Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos - félős kutyáknál is...

Cerberos - félős kutyáknál is kannát használnak?

Figyelt kérdés

Egy barátom, volt a félős mentett kutyájával szocializációs foglalkozáson merthogy mindenki azt mondta neki, hogy ők a legjobbak. A foglalkozáson együtt voltak a félős és az agresszív kutyák, és mikor a kutyájának nekiugrott az egyik agresszív, kannával rendezték le a szituációt. A kutyája ezen annyira bestresszelt, hogy a gazdájához sem mert odamenni, és azóta is minden erősebb hangra megugrik, pl. a pet palackot is egyben kell kidobniuk, mert a kutya retteg az összenyomás hangjaitól is. Azóta a férfiaktól mégjobban fél, mint korábban. Ez már jópár hónapja volt, azóta sem tudja, hogy mit csináljon, ha az állítólag legjobb suliban csak rontottak a helyzeten.

Miért engednek össze félős kutyát agresszívvel? És miért használnak ilyen rémisztő megoldást akkor, ha félős kutya is van a helyszínen?


2011. júl. 13. 12:20
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
42%
Hát igen nekem nincs jogom beleszólni mert én képes voltam egy normális kutyát választani és úgy nevelni, hogy ne legyen "menthetetlen", ezért mi el tudunk viselni egy átlag iskolát is, és nem csak az ilyen sztárokat. Elnézést ezért ^_^
2011. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
44%
Amit a kérdező leírt az nem egy kis tévedésnek tűnik.
2011. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Egyed_embere ***** válasza:
55%
Mennyire lehet hiteles az, aki izzadságszagú otthonkában üldögélve a gép előtt csinálja a feszültséget, mint az, aki végigcsinálta a foglalkozásokat és el kezdett működni a kutyája? Ha én most keresnék iskolát, biztosan nem az ilyen mackónadrágos nethuszárok véleményét venném figyelembe!
2011. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
40%

Nos, egyesek talán nem gépként kezelik a kutyájukat, aki tud működni meg nem működni.

Azért mert valakinél bejön ez az iskola, még nem azt jelenti hogy tökéletesek. Meg én azt sem felejteném el, amikor jönnek a beképzelt gazdik, hogy a kutyák többsége miattuk került oda, mert nem voltak kiépesek annyit elérni, hogy ne legyen problémás (ami még csak a jólnevelttel sem kell egyenlő legyen).

2011. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 Egyed_embere ***** válasza:
47%
Te annyira hülye vagy, hogy háttal ülsz a moziban! Arról nem hallottál, hogy a párkapcsolat, a házasság és még sok egyéb más is "működik"? A kedvencem egyébként a hozzád hasonló szavakon lovagló troll, akinek minden mindegy, csak fikázni lehessen valamit/valakit! Olvass ügyesen, okosan inkább a honlapjukon, sokat elárulnak a tanulói visszajelzések! Amúgy is felesleges itt a szádat tépni, mert a nyitó hozzászólás nem valós helyzetet és problémát tükröz, célja nem más, mint feszültség generálás!
2011. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
40%

Nekem mindegy minek gondolsz, bőven elég számomra, hogy az én kutyáim egy átlag iskolában is "versenyszintű jól működnek", tehát nem lehetek teljesen reménytelen.

Az meg egyenesen nevetséges hogy te a neten keresztül látod, mások miért tesznek fel kérdéseket.

2011. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 Egyed_embere ***** válasza:
47%
"én kutyáim egy átlag iskolában is "versenyszintű jól működnek" Szerencsés ember vagy, de ezek szerint lövésed sincs a problémás kutyákról, azok kezeléséről, rehabjáról, tehát nem is értem miért osztod itt az észt. Majd ha végigcsinálod azt, amit itt páran megcsináltunk, utolsó esélyként kapaszkodva a suliba, és neveltek/neveltünk egy élhető kutyát, akkor hiteles lenne a mondandód! Addig téged olvasva csak a bolond lik és bolond szél jut eszembe...
2011. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
44%
Tenyleg szuper, hogy te vettel magadnak egy normalis kutyat, de az oda jarok nagy reszenek orokbefogadott kutyaik vannak, akiket sokszor torott vegtagokkal, csontsovanyan, osszeverve, kieheztetve, leharcolva fogadnak orokbe. Mi egy 5 ev koruli kis keverek kutyat fogadtunk orokbe, akit mikor elhoztunk a menhelyrol mindentol felt. A Cerbisek segitsegevel, es rengeteg torodessel sikerult a kutyat rehabilitalni. Nem elfogult vagyok, hanem sajat szememmel latom a valtozast, es nem csak a sajat, hanem a masok kutyain is. Es a kanna? Csak ebbe tudnak belekotni, es mar kezd egy kicsit unalmas lenni. Utik-verik a kutyakat? Ez sem igaz. Egyszer nem utik meg a kutyat, de kar is vitatkozni veletek, mert ugysem fogjatok fel.
2011. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 militaryfanatic válasza:
34%

nini, megint egy lejárató hadjárat a Cerbi ellen :-)

csak mielőtt mindezt beírtad, létszi nézz körül a honlapon, hisz ott feketén-fehéren és igencsak nagybetűkkel fel van tüntetve, hogy KÜLÖN TERÜLETEN, egymástól teljesen elszeparálva zajlik az agresszív és a félős szocializáció.

ÍGY ÁLLÍTÁSOD HAZUGSÁG, ÉS CSAK LE AKAROD JÁRATNI A KANNÁS MÓDSZERT HASZNÁLÓ ISKOLÁT.


HÁT EZ NEM JÖTT BE :-)

2011. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Ver0niKA ***** válasza:
44%
Te csodát vársz? Egy alkalommal lementek, a Cerberosek ránéznek a varázspillantással és a kutya átváltozik? Ez nevelési folyamat. Sok kutyát láttam, akiket a Cerberosok segítségével átváltoztattak nem félős nem agresszív engedelmes nyitott "jó" kutyává, de egyik sem másfél óra alatt lett ilyen! Én is "nehéz eset???" kutyát vittem hozzájuk (más nem is vállalta el a fajtája miatt) és már egy félangyal.
2011. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!