Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
Azért ősztől tavaszig bírják a mozgást ám! Én a bulldogommal lazán lenyomtam 11 kilómétert 450m-es emelkedéssel télen, pedig ő még a bullmánál is kevésbé energikus. Tartás kérdése, ha mozgatod nem lesz lusta. Amennyit egy átlag ember megy, annyit egy bullma is tud, bár a futás tényleg nem a legjobb.
2011. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel együtt sokkal könnyebb egy bullmasztiffot mozgásra bírni, mint egy pásztort lakásban ülésre. Ha kölyökkortól aktivitásra szoktatod, akkor nem lesz vele gond.

Esetleg boxer? Igazi energiabomba...

Argentin dog?

2011. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 A kérdező kommentje:
Ami szerintem lehet a legjobb lene az a belga juhász nem olyan nagy szeret imád mozogni és szép kutya és okos is .
2011. júl. 8. 12:52
 44/81 anonim ***** válasza:

Egyszer behoztak hozzánk a menhelyre egy KÁJ-t. Lakáskutya volt,nappal apukával dolgozott,járőrözött,tehát napi 8-12 órát mozgott. Nem volt gond akkor sem,mikor megszületett a baba,addig,míg el nem kezdett járni. Véletlenül elesett,és pont a a kutya mellé. A kutya letépte az egyik fülét,és az arcát is csúnyán megsebezte. Pedig komoly,kiképzett, vizsgás kutya volt. A gazdi mesélte,hogy elég,ha leül egy fatörzse,az ,és mondjuk az X méteres körzet azonnal a kutyáénak számít,sőt,meg is jegyezte,hogy az az ő fatörzsük,és volt,hogy nekiment valakinek,mert azon ült,mikor mentek sétálni.

Szerintem ne rizikózz.

2011. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
100%

előttem sokan leírták - jól - de azért hozzátenném én is: a pásztorkutya MÁS, mint a többi, és végképp nem hasonlítható a labradorhoz! lehet, hogy kutya, van négy lába és farka is, de az ösztönkészlete az teljesen más!


ez az "olyan lesz a kutya, amilyenre nevelik" szöveg pedig HÜLYESÉG!!! bizonyos keretek között nyilván, számít, hisz minden kutyán meglátszik a gazdája keze nyoma. de ne legyünk már végletesek! ha ez szó szerint igaz lenne, és csak a nevelése számítana, akkor nem lenne több, mint 400 kutyafajta a világon...! lenne egy faj: a kutya, és lenne belőle három méret, oszt mindenki arra nevelné amire akarná...


a kutyáknak vannak született tulajdonságaik, ezeket szoktuk ösztönöknek hívni (meg van hozzá nyilván egyéniségük is), ezeket tudod irányítani, de csak bizonyos mértékben. a pásztorkutya territoriális gondolkodású, nem összehasonlíható a habitusa egy retrieverrel, vagy egy terelőkutyával!


nem a kutya testméretén van a hangsúly, vagy a mozgásigényén, hanem azon, hogy a pásztorkutyának TÉR kell. neki kell egy territórium, amit őrizhet. nagyon-nagyon kevesen vannak az országban is, akik megfelelő méretű területet tudnak biztosítani a pásztorkutyáiknak! merthogy hektárokról beszélünk... ekkora pici helyre bezárva pedig nem fogja magát sohasem jól érezni az a kutya.

egy vadászkutya, vagy egy terelőkutya azonban teljesen más, nekem is volt 40 kilós kutyám lakásban, nem lett neurotikus, de őt le lehetett mozgatni idő szűkében labdáztatással is, a mentális igényét ki tudtam elégíteni engedelmes gyakorlással, és sose rombolt, kiegyensúlyozottan viselkedett.


egy pásztorkutyát viszont nem tudsz lelabdáztatni, nem tudod a kutyafuttatón lemozogtatni, mivel neki új terület kell, neki felfedezésre van szüksége, nem futkosásra! a kaumon is meglátszik, ha kétszer egymás után ugyanarra sétálunk, sokkal kevésbé lelkes, sokkal később fut ki belőle a gőz... 4-5 útvonalat szoktunk felváltva használni, így tudom elérni, hogy mentálisan is kicsit fáradjon.

és ez most csak egy példa volt az orbitális különbségekről...

a bullmasztiff sokkal inkább lakásba való kutya! de ott van még a német dog, ami ilyen hatalmas, vagy az ír farkaskutya, vagy a magyar agár (az se kicsi).

2011. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
100%

A kiképzett KÁJ-ról annyit, hogy azzal a kiképzéssel gyakorlatilag elrontották a kutyát. Ezek nem személyvédők, nem őrjáratos kutyák, hanem területőrzők. Az őrző-védő képzés kifejezetten árt a pásztorkutyás viselkedésüknek, bevadulnak tőle. Még a harcmodoruk is megváltozik ennek hatására. A pásztorkutya harcmodora speciális. Harap, enged, ugrik, harap, enged ugrik. Erre azért volt szüksége, mert mind a farkasnál, de főleg a medvénél ha kitartotta a harapást, akkor nagyjából halott volt, vagy nagyon komoly sérüléseket szenvedett. Ráadásul önállóan kellett mindent csinálnia.

Viszont az őrző-védő képzés pont arról szól, hogy a kutya parancsra támadjon, eresszen, valamint tartsa ki a fogást. Erre a személyvédő munkakutyák valóak (németjuhász, roti, bullmasztiff, stb.). Pásztorkutyát nem szabad ilyenre képezni, mert a jóval nagyobb temperamentumuk és erejük iszonyú veszélyes lehet.

2011. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
100%

bizony! pásztorkutyáknál sajnos a kutyaiskolát sem szabad csak úgy ajánlgatni, mert sokszor a fajtához nem értő kiképzők berakják körhergelésbe (mert persze a gazdinak tetszik, hogy durvul a kutya, meg legyen kőkemény...), aztán telipofás fogást várnak tőle...

eleve ezek a kutyák akkor nem támadhatnának, ha a gazdájuk passzív... a gazdával együtt kell harcba indulniuk, tehát minden olyan hergelés, ahol a gazda csak fogja a pórázt, a kutya számára tökéletesen természetellenes. de mivel bsztatják, hát odakap... láttam olyan videót, ahol szerencsétlen kaunak akkor vágott a kiképző a fejére, mikor a lábára akart fogni. a gazda helyében fel is dugtam volna azonnal azt az ostort a k. kiképzőnek! pont a fajtajellegű támadást büntette...


hiába, sajnos sokan nem értenek hozzá! és pont az ilyen "kutya ez is, mint a labrador" jellegű emberek teszik tönkre a jó kutyákat...

2011. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
Abba belegondoltál már , hogy milyen lesz a kutyának télen bent a 20-25 fokos lakásban téli bundával ? Hát nem fogja magát jól érezni azt elhiheted.
2011. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, Korom Gábor is elmondta tavaly az ÖV szemináriumon, hogy a Tükör-ÖV-t minden kutyának ajánlja csivitól, uszkáron át a labradorig, egyetlen egy esetben nem ajánlja, még pedig ezeknél a pásztorkutyáknál. Látom a sulin is, hogy az oktatók is egész másképp és sokkal körültekintőbben dolgoznak ezekkel a kutyákkal, ha van ilyen kutya a csoportban, akkor az oktatói megbeszélések is leginkább körülötte forognak. Szóval azért az, hogy kutya-kutya az nagyon nem úgy van.
2011. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
Ja, nálunk is ez volt. ÖV ösztön próba az összes kutyának, sarplaninac hazamehet, ő nem ÖV-zik. Ennyi.
2011. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!