni akar??!!
2011. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:30


először is: nem egy pár kérdező, hanem válaszadó! Másodszor: jelentheted fel, de ő meg fel jelent az állat bántalmazásáért! Mellesleg, ha lenne egy kis eszed akkor tudnád, hogy a rendőrségen ilyenekkel nem nagyon foglalkoznak, felveszik a feljelentést, "nyomoznak" is benne aztán szépen küldenek egy megszüntető levelet!Vannak komolyabb dolgok amivel foglalkozzanak, főleg most a nagy hiány miatt!(A rendőrség is úgy csinálná a dolgokat, hogy ne legyen belőle semmi, mivel az emberek 90%-a igenis pofán vágta/vágná azt aki ilyet csinál! Valószínű aki kapná az ügyet az is állatbántalmazó ellenes) Ha nem is így lenne, ki látta, tanúk..stb? Szóval előbb gondolkodj! Én személy szerint még a feljelentés után is elvernélek még egyszer!!! A kutyák meg manapság már családtagnak számítanak, rólad ad minősítést, hogy, hogy kezeld a kutyád és milyen ember vagy! Egy kérdés:miért nem védenéd meg magad?pfffuuu Tipikus az az ember vagy, így látatlanban megmondom, aki amikor zajlanak dolgok fülét-farkát behúzza utána, ha meg már biztonságban érzi magát kinyílik a csipája.... Gratulálok!

Nem akartam ennyire belemerülni bocs, de az ilyen emberek elég szépen dühítenek!


Kedves Kérdező!:

A tesómat úgy vágtam volna szájba vagy fogtam volna meg a nyakát, hogy asszem többet nem menne a kutya közelébe! Mondjuk én mindig ki állok magamért, meg azokért akiknek szükségük van rá, nem tudom, te milyen temperamentumú vagy, ha nem ilyen, márpedig biztos nem a kérdés alapján, akkor egyszerűen ne engedd a közelébe a kutyát, ha ott van! Ennyi! Az ugrálás leszoktatásáról meg már írtak egy páran jó dolgokat, de a jutalomfalat az mindig motiváló! A bepisilős dolog el fog múlni ahogy idősödik, nekem mindegyik kutyám csinálta....sőt nagyon sok kutya csinálja amikor kicsik még!


Sok Sikert!

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
+ egy 5 hónapos kutyától miért is kellene félni? Nem egy kigyurmázott harci kutyáról van szó, főleg egy családtagról van szó, tehát miért is félne? Persze-persze ha utcán sétálsz és egy olyan kutya ott terem és agresszivitást tanúsít, hát akkor sem tanácsos megütni, mert akkor 100 hogy megtámad! Olyankor a gazdáját kell megkeresni, hogy miért engedi szabadon...Soha sem a kutya a hibás! Vmint szintem nagyon is találó kifejezés: A kutya olyan, mint a gazdája!
2011. júl. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
10%

Kedves utosó Válaszoló!

Én vagyok a 79%-os.Annak legalább örülök,hogy normálisan le tudtad írni,hogy mit gondolsz.Én megértelek,és nem is akarok vitába szállni Veled,meg megsérteni se...DE!

Engem senki nem fog összeverni,pláne a kutyája miatt nem!És addig ne ítélkezz,amíg nem ismersz valakit.A megyében,ahol lakom,főleg arról cikkeznek,hogy az állatkínzásos ügyekkel foglalkoznak legkevésbé,börtönt szinte senki nem kap,aki bántalmazza az állatokat.Csodálkozom,hogy erről még nem hallottál,de nálatok lehet,hogy más a helyzet.Mondjuk amíg a sok gyilkos (mármint úgyértem embergyilkos) szabadon rohangál,addig a rendőrségnek egy szava sem lehet.De bocsi,én sem szeretném nagyon beleásni ebbe magam.

És egy történet,ami az egyik ismerősömmel történt meg:ellopták a kutyáját egy banda,szerencsétlent jól összeverték.A gazda feljelentést tett,de még eljárás sem indult,pedig tudták,hogy kik voltak az elkövetők!Ennyit erről,hogy az állatkínzással mennyit foglalkoznak...

2011. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

+Hogy védeném meg magam? Leszúrnálak? Ja igen,mert a rendőrség az ilyenekkel nem csinál semmit...

Inkább ráduszítanám a kutyámat,mert azzal talán még pert is nyernék...

2011. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Nem ebből gyilkolásra kell gondolni, itt...megvédeni, mint például visszaütni...van igazság abban is amit írtál, maradjunk annyiban, hogy Magyarországon, a rendőrség nem sokat ér...:P ez tény és való, tényleg! De én akkor sem hagynám büntetlenül azt aki a kutyámmal így viselkedne, sőt még ha az utcán látnák ilyet kóbor kutyával azt se hagynám szó nélkül! Igaz, Magyarország, még nem tart ott, kutyatartás terén, mint sok fejlettebb ország..bár kezd arra a vonalra lépni, de ilyen felfogás mellett nem fog sikerülni!!! Szóval ennyi!
2011. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
saját anyámat szájon vágnám ha bántani merné a kutyámat.
2011. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
11%

A sok nethuszár kicsit elkényezteti a kutyát, nem? Nehogy már belehaljon egy sz@ros pofonba...


A kutya meg ne ugráljon, és kész. Ha én meg tudtam ezt tanítani a 9 hetes kutyámnak, akkor egy 5 hónapos miért nem tudja?


Kicsit túlzásba viszitek a babusgatást, bár így értem, h miért van tele az utca neveletlen dögökkel, amiket az ember legszívesebben felrúgna...

2011. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Little Red!

Tanulj meg helyesen írni, aztán lökd a hülyeséged!!!

2011. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!