Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg az hogy: lakásban akármennyit is foglalkozok a kutyával és sétáltatom nem lehet ilyen kutyát tartani ?
2011. júl. 9. 22:34
 62/81 anonim ***** válasza:
Pontosan! És még egyszer: nem a mérete miatt, hanem a természete miatt. Keress más nagy kutyát, amelyik jól érzi magát lakásban is.
2011. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
20%

Aha, aha persze. Mert, mi a kutya extra igénye? És aki nem lakásban tartja ,hogy elégíti ki, konkrétan ennek a fajtának az extra igényeit?


Megmondom én: SEHOGY!


De ja tudom, az extra igények miatt majd megvadul, és láncfűrésszel felszabdalja az egész lépcsőházat...

2011. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
100%

21:32!

Elmélet! Kíváncsi lennék milyen kutyád van, mert a kérdező által említett fajtáról, szerintem halvány fogalmad sincs, másképp nem írnál ilyeneket!


Kérdező!

Hidd el, hogy nem lakásba való ez a kutya! Mi itt akik lebeszéltek a tervedről, nem rossz szándékkal tettük, neked és a leendő kutyádnak akartunk jót.

Keress egy békésebb természetű ebet, aki lesi a gazdi minden kívánságát. A KÁJ és hasonló típusú kutyák, bár ragaszkodnak a gazdáikhoz, de bizonyos függetlenségre is szükségük van, ami egy lakásban megoldhatatlan. Gondolj bele egy kicsit: KÁJ, Kau, komondor, kuvasz, önállóan dolgozni tudó ebek, erre lettek kitenyésztve, maguktól tudják a dolgukat, tanítani sem kell őket a feladatukra, ami a rájuk bízott értékék, állatok védelme, életük árán is. Ez az "életük árán is", a személyiségük fő profilja, ezért nem ajánlom lakásba. Nagyon-nagyon-nagyon nagy munka lenne jól szocializált, vendégeket, új családtagot elfogadó kutyát nevelni belőle (szerintem 100%-os sosem lenne), ami egy családi kutyánál nem gond.


23:00!

Igazad van!

2011. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:

12:32!

Így van!

2011. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
Kicsit félreértelmeztem Dantes hozzászólását. Nem értek vele egyet.
2011. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
2011. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
100%

Dantes! megkérdezném milyen kutyád volt eddig (nem azt, hogy milyennel találkoztál, hanem hogy milyet tartottál), de egy valamiben biztos vagyok: pásztorkutyád nem volt!


megírtuk többen is, hogy nem a mérettel, vagy a mozgásigénnyel van baj! nagy termetű juhászkutyám (40kg) simán elvan lakásban, ha nincs program döglik, ha meg idő szűkében vagyok, akkor a mozgatását meg tudom oldani egy madzagos labdával. neki nincs más igénye, minthogy ott fekhessen a lábam mellett és ha móka van, azt megosszam vele (úgy mint sport, kirándulás, munka, stb...).


most már családi házban vagyunk, van egy kau kanom. az első pár hétben a házban lakott, aztán szépen lassan magától kiszokott. most 2 éves, nemrég kipróbáltam mit szól hozzá, ha nyitva hagyom a bejárati ajtót: bejön, körülszaglászik, aztán megy is ki... ha kint vagyunk az udvaron, akkor folyton a seggünkben van, de ha olyan helyre megyünk, ahonnan ő nem lát rá az utcára, akkor inkább nem követ. merthogy ő ŐRIZ. neki 24/7-ben munkája van, nincs szabadnap, nincs kávészünet, ő őriz. ha kint vagyunk az udvaron, akkor úgy helyezkedik, hogy kellemest a hasznossal: vakarásszuk de lássa a placcot, ha viszont bejön a házba, akkor csak lejárja a tiszteletkört és megy vissza ügyeletbe. ha kirándulni megyünk, akkor az autót is ugyanilyen bőszen védi, és ha lecsüccsenünk egy padra, akkor 15-20perc múlva az is az övé, azt is őrzi. a mozgásigénye is nagy, annyira, hogy gyakorlatilag lefáraszthatatlan. 10-12km lefutása után iszik egyet és újra menne... mivel nincs praktikus megoldás, mint a juhászkutyánál, hogy reggel-délben csak rapid labdázás és este nagy séta! ahogy írtam korábban is, alapvetően nem futtatás kell nekik, hanem nagy TÉR és persze a rengeteg inger. de nem lehet sok ingerrel kiváltani a nagy teret!!! ezek a kutyák hektárokhoz vannak szokva... nálunk 6000nm-e van, de ezt is kevesli: egyértelműen magáénak érzi az egész utcát...


ha arról lenne szó, hogy záros határidőn belül kiköltöznél kertes házba, és csak pár hónapig lenne lakásban, akkor azt mondanám, hajrá... de így, hogy ott is akarsz élni vele, ez nem lesz jó. lehet, hogy elvegetálna ott anélkül, hogy balesetet okozna, de hogy teljes élete nem lesz, az tuti...


plusz láthatóan fogalmad sincs a pásztorkutya jelleméről, igényeiről. javaslom tanulj még a fajtáról, olvasgasd pl. az ázsiás fórumot: [link] de a kangal topikba is sok érdekességet leírtak már a pásztorkutyák viselkedésével kapcsolatban.


(zárójelben teszem hozzá, rendes ázsia tenyésztő nem is adna el ilyen körülmények közé kutyát)

2011. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
nem ez egyáltalán nem jó ötlett...nem házba való egy ilyen kutya
2011. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
Lehet h 2x2 órát fog mozogni, de egy juhászkutya nem a lakásban érzi jól magát.
2011. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!