Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
Alapjáraton én is "lakáskutya" párti vagyok (mármint baromságnak tartom, hogy a kínzás lakásban tartani a kutyát, és max. csak törpe fajtát lehet ott tartani), de azért a KÁJra én is azt mondom, hogy rossz ötlet. Nagyon. Tényleg akkor már inkább legyen bullmasztiff, vagy még jobb a belga juhász, azzal aztán lehet sportolgatni bőven.
2011. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:

Egy kuvasz gazdája vagyok.

Kérdező!

Mi a fenéért akarsz egy KÁJ-t kínozni lakásban? Láttál már ilyen kutyát közelebbről? Mi szükség egy KÁJ-ra egy lakásban? Kíváncsi vagyok a válaszodra.

2011. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam attól még hogy ilyen nagy és erős kutya nem muszáj házat őriznie és lehet olyan mint sok más lakásban tartott szelíd eb.
2011. júl. 9. 09:13
 54/81 anonim ***** válasza:
Mondd, te tényleg nem tudsz olvasni??? Nem a méretével és erejével van gond, hanem az ösztönkészletével. Ez az, amivel születik egy kutya, és fajtánként igencsak különböző! Az egyik terelő, a másik vadász, a harmadik területőrző, stb... Ha ilyen alap dolgot nem értesz meg, akkor inkább ne is legyen kutyád, mert vele és magaddal is kiszúrsz!
2011. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
Az a gond , hogy a kérdező ezt már eldöntötte csak megerősítést várt volna tőlünk , így a szép beszéd már nem használ nála....Hát hajrá vidd a panelba kutyát , csak aztán ne lepődj meg ha 1-2 évesen majd megbolondul és esetleg a család ellen fordul , akkor majd olvasd vissza ezt a kérdést.
2011. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ennek a kutyának szenvedés az ingerszegény környezet, amit egy lakás nyújt. Nem tudja kiélni ősi ösztöneit. Azonkívül hatalmas, erős. Olyan sok kutyafajta van, miért ragaszkodsz pont hozzá, akinek az igényeit nem tudod biztosítani?

Bár itt sok gazdi pártolja a kutya lakásban tartását, ami bizonyos fajtáknál helyes is, de bizony vannak olyan kutyák, amelyeknek még egy hatalmas udvar is kevés, hiszen őseik több hektár területen dolgoztak. Sajnos manapság már nem tudjuk ezt biztosítani nekik, de lakásba pláne ne zárjuk őket. Ez pont olyan, mint egy oroszlán, vagy egy tigris egy ketrecben, kifutóval, néhány m2 területtel. Szerinted ők jól érzik magukat állatkertben?

2011. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:

EGYIK VÁLASZOLÓ kérdésére válaszoltam, hogy miért gondolTAM ezt így.

Egyébként nem döntöttem el mivel még van minimum 2 évem a megvalósításig.

2011. júl. 9. 10:58
 58/81 anonim ***** válasza:
42%

Eh...


Én nagyon másként látom mint a többség.


Lakásban, megfelelő körülmények között, megfelelő napi mozgás, foglalkozás, nevelés, tanítás, játék (mert ez mind együtt kell, és minden áldott nap, szünet nélkül, legalább tíz éven át) mellet, bármilyen fajta tartható, egész nyugodtan.


Megvadul, meg megőrül, meg szenved...ilyen hülyeséget!


Mégis ,a magas falakkal körbe vett udvaron élő, soha vagy csak ritkán sétáltatott kutya nem őrül meg?


Ingerszegény környezet a lakás. Aha, mert az a kutya, amit évente egyszer visznek ki a udvarból, az aztán marha inger-dús környezet...naná...atyaég!


Ami tényleg probléma, az nem ez.


Hanem, egyrészt a szőr, és egyebek. Sok szőrt vedlik le, sok kosszal jár. Ha odakint megázik, vizes a bundája, alaposan le kell törölni, mert beviszi a sarat, és még sorolhatnám.

De ezt, egy felelős kutyatartó gond nélkül vállalja.


A másik, a hőség. Egyre melegebbek a nyarak, és egy lakásban nehezen tud elbújni a hőség elől. De erre is lehet megoldást találni.



Megbolondul és a család ellen fordul...óh igen hogyne! Ja, meg minden kutyának fialnia kell, és nem ehet véres húst, mert tömeggyilkos lesz belőle. Egyéb hülye babona?


A lakásban tartott kutyák, nem azért harapnak meg családtagot, mert lakásban tartották őket, hanem mert a gazdájuk nem értett hozzájuk és rosszul nevelte a kutyát!


Akkor az ilyen dumák..mi lesz ha gyerek lesz, mi lesz ha ez lesz, mi lesz ha az lesz...


Basszus, egy felelős kutyatartó ezeket is számításba veszi, attól függetlenül, hogy lakásban, vagy udvaron tartja a kutyát!


Igen, lakásban tartani egy ilyen kutyát azt jelenti, hogy a következő 10 évben semmi másról nem szól majd az élet , csak a kutyázásról. De ez van, vállalni kell, aki erre nem képes, az meg pincsit se tartson! Sőt, díszhalat se!


Kérdező, nem mondom azt, hogy jó döntés. De az egy baromság, hogy kínzás meg nem lehet, meg megvadul, meg ilyesmi.


Igazából magadnak tedd fel a kérdést, eltudod úgy tölteni a következő 10 évet, hogy szinte minden a kutya körül forog? Hogy minden áldott nap, nagy része erről szól?

Akár esik, akár hó van, akár 40 fokos hőség!

Akár ünnepnap, akár egy fárasztó munkanap!


Óriási felelősség!


Ha kész vagy rá, vágj bele.

Én mondjuk a helyedben nem vágnék bele, nem mernék , mert például nekem túl zűrös az életem , ahhoz, hogy ismét kutyázzak.


De te tudod, a te életed.

2011. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat mondtál én is hasonlóan látom ez a helyzetet de kiváncsi vagyok hogy erre tudnak-e valami ellenvetést a többiek mert szerintem NEM IGAZÁN LEHET.


Ez így van. Egyébként még majd eldől hogy milyen melóm lesz úgyis az dönti el az egészet.

2011. júl. 9. 22:03
 60/81 anonim ***** válasza:
68%
Az ellenvetéseket már leírtuk, csak el kell olvasni és értelmezni. Ez az írás jó hosszú volt, csak épp az egyik legfontosabb dolgot nem vette figyelembe, mégpedig a kutya fajtájából adódó extra igényeket, úgyhogy innentől az egész eszmefuttatás rossz, a konklúzió pedig hibás. Ráadásul hagy ne legyen már az etalon a kertben sínylődő, soha nem sétáltatott kutya! A kutyatartáshoz is meg kell érni, és a kutya szempontjait is figyelembe kell venni nem csak a magatok önző vágyait!
2011. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!