Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszintén, kinek honnan van a...

Őszintén, kinek honnan van a kutyusa?

Figyelt kérdés

Nem telt el még úgy nap, hogy itt ne jönne szóba, hogy honnan kéne venni kutyát. Sokan állítják, hogy csak tenyésztőtől vagy menhelyről szabad, szaporítótól semmiképp.


De most komolyan, kinek honnan van a kutyája? Mennyiért? Volt már komolyabb problémája, ami arra vezethető vissza, hogy nem megfelelő helyről vette?


Komolyan érdekel ez a téma, nem tervezek kutyavásárlást, de tényleg minden nap szóba jön, hogy mit, hogy kéne, de gondolom ezt kevesen tartják be.


2011. júl. 18. 18:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

- egy tenyésztőtől vett kutya

- ennek a kutyának a fia, de nem tenyésztőtől (azt hiszem, legalábbis)

- egy ismerősöktől kapott kutya

2011. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
én 1 évesen kaptam az egyik ismerősömtől ingyen fajtatiszta bichon frise...de következőleg menhelyről szeretnék majd kutyust befogadni..
2011. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 panettone ***** válasza:

-Egy 13 éves spániel szuka, gyáli piac...full epilepsziás, nevlhetetjen imádom de neki könnyebb lett volna ha meg sem születik.

-egy 5 éves spániel kan anno 120 ezerért vették a gazdik de haláleset miatt felkeresték a tenyésztőt ő engem ajánlott a fajtamentéstől hogy segítek elhelyezni és nálam maradt imádom egészséges nem kell tanítani lesi minden gondolatomat, cserébe a nap 24 óráában velem lehet. Nemkell tanítani figyel és próbál megfelelni.

- egy egy éves cavi szukácska tetú hobi szaporítónál született vélhetően miután eladta vissza vihették és reklamálhattak a gazdik mert egy állatvédő látta egy lassító kocsiból az utcára hajintani...no comment....gyakorlatilag nincs mája, még a szaporító megpróbálta visszaszerezni tőlünk hátha el lehetne újra adni (?) de nálam maradt mert felelőségteljesen nem lehet örökbe adni nem ivartalaníthaó mivel a mája miatt nem lehet altatni, valószínűleg vega étrenden elél egy darabig de sok jóra nem számíthat. imádom mert ...imádom de neki is könnyebb lett volna ha nem születik meg. Az egyesületünk az ő kezelési költségeiből 5 másik kutyát tudott volna kivakarni a mocsokból vagy vehettem volna akár két cavi tenyésztőtől...


450mentett kutyával a hátunk mögött ennyit mondanék:


[link]


A ti pénzeteken épül és marad fent ez a szemét telep, a ti forintjaitokért zsigerelik ki a szukákat és a ti kicsi pénzetekért vállalják az ilyenek hogy a beteg kutyákat is fedzetetik majd az egészségesnek látszó kölyköket csomagtartóból egy vásáron rátok sózzák és felszívódnak. Jó lenne ha ezt csak innen a netróől tudnám de én ezeket nap mint nap átélem.

2011. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Van egy kutyám szaporítótól. Az a jó indulatú, de mégis szaporító. Van a fiának egy kanja, neki egy szukája, mindkettő nagy becsben, évente egyszer elletve. Jó páros, örökítenek patellát, rejtett herét, harder mirigy előreesést meg kitudja még milyen finomságok jönnek elő az évek során. Tartottuk a kapcsolatot, nagyon érdekelte, hogy jól van-e a kiskutya, de eszébe nem jutott, hogy a problémákat ő okozta... Viszont 6 hetesen vigyázban ült a tányér előtt, az elő nevelésre szavam nem lehet. Nem túl stabil az idegrendszere, nagyon robbanékony, kemény munka eredménye, hogy hátat tudok neki fordítani a parkban, mikor szabadon rohangál.


És van egy ideiglenesem fajtamentéstől. Lesi minden szavam, nem tudok eltűnni a szeme elől, akarattal se. Fel se merül benne, hogy ne rohanjon hozzám első szóra ha hívom. Ő nem volt éppen egészséges mikor hozzámkerült, dehát pontosan azért van nálam, hogy gazdihoz már makk egészségesen kerüljön és jó úton halad afelé.

2011. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
2 kutya tenyésztőtől,jópénzért,és egy menhelyi kis keverék. A keveréken kívül nem volt még semmi gond velük.Szegénykével is csak azért,mert ahonnan menekítették,ott "megnyomorították" szegényt. Egy lábát sose fogja tudni rendesen használni.
2011. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:11


Azért ez így tényleg állatkínzás!

Nem mintha mentség lenne, de sokan nem így szaporítanak kutyát.


Egyébként persze, érthető, hogy a genetika rengeteget számít.


Csak az a baj, hogy aki úgy szaporít, mint ahogy a cikkben, az akkor is fog szaporítani, ha nincs rá vevő, mert legrosszabb esetben majd kidobja az utcára, stb.


Szóval szerintem van a szaporító, aki olyan, mint amilyen a cikkben. Akinek semmi nem számít, csak a pénz. Bár nem is értem, hogy ki visz innen el kutyát pénzért?


Van a másik, akit inkább hobby tenyésztőnek hívnék. Aki ugyanúgy kockáztat, hiszen a szülők nincsenek kivizsgálva és úgy vág bele a "tenyésztésbe". De ezek a kutyák legalább nem olyan körülmények között élnek, mint a fent említett cikkben. Szerintem azért hatalmas különbség van szaporító és szaporító között.


Bevallom, én is szaporítottam már kutyát, ha muszáj így nevezni. De oltva, féregtelenítve adtam el, természetesen vállaltam, hogy nincs törzskönyv (és ez senkinek nem is volt probléma!!!), szülőket meg lehetett tekinteni. És komolyan van rá igény! De amúgy már végeztem vele, ivartalanítás mellett döntöttem, pont az ilyen hozzászólások miatt.

És amúgy nekem sem volt valami nagy hasznom rajtuk, épp hogy a kajájuk (junior tápok) visszajött, meg oltás, féreghajtás, stb... És ha nem vitték volna el őket, akkor sem rakom ki őket utcára. A kutyapiszok minimum naponta kétszer össze volt szedve. Nem kennelben voltak, hanem nagy udvaron.

Akkor még nem igazán olvastam ilyenekről, hogy ez ekkora bűn lenne. Most már igazából időm sem lesz erre és nem akarom ilyen állatkínzónak érezni magam. Mellesleg sokan hálásak a picik miatt. Na mindegy, tudom, hibáztam.

2011. júl. 18. 21:45
 27/34 anonim ***** válasza:
7 van, mind tenyésztőtől.
2011. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Border Collie , innen van [link]
2011. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 compactegon ***** válasza:
tk-es amstaff, tenyésztőtől.
2011. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Maszat kutyám (spániel-labrador keverék kislány) egy barátom húgától van. Befogadott egy arany spánielt, és kiderült, hogy vemhes, méghozzá 10 kicsi élet volt a pocakjában. Szerencsére mindegyiknek lett gazdija!

Elviekben támogatom a menhelyes örökbefogadást, de én nem mernék onnan elhozni kutyust, mert látni kell, találkozni kell vele, nem elég, ha interneten kinézed, és a szívem szakadna meg a többi ott hagyott kutyusokért! :-(

2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!