Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
A németjuhász 35-40kg, 62-64cm marmagasságú közép-nagy termetű kutya. A belga juhász még kisebb. A habitusuk is más, teljesen máshogy viszonyulnak az emberekhez, a családhoz. Egy ősi típusú pásztorkutyát nem lehet hozzájuk hasonlítanak, 100x keményebbek.
2011. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
Palm-al nagyon egyetértek. Neked nem való pásztorkutya. Nem csak azért mert lakásban akarod tartani, hanem teljesen nyilvánvaló, hogy nem értesz hozzájuk és fogalmad sincs mi fán terem. Pont azért nem tartanak az emberek kaut, kájt, kuvaszt és komondort lakásban.
2011. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:

Lehet sőt biztos rosszúl fogalmaztam nem ugyan olyan de kutya - kutya vagyis nincs akkora óriiási külömbség


mint a kutya-MEDVE nevelés között.

Biztos sokkal nehezebb a nelvelés mint egy labié de akkor is egy kutya. Nem egy medvét akarok megszelidíteni. (SZERINTEM EGY KICSIT TÚL DRAMATIZÁLJÁTOK A DOLGOT)

2011. júl. 8. 11:56
 24/81 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a labrador és a káj az kutya és kutya elven működik nálad, akkor ennyi erővel ha cirmost tartanál, akkor tigrist vennél mellé, mert az meg macska és macska? :-)
2011. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:

Én is utálom azokat az embereket, akik szerint a kutya kertbe való, és a legtöbb kutya szerintem pont, hogy lakásban érzi jobban magát, de ez alól kivételek a nagytestű juhászkutyák.


Igenis azt gondolom, hogy Kaut, Kájt, Komondort, Kuvaszt, Moszkvait meg ilyeneket nemcsak hogy kínzás, de lehetetlen lakásban tartani.


Tudod milyen egy ilyen kutyánál a területvédő ösztön? Ha leülsz vele egy padra kb. 3 perc kell neki, hogy saját területének érezze. Ha lementek a parkba, ahova gyakran jártok, nem fog beengedni senkit.

Minden kutyát lehet szocializálni, persze, de egy kájból kivenni a területvédő ösztönt, az kb. olyan, mintha egy vizslát akarnál egy életre letiltani az apportról.


Ha nagy rövidszőrű mackót akarsz lakásba, válassz inkább Nagy Svájci Havasi kutyát, vagy ha hosszúszőr is jó, akkor leonbergit, újfunlandit, bernipásztort, akármi mást, csak ne ilyen területőrzésre tenyésztett szent őrültet.

2011. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 A kérdező kommentje:

Elég ennyi testmozgás ?

hétköznap napi 2x2óra

hétvégén hosszabb séta pl:erdőbe


Számomra ez egy abszolút eljesíthető.

2011. júl. 8. 12:00
 27/81 anonim ***** válasza:

Nem dramatizáljuk túl. Az előbb egy kaut tartó srác leírta, hogy nem javasolja ilyen körülmények közé a kaut. A káj hasonló méret, bár szerintem kicsit még keményebb is mint a kau.

Nekem szintén pásztorkutyám van és én sem javasolom. De Te, akinek labradorja van, meg a néhány németjuhászos kommentelő akik nagyon értenek a pásztorkutyákhoz, el tudjátok képzelni. Képzelni mondjuk bármit el lehet, csak éppen a kutya szemszögéből kéne nézni a dolgokat elsődlegesen és az ő érdekét figyelembe venni, utána a Te illetve a családod szempontjából. És talán meghallgatni a tanácsokat és azokat, akik ilyen kutyákat tartanak. Engem nem érdekel különösebben, sok kutya sínylődik, egyel több nem számít. Majd ha esetleg nem vagy otthon és az asszony nem tudja helyrerakni a kutyát és az ledominálja, akkor meg csodálkozol.

2011. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:

Lakásba nem való a pásztorkutya! Mert elvadulnak! Ez nekik kínzás, mert a szabadban érzik jól magukat! Még akkor sem, ha kint lennél vele, nekik nagy kertre van szükségük!!


(Egyébként meg én ezt nem azért mondom, mert amúgy sem támogatom a lakásban való kutyatartást, mert én azt is támogatom, de nem juhászkutyánál!!)

2011. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
Én is a fajtája és nem a mérete miatt gondolom, hogy nem kéne. Ismerek olyat, aki lakásban tart leonbergit, de ott az a kutya választása, mert lehetne kint is a kertben, csak ő a gazdival szeret lenni. Ez a leonbergi családi kutya jellegéből adódóan nem is meglepő, náluk inkább az a kínzás, ha nem lehet együtt a családjával, de a KÁJ nem ilyen. Amúgy meg nem egy helyen tapasztaltam, ahol nagyobb testű (mondjuk labradortól felfele) kutyák bejárósak, hogy iszonyat mocskot tudnak csinálni, a fal általában a kutya magasságáig szürke szutyok. Ezen a napi fürdetés sem segít, csak enyhíti a koszt. Arról nem is beszélve, hogy egy KÁJ méretű és szörzetű kutya egy-egy őszi esős sétáról úgy ér haza, hogy azt el se tudod képzelni! Nálunk másnap reggel szokott meglátszani a teraszon, hogy mi hullott ki a kutyából ahogy megszáradt...
2011. júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez az egész nem csak a mozgásmennyiségről szól.


Szerintem mind emlékszünk a csepeli csecsemők tragédiájára, ahol a szánhúzók voltak a lakásban tartott kutyák. Nem volt baj, amíg csak ők voltak, de egy ikerpár csecsemő mellől ugye kizárták őket a lakás egyik feléből. A végét mind ismerjük.


De ha neked mindegy, milyen kutya, akkor tényleg válassz valami más "macit", annyi csodás fajta van...

2011. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!