Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos - félős kutyáknál is...

Cerberos - félős kutyáknál is kannát használnak?

Figyelt kérdés

Egy barátom, volt a félős mentett kutyájával szocializációs foglalkozáson merthogy mindenki azt mondta neki, hogy ők a legjobbak. A foglalkozáson együtt voltak a félős és az agresszív kutyák, és mikor a kutyájának nekiugrott az egyik agresszív, kannával rendezték le a szituációt. A kutyája ezen annyira bestresszelt, hogy a gazdájához sem mert odamenni, és azóta is minden erősebb hangra megugrik, pl. a pet palackot is egyben kell kidobniuk, mert a kutya retteg az összenyomás hangjaitól is. Azóta a férfiaktól mégjobban fél, mint korábban. Ez már jópár hónapja volt, azóta sem tudja, hogy mit csináljon, ha az állítólag legjobb suliban csak rontottak a helyzeten.

Miért engednek össze félős kutyát agresszívvel? És miért használnak ilyen rémisztő megoldást akkor, ha félős kutya is van a helyszínen?


2011. júl. 13. 12:20
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:

Bocs, olyan helyen voltam hosszúhétvégézni, ahol térerő se volt, nemhogy 3G. A kamukérdés dolgot kikérem magamnak, azért én és azért most kérdeztem, mert rég nem láttuk egymást az illetővel, akkor még nem is tervezett kutyát. Memrég összefutottunk, meséltem, hogy mentett kutyákat szoktam rehabilitálni ideiglenes befogadóként, és így jött szóba a Cerbi, és az ő kutyája. Tanácsokkal már elláttam, meg segítek is neki én is, csak azért tettem fel a kérdést, mert érdekelt, hogy véletlen pechje volt, vagy ezek komolyan félős kutya jelenlétében is kannáznak-e.

Nagyon jó eszköz a kanna egy önbizalomtól duzzadó, nehezen gátolható kutya megzabolázására, de én csak úgy alkalmazom, ha nincs a környéken sem más kutya, aki megijedhetne tőle. Nálunk a sulin is lemennek a pályáról a bizonytalan kutyával, ha esetleg büntetésre kerül a sor. Egy érzékeny kutyát nagyon tönkrevághat a kanna, akkor is ha nem neki szól. Én még a ráüvöltéssel is vigyázok, hogyha egy domináns pofátlankodik egy érzékennyel, mert jellemzően a dominánsot nem rázza, az érzékeny viszont mégjobban összemegy. Inkább elhúzom onnan ilyen helyzetben nyakörvnél fogva, csendben, és akkor kezdek el büntetni, ha már háttal vagyok az érzékeny kutyának, aki a gazdája biztonságos kezei közé került, és tuti nem veszi magára. Sajnálatos, hogy sokan azt hiszik, hogy mindenre - például félelmi agresszióra - is megoldás a kanna úgy is, hogy más kutyák is ott vannak, akiket összetörhet a nagy hang is.


Nagyon sajnálom, hogy nem láttam a videót, de ha jól értem a kommentekből, akkos egy sátras behívás van rajta, ahol a kutya visszafog az őt fogó kézre, majd emiatt megbüntetik?

2011. júl. 18. 15:59
 52/55 anonim ***** válasza:
Nem sátras, csak sima behívás. A kutya annyira akart menni a gazdához, hogy összevissza ugrált, és próbált a gazdához rohanni. Az oktató a nyakörvénél fogta, gondolom fájt a keze tőle, így rácsapott egy kicsit a kannával.
2011. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Ja persze és azt a kutyának tudni kell hogy fáj? A póráznál fogja vagy a hámnál és akkor nem lesz baja.... Amúgy pedig nem ids ugrált össze-vissza csupán bizonytalanul megindult egyszer...
2011. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Bakker... Ilyen helyzetben én megfogom a hátulját is, vagy beveszem a lábam közé és nyugi simi van, amíg a gazda is elszalad,nem ez lenne a normális?
2011. júl. 19. 09:59
 55/55 anonim ***** válasza:

22:39 vagyok.

Kedves utánam író (01:00), egy szóval sem mondtam, hogy tudnia kellene a kutyának. Én csak leírtam, mi volt a videón. És de, ugrált, mert annyira próbált a gazdához szaladni.

Nálunk is úgy van ez, hogy pórázon fogjuk meg őket, mert van néhány kutya, amelyik tényleg nagyon megpróbál kiszabadulni.

2011. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!