Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos - félős kutyáknál is...

Cerberos - félős kutyáknál is kannát használnak?

Figyelt kérdés

Egy barátom, volt a félős mentett kutyájával szocializációs foglalkozáson merthogy mindenki azt mondta neki, hogy ők a legjobbak. A foglalkozáson együtt voltak a félős és az agresszív kutyák, és mikor a kutyájának nekiugrott az egyik agresszív, kannával rendezték le a szituációt. A kutyája ezen annyira bestresszelt, hogy a gazdájához sem mert odamenni, és azóta is minden erősebb hangra megugrik, pl. a pet palackot is egyben kell kidobniuk, mert a kutya retteg az összenyomás hangjaitól is. Azóta a férfiaktól mégjobban fél, mint korábban. Ez már jópár hónapja volt, azóta sem tudja, hogy mit csináljon, ha az állítólag legjobb suliban csak rontottak a helyzeten.

Miért engednek össze félős kutyát agresszívvel? És miért használnak ilyen rémisztő megoldást akkor, ha félős kutya is van a helyszínen?


2011. júl. 13. 12:20
1 2 3 4 5 6
 41/55 Egyed_embere ***** válasza:
34%
A kérdező barija meg ezentúl nem használ PET palackot legfeljebb, csak visszaváltható üveget! Az úgyis sokkal környezetbarátabb.
2011. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a videot eltávolitották, igy nem tudtam mégegyzser megnézni, de valahogy ugy rémlik, hogy a kutya nem a gazdája fele indult el. Na mindegy, már sosem tudjuk meg.
2011. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sem szabad feladnotok az első sikertelen próbálkozás után!!!


Tessék elmenni megint, KÉRDEZNIIIIIIII, mert a Cerbiseket idézve: Nincsen hülye kérdés, csak fel nem tett kérdés van!!! És ha nem kérdezel, valóban nincs esélyük arra, hogy elmagyarázzák neked a miérteket!


Én egy éve mentem le a Cerbibe az egyik kan kutyámmal, aki agresszív volt minden idegen ebbel. Az első agresszív szocializációs foglalkozás alkalmával konkrétan elájult, mert annyira túlstresszelte magát...megijedtem? IGEN...Feladtam?...NEEEEEEEEEEM...hanem mentem, és csináltam...azóta túl vagyunk az alap-középfokú tanfolyamon!


A videók valóban régiek, és nem hiszem, hogy azokból kellene következtetéseket levonni. Azóta eltelt pár év és a Cerbi is sokat fejlődött és fejlődik állandóan.

2011. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

De, a kutya a gazdája után indult el. Azonnal utána akart menni amikor az szaladt és hívta, egy kicsit megindult (megjegyzet századszor, feladat lényege pont ez), de mivel az okos kiképző a nyakörvénél fogta meg, megtörtént a gyarori eset hogy a kutya forogott egyet rajta. Ezért az okos kiképző jól odab*szott neki egyet, gondolom begorult, hogy a saját h*lyesége miatt megfájdultak az ujjai. A kutyán nyilvánvaló volt hogy rettegett. És ő ment leggyorsabban az összes közül a gazda után (laposkúszásban kb).

Amúgy pedig nem próbálkozok semmivel, csupán lett egy véleményem a videó miatt, meg amúgyis megvan a véleményem az olyan iskolákról ahol bárki is próbálja ugráltatni a kutyát a gazdán kívül (nem érdekel ha ez a szükséges, nekem a gyengém). A sok odajáró meg paranoiás ha azt hiszi mindenkinek az az álma hogy ezt a tökéletes iskolát lejárassa.

2011. júl. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod, hogy kicsit túlzásba viszed a hazudozást? Állítod itt a hülyeséged. Megjegyzem csak ugyanazt ismételgeted csak egyre nagyobb túlzásokkal. Gondolkozz már egy kicsit mielőtt folytatod ezt az egészet, mert kezdesz nevetségessé válni!
2011. júl. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Rám értetted? Szerintem egy vélemény a videóról nem hazugság csak egy vélemény. Nem értem miért kell vérre menő harcot folytani. Ha nektek bevált akkor bevált, de had legyen már joga másnak kifejezni a negatív véleményét is.
2011. júl. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
33%

"mivel az okos kiképző a nyakörvénél fogta meg, megtörtént a gyarori eset hogy a kutya forogott egyet rajta. Ezért az okos kiképző jól odab*szott neki egyet, gondolom begorult, hogy a saját h*lyesége miatt megfájdultak az ujjai. A kutyán nyilvánvaló volt hogy rettegett."


Rettegett? Odabaszott? Begurult? Megfájdult?


Remélem legalább az almát a körtétől meg tudod különböztetni! :o(


Nem sok közöd lehet a kutyaneveléshez/képzéshez, ha ilyeneket láttál a videóban!

2011. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Nem te fogod megállapítani mennyi közöm van hozzá, hanem a kutyáim teljesítménye ^^

Az odab*szott és a begurult nyomatékosítás céljából lett így írva.

A többivel nem tudom mi bajod: a kutya laposkúszásban közlekedett, maga alá húzott farokkal. Ez a félelem egyértelmű jele. Ha a kutya forogni kezd a nyakörvén az k*rvára fájdalmas (főleg ha lánc), szerintem ezt már mindenki tapasztalta.

2011. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Na, akkor most döntsd már el végre, hogy még az "ütés" előtt rettegett vagy csak utána?


"Először is ki az a bunkó aki más kutyáját veri kannával (tudom nem olyan veszélyes de lelkikleg igen) amikor az láthatólag nem kezelhetetlen, hanem rettegő, meg amúgyis?"


"A többivel nem tudom mi bajod: a kutya laposkúszásban közlekedett, maga alá húzott farokkal."


Ha valóban ismernéd a feladat lényegét, akkor nem értetlenkednél azon, hogy miért kellett a kiképzőnek megfognia a nyakörvet... :o(


Nem tudom megítélni a kutyáid teljesítményét és viselkedését, mert nem ismerem őket, így az én kutyám okosabb-e vagy a tiéd vita teljesen felesleges és meddő.


A lényeg, hogy a viselkedés zavaros kutyákat az iskolák többségéből eltanácsolják(!), mert túl nagy figyelmet kellene rájuk fordítani, amihez nem mindig van megfelelő tapasztalat + ilyenkor jön még jó magyar szokás szerint a kedves gazdik piszkálódása is, miszerint "én is annyit fizetek, mint a másik, akkor miért azzal foglalkoznak többet?!" és a "jól nevelt" kutyás gazdik felől érzékelhető kiközösítés...


A Cerbinél ilyen nincs, onnan nem küldenek el, hanem abba a csoportba kerül (át) a problémás páros, ahol a helye van. (félős vagy agresszív szocializációs rehab foglalkozás)

2011. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

A kutya onnantól mutatta a félelem jeleit hogy odavezették a kiképzőhöz. Mivel mindig csak a feladatot végző kutyát videózták, így előtte nem látszott.

A feladat ismert előttem, nem a végeztetésével van bajom hanem azzal ahogy csinálta. Ehhez csak logika kell. Ha a nyakörvénél fogja meg és a kutya nem marad egyhelyben akkor az kellemetlen dolgokhoz vezet. Ezért emelik ki igazi szakértők más videókben amik erről a feladatról szólnak, hogy a kutyát hámnál vagy póráznál fogják ha "megindulós fajta."

Eleve nem vagyok híve annak hogy mások kezeljék a kutyát a gazdán kívül de ez magánvélemény. A baj az hogy megbüntet egy félős kutyát aki semmi rosszat nem csinál.

A "jól nevelt" kutyásokat meg megértem, többségük nem idő és pénz milliomos hanem keményen dolgozik hogy legyen ideje és pénze a kutyával foglalkozni, ezen felül a testi épségük féltik agresszív porblémás kutya esetén. Szerintem mindegyik elfogadható indok.

Azt meg be kéne ismerni, hogy bizony legtöbb esetben a gazda tehet arról, hogy milyen lesz a kutyája. Szép dolog menhelyről hozni, de ez azért nem olyan gyakori, és főleg nem az, hogy a problémás kutyát hozzák el.

Egyszerűen nem kéne elfogultnak lenni, egyik iskola sem tökéletes.

2011. júl. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!