Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ott vannak a családi maci kutyák, amik szeretnek bent lenni. A nagytestűek között az újfoundlandi, a berni pásztor. Ha pedig óriástestűt akarsz, akkor a leonbergi, ami remek családi kutya. Ha kevésbé hosszú szőrűt akkor ír farkas, ha rövid szőrűt akkor német dog. Ezek mind jól elvannak a lakásban.
2011. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
Abban tévedsz, hoyg kutya=kutya. Még fajtán belül is komoly különbségek lehetnek az egyes egyedek jelleme között, hátmég olyan esetben, amikor a mesterséges szelekció egész más értékek alapján történt! A labi és a KÁJ nagyjából annyira különbözik egymástól mint a szende szűzlány a kigyúrt kopasz maffiózótól.
2011. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm tart berni pásztort lakásban, 2x voltam náluk, többet nem megyek, mert bokáig jártam a szőrben...
2011. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 A kérdező kommentje:
a másik kutya mi tetszik az a Bullmasztiff bár teljesen más mint a KÁJ de azzal az a bajom hogy elvileg nyáladzik.
2011. júl. 8. 12:11
 35/81 anonim ***** válasza:
Nyáladzik igen, mint minden molosszoid fajta. Viszont lakásba máris jobb, sőt a nagyon durva hideget nem is bírja, egész nap a házában kuksolna.
2011. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
100%

Százszor is inkább bullmaci! Az imád bent lenni, nincs nagy mozgásigénye, nyáron padlószőnyegként is funkcionálhat (mert olyankor másra nem is jó). Kemény kutya az is, kemény kéz kell neki, de nem fogja megölni az első kisgyereket aki beteszi a lábát az ő parkjába.

Ezek a juhászkutyák arra lettek szelektálva, hogy hatalmas területet járjanak be, és kőkeményen védjék azt. Láttam már Kájt, akit egy pillanatra kikötött a gazdi a kerítéshez a kutyasuliban amíg elugrott pisilni, mire visszaért a kerítés környékéről már mindenkit elzavart. Ez az ösztön nem viccel, és nem kiirtható. Nem zsákmányból támad, nem dominanciából, hanem védőösztönből. A védőösztön pedig nem fárad ki, nem múlik el egy még dominánsabb fellépésig, hanem kitart amíg el em megy az amitől véd,vagy éppen ha nem megy el, akkor addig míg egyikük meg nem hal.


Területőrzésre jó kezekben kiváló kutyák, de lakásba, városba nem valók-

2011. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:

Így van, maradj meg a bullmasztiffnál.


Csak egy pici kiegészítés: juhászkutya és pásztorkutya nem ugyanaz. A juhászkutya az, ami terel: puli, mudi, pumi, border collie, bergamói, belga juhász. Pásztorkutya az, ami nem terel, hanem véd: kau, káj, komondor, kuvasz, dél-orosz, sarp, kangal, akbash, karabash, pireneusi.


Az, hogy a kaukázusit és a kájt a magyar nyelvben juhászkutyának hívják, az rossz fordítás. Oroszul a juhászkutya és a pásztorkutya is ovcharka. Sok fajta van tévesen fordítva. Mint ahogy például a berni pásztorkutya pedig egyáltalán nem pásztoreb, csak rossz fordítás.

2011. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 A kérdező kommentje:

Az a PROBLÉMA BULLMASZTIFFAL HOGY TÉNYLEG BAROMI LUSTA én pedig nem vagyok egy ilyen típus szeretek a levegőn lenni futni kondizni járok ..sportolok viszont kiráz a hideg a vizslátol meg az agaraktól unszimpatikus kutyák számomra.

Ezér lett labink. Viszont mos valami más kutyát is ki szeretnék "próbálni"

2011. júl. 8. 12:40
 39/81 anonim ***** válasza:
Akkor most megmondom, hogy a pásztorkutyák már csak a méretüknél fogva sem fognak futni veled. Ha megunja egyszerűen elfekszik.
2011. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
Megértem, ha vki nagykutya párti, de miért pont egy ilyen Óriás?? És amiket mondanak/olvasok róla, h nem feltétlen a barátságos fajta és ha egy ilyen megindul, hogy valakit helyretegyen, nem biztos, hogy nem kerülsz be a zsarukhoz... Elég egy odakapás... Persze remélem jól nevelnéd, de egy ekkora borjúnál nehéz, már bocsi.. Nem azzal van a gond, hogy nagy kutya lakásban, mert a kicsi sem rohangál a szobák között, ha nincs otthon senki, szóval Ő is ha kertben lenne, napközben heverészne valahol, szóval nem ez a baj... De akkor már miért nem egy dog, vagy nápolyi masztiff (az nagyon nyáladzik) vagy esetleg husky, ír farkas, dobbermann, rottweiler.. Még ezek is kezelhetőbb fajták... talán...
2011. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!