Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszintén, kinek honnan van a...

Őszintén, kinek honnan van a kutyusa?

Figyelt kérdés

Nem telt el még úgy nap, hogy itt ne jönne szóba, hogy honnan kéne venni kutyát. Sokan állítják, hogy csak tenyésztőtől vagy menhelyről szabad, szaporítótól semmiképp.


De most komolyan, kinek honnan van a kutyája? Mennyiért? Volt már komolyabb problémája, ami arra vezethető vissza, hogy nem megfelelő helyről vette?


Komolyan érdekel ez a téma, nem tervezek kutyavásárlást, de tényleg minden nap szóba jön, hogy mit, hogy kéne, de gondolom ezt kevesen tartják be.


2011. júl. 18. 18:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
18%

Anyu barátnője hozta a nővérétől a kiskutyánkat, ő fajtatiszta. Ajándék volt.

A másik (lány) apu hozta szaporítótól.

A harmadik pedig az ő kölykük.

Semmi bajuk nincs, egészséges, okos és gyönyörű kutyák, dokit csak oltáskor látunk.

2011. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Az egyik tenyésztőtől, tk-ves, díjnyertes szülők, miegymás, de nem volt drága, 11 éve volt 50ezer, azért kaptuk olcsóbban, mert sérves volt, tehát nekünk kellett megműttetni, ez 5500volt, plusz van egy fajta jelleg hiányossága, v hogy is mondják. A fajtájánál jellemző h fehér bojt van a farkukon, neki nincs.

A másik egy kutyavásárról, ő nem törzskönyves, kb 20 ezer volt, de nincs semmi baja, 3 éves és makk egészséges. Elvileg lehetett vna tk-et kérni, ez elvileg nem kéne h opció legyen, szóval lehet h szaporító volt, de ha az ember beleszeret egy kutya pofijába...

2011. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

a faluból hozta a nagymamám(8éves voltam még megvan)keverék de imádom :D


a másikat 150€-ért vettük, nem szaporító, törzskönyves kutyáktól született kölykök vettünk, de törzskönyvet nem adott a manusz xd

nem érdekel, ki mit mond, remek kutyus :)

2011. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem hittem, hogy ennyi válasz érkezik.


Szerintem sokan vesznek szaporítótól, és nem feltétlen lesz egészségtelen, hiszen ha belegondolunk akkor a menhelyen is olyan kutyák vannak, akiknek a szülei nincsenek kivizsgálva különböző betegségekre.


Ha úgy vesszük, nekem is szaporítótól van, bár konkrétan nem tudom, mert fajtatiszta pulit hozott apum egy kollégájától. Ingyen. Nem hiszem, hogy szaporítónak számítana, hiszen nem akart hasznot húzni belőle. Apám látta a kutya szüleit és azért egy pulit fel lehet ismerni, persze senki nem garantálja törzskönyv nélkül, hogy az valóban fajtatiszta.


Egy biztos, menhelyen ritkán lehet kifogni fajtatiszta kutyát, vagy legalábbis olyat, ami nagyon hasonlít egy adott fajtához.

Ezért is veszik meg a szaporítótól (bár én ezt nem tartom túl jó kifejezésnek).


És sokszor hallottam már olyat, hogy probléma volt tenyésztőtől vett kutyával is. Akkor honnan lehet eldönteni, hogy ki a jó tenyésztő!?


Amúgy van utcáról befogadott keverék kutyusom is.


És lehet megkövezni érte, de nem vennék tenyésztőtől kutyát. Aki megteheti, az vegyen. Ha megtehetném, akkor én is vennék. De az szerintem túlzás lenne, hogy csak az tartson kutyát, aki tenyésztőtől tud venni.

Imádom a kutyáimat és egészségesek, szerintem ez számít.


Szerintem a kutya szempontjából mindegy, hogy honnan van, mindegyik szeretetre vágyik.

2011. júl. 18. 19:20
 15/34 anonim ***** válasza:

nekem 3 kutyám van.


1 menhelyi magyaragár-németjuhász keverék, az eddigi legjobb kutyám, ááá senkit nem érdekel, hogy milyen, de egy tündér, szinte nevelni sem kellett, iszonyú értelmes, a gondolataimba lát.

(Teljesen egészséges, lelkileg volt rottyon a menhely után, de kikupálódott.)


1 talált keverék, ő egy kis disznó, ha valami rosszat csinál olyan kiengesztelő táncot jár hogy nagyon rosszat kell csinálnia, hogy ne lágyuljon el a szívem.:D

(amúgy makk egészséges)


1 4,5 hós közép-ázsiai, expressz.hu-s hirdetésen láttuk meg, rögtön beleszerettünk, nagyon hasonlít a régi közép-ázsiainkra.

fajtisztaként hirdették, látszatra tényleg az is, gyönyörű, kifogástalan példány, viszont nem kaptunk hozzá TK-t.

(annyira el voltunk ájulva a kutyától, hogy csak a kocsiban jutott eszünkbe, hogy valami hiányzik, de kit érdekel?...)


Ő viszont olyan gyorsan nő, hogy 4 hónapos korára elérte a 21 kilót - tehát nagytestű kategória lett.

emiatt rengeteget járunk vele orvoshoz, a gatyánkat is ráfizetjük a speciális etetésére, mert most diszplázia-gyanús, a combcsontját simán ki lehet emelni a helyéről.:(


Az apja is egy óriás volt, állítom, hogy a marmagassága 80 cm felett volt, hát szegénykém meg az alomból messze a legnagyobb kölyök volt...

2011. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Hát a fajtatisztáknál több az eü kockázat, mert nagyobb a belterjesség esélye. Pl az én tk-ves kutyámnak két dédapja ugyanaz a kutya, vagyis két dédnagyanyját pároztatták ugyanazzal a kannal. Na most az ilyenekre figyelnek a tenyésztők, mert gondolom ez nem számít belterjesnek, mert a dédszülő messze van, de ha szaporító csinálja, az is lehet h tudtán kívül, esetleg teljes tudatában testvéreket pároztat, ami az embereknél is gyenge genetikának számít. Betegségek, stb. Ezért van az ha menhelyről hozol azok nagy általánosságban egészségesebbek- genetikailag. Mert nagyon széles a genetikai variabilitásuk. Pl régen egyes népeknél szokás volt h nőt raboltak háborúzás közben h frissítsék a genetikáját a törzsüknek, érted? Ezért nem mindegy h tenyésztő-e, illetve azok azért drágák mert ő minden tenyész állatát leszűreti, versenyre viszi, ügyel a felmenőkre is, ha kell új állatot "bérel" h felfrissítse a vérvonalat.
2011. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

3 kutyánk van:

- egy labrador: Retriever Rescuen keresztül fogadtuk örökbe, ő tulajdonképpen kiközvetített kutya volt, mert eredetileg a vakvezetőknél volt, de mivel a kölyöknevelője visszavitte 7 hónaposan, nem került be a programba, így kiközvetítették, mi 1 évesen hoztuk el.

- menhelyi keverék: Várpalotán fogta be a gyepmester, az ottani gyepiről a Frakk állatvédők mentették, és a TordasZoonál helyezték el ideiglenesbe. 8 hónapig kerestek neki gazdát, egyszer vissza is vitték. Mi 1,5 évesen fogadtuk örökbe.

- border collie: tudatosan sport célra választott szülőktől és kennelből, tenyésztőtől szerződéssel

2011. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
(a bc 900 euró volt + az utazás)
2011. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:

Nekem az 1. kutyusomat apa hozta nekem attól a cégnek a telephelyétől ,ahol dolgozott.Az örző kutyáknak szeletett kölykük..Labrador, németjuhász keverék. Imádtam! (már meghalt :(.)

A 2. egy hirdetésben láttuk meg díjnyertes szülők és törzskönyves..Rottweiler, családtagként bánunk vele! :D

A 3. pedig a bnőm kutyájának kölykei (puli keverék).Ő pár hónapos..:D Mindhármat nagyon szeretem és sztem egyáltalán nem számít, hogy keverék vagy fajtiszta, a lényeg hogy szeressük! :D

2011. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Egy labi keverék utcáról.

Egy vizsla keverék, kóbor kutya kölyke volt.

Egy bolognese mentésből.

Még egy vizsla keverék, menhelyről aki vizsgálatok előtt áll, mert nagyon sovány.

Plusz néhány ideiglenese kutty. Még komolyabb baja egyiknek sem volt, a kezdeti időszakot leszámítva, még kikupáltam őket.

2011. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!