Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás, vagy sem? Írjatok...

Altatás, vagy sem? Írjatok vmit kérlek. Tisztára kivagyok már. :'- (

Figyelt kérdés

Kutyám 12 éves, kisbabám 10 hónapos, panellakásban lakunk. A kutya megy neki, nem durván, de 2x már odakapott, és morog rá állandóan.

Ezt még kibírnánk, vhogy csak megszoknák egymást szép lassan.

De pár hónapja elkezdett bepisilni, és most már ott tartunk, hogy nem elég neki a napi 6-7 séta. A férjem reggel6-tól, estig dolgozik, én rángatom a kutyát-gyereket sétálni napi többször, totálkár vagyok, ha bejön a rossz idő, nem is tudom mi lesz, egy ilyen kisgyereket nem lehet ennyiszer le-föl pattogtatni, mert ugye mikor a kutya jelez, szaladni kell...tök büdi van már a lakásban, és félek, hogy a gyerek is elkap vmit tőle, viszont 12 éve velünk van, szeretem, nagyon kötődök hozzá, ezért is szenvedünk ennyi hónapja, hogy megszokja a gyereket.

eddig a doki a korára gondolt, de nagyon büdös is szegény, mintha vmi, ááá, nem is tudom, nagyon gáz, tegnap vettek tőle vért, ma késő este lesz eredmény...nem tudom, ha vesebaj, azt mondta a doki hogy jobb elaltatni, de én beledöglök...de abba is beledöglök, ha a gyereknek vmi baja lenne...


2011. júl. 20. 07:58
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
nekem elég durván hangzik, hogy a kutya megy neki a gyereknek:-? nem kéne egy helyen tartani őket, én biztos, hogy a gyerekem egészségét és biztonságát választanám inkább, mint egy kutyát.08:59- hát kedvesebb megoldás oda adni valakinek, aki gondját viseli, mint megölni szegényt. Inkább gyerek, mint kutya.
2011. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

08:07 vagyok.


08:59. Igazad van valahol, de nem is a gyerekem lenne az első, aki nem olyan, mint egy felnőtt, hogy azonnal tudjon a kutyushoz alkalmazkodni és a kutya sem tud hozzá(vagyis idő kérdése). Mondjuk nekem is úgy van kutyám, hogy családi házba, mert amikor felelősséget vállaltam érte, már távoli tervben volt a baba, úgyhogy ő csak így jöhetett, hogy udvarban lesz(mondjuk golden retriever, szóval nem nagy baj neki:)), meg a párom nem is tűrné meg a lakásba/házba és igaza van. Ha csak arra gondolok, hogy ha véletlenül becsinál, a gyerekem meg utána azt tapogatja, mert mászik, utána meg szopja az ujját..


Kedves Kérdező! Erkély nincs? Mert ha van, meg kell csinálni a kutyusnak biztonságosra és amikor tudod leviszed, és ott takarítasz utána.

2011. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
az h a kutya a kijöjjön a gyerekkel a gazdi feladata. tele van az internet ilyen tanácsokkal. amig falun laktam (kb 12éves koromig) kinti benti kutyáink voltak meg csomó állat, soha semmi bajom nem volt tőlük. ezért nem hiszek a kutya elajándékozásban h az milyen humánus.nem, megoldani a problémat az humános. az elajándokáz egy könnyű megoldás, az altatás pedig a lustaságból eredő kegyetlenség.
2011. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:

egyszerű a döntés....

a kutya vagy a gyerek....

nem feltétlenül kell elaltatbu, bár elajándékozni ilyen idős kutyát, de ha beteg akkor jobb neki ha elaltatják

2011. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

[link]

Keress valamit amin rajta van a baba illata rakd le a kutyus elé had szagolja meg ha bántani akarja ne enged neki ha nem bántja adj neki jutalom falatott.

A wcnél ha meglátod, hogy nem oda végzi a dolgát vidd oda. Utána ott fogja érezni az illatát.

Ha rendszeresen be van oltva nem terjeszt semmilyen betegséget.

2011. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

8.23:

Várj, várj, nem voltam egyértelmű…ez a probléma nem a gyerek óta van, hanem 2 éve fennáll, de eddig nem volt olyan vészes. Nem erőltetek rá a helyzetre egy betegséget, mert egyéb tünetei is vannak(vizeletszagú lehellet, fel-felbukkanó bőrproblémák, ami a máj zavarára utal, hol jobb, hol rosszabb fülgyulladás), csak nem akartam ennyire belemenni…ha ez lenne, akkor fognám elaltatnám, a doki már tegnap ezt mondta…de Én tudni akarom mi van, addig nem döntünk. Viszont az anyagiak is végesek. Ha veseelégtelenség, akkor képtelenek vagyunk a fenntartását fizetni, pedig akkor húzható lenne a dolog, még lehet javulna is. De sajnos nem állunk úgy.

Nagyszülők nincsenek, szüleimnek egy vaddisznó staffjuk van, keresztbe nyeli le, anyósék panelban. Kertben nem marad el, az egyetlen vki aki vigyázni szokott rá, ha nyaralunk, befogadná, de így hogy bepisil Ő sem. Már próbáltuk elhelyezni, de senki nem vállalja. Odaszoktatni egy új helyre, és emberhez azt jelentené, hogy napi szinten kéne vele találkoznia pár hétig, utána ott-otthagyni szép fokozatosan. A férjem reggel 6kor elmegy, és este minimum 5-6 óra mire hazaér, én a gyerekkel kutyával BKVval vigyem a kutyát szoktatni? Vagy hogy gondoltad? Ha neked is van egy iylesmi korú kutyád, és gyereked, akkor ülj le, és gondold át, mert ha neked megoldott ez a dolog, könnyű ítélkezni. 2 éve szenvedünk vele, és ha nagyon akartam volna, akkor már a terhesség alatt elaltatjuk, mert mindenki hülyének nézett, hogy nem ezt teszem…

-Most épp szakad az eső, de le kellett vigyem a gyereket is, mert a kutyának mennie kellett. Van hogy mire a gyereket felöltöztetem, a szerencsétlen bepisil, vagy ha nem, akkor a lépcsőházba, akkor jövök vissza, ordít a gyerek, bevágom a kiságyba, kimegyek felmosom a pisit. Vissza, gyerek megint fel, és indulunk újra.

-Ha a gyerek alszik, és a kutyának mennie kell, áthívom a szomszédot néha, ha itthon van ugye… de volt, hogy felébredt a lányom, és visított mire feljöttünk, mert a szomszédot találta ott helyettem.:-(

-Ha elmegyünk vásárolni, rohanni kell, mert a kutya kb. 3-4 órát bír ki maximum. Nem mehetünk el egy vendégségbe, és mostmár rokonokhoz, nyaralni se…

-A lakás 4 éve lett felújítva, hitelünk van, tehát esély sincs új kőe, vagy vmi, de az előszobában lévő laminált parketta már bűzlik a pisitől…

-Míg a gyerek kicsi volt, és éjjel is szopott, szopi után öltözés hóba, fagyba, és irány le a kutyával. Most már nincs éjszakai szopi, de én még kimerültebb vagyok, mert a kutyát 2x le kell vinni, különben reggelre úszik az előszoba…

-Mikor a gyerek mászik, azon rettegek, vajon fertőző-e a bőrbaja, atyavilág…segíteni nem tudnak, egy egy kence, de semmit nem ér. Az injekció amit szokott kapni, azt csak 2-3 havonta lehet, és 2 hétig se hat.

Huh, ne haragudj, de Te most hasonló helyzetben vagy, és Te se tetted ki ennek a babódat, pedig nem beteg a kutyád…


Én nem terveztem gyereket, ezért lett kutyám, van felelősségérzetem, de 11 év után így hozta az élet…vetettem volna el a gyereket a kutya miatt??? Mert már akkor is beteg volt a kutya…


Kedves összes többi válaszoló, mindenkinek köszönöm.

-Természetesen ha ma vmi „jó” eredmény jön ki, és ezen a pisilés-dolgon lehet segíteni, szóba se jöhet, hogy elaltassuk.

-Természetesen külön vannak zárva, de egy panellakásban, ami nagyon kicsi, nagyon nehéz ezt megoldani, minden pillanatban. Pl. ha én a konyhában vagyok, akkor gyerek velem, kutya be a szobába, de Ti1 nap hányszor mentek ki-be a helységekből? Számoltátok már?

-Van ráhúzós kutyapelus is, de azt nem tűri, a leterítős meg nem elég, mellémegy, és borzasztó sokat pisil, vmi nem OK vele…ez nem normális, és iszonyú büdös a vizelete. Nem beszélve róla, hogy kinyüszíti a lelkét, mert ugye nincs hozzászokva, hogy bepisilhet, ezért eddig szídás járt…


Nem az összeszoktatással van a gond, szerintem az x hónap alatt megoldódna vhogy előbb utóbb, hanem, hogy beteg…

Jessus mennyit írtam..bocsánat…


8.59nek

Neked még nincs gyereked szerintem, igaz...?

Én is így gondolkoztam a baba előtt, de hidd el az ösztönök erősebbek, mint a kutya szeretete, és ha veszélyben érzed a gyereked, nem a kutya mellett döntesz!


MINDENKINEK KÖSZÖNÖM, ha jót, ha rosszat írt!

2011. júl. 20. 12:29
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem titok, mi lesz a kutyussal?:) Remélem sikerült jól dönteni, vagy megoldani, mert nagyon átérzem. Ő is az ember gyereke:))

08.07 vagyok:)

2011. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

megjött az eredmény:-((( VESE, ÉS MÁJFUNKCIÓS ZAVAR...tudtam, hogy ez lesz, az össze jel megvolt amit olvastam róla...annyira reménykedtem, hogy cukor vagy vmi más...A héten még bemegyek, és meghallgatom a dokit, hogy mit ajánl, de tudom biztosan, hogy az ilyen vesevédő tápok irtózatos árban vannak, és akkor is rosszabbodni fog a dolog, konkrétan a szomszéd házban "végigéltem" egy kutyával ezt a vesebajt, borzasztó volt...nem tudom, totálkár vagyok...alig tudtam a dokival beszélni, annyira remegett a hangom, kezem...

szió, köszi az érdeklődést...

2011. júl. 20. 19:41
 19/33 A kérdező kommentje:
amúgy a Te első írásod megmosolyogtatott...:-) köszi
2011. júl. 20. 19:43
 20/33 anonim ***** válasza:

Tetszett a betörős?:) De tényleg olyan hülye a drága életem:)))♥

Ajaj, nagyon sajnálom:((

Élvezd ki, amíg vele lehetsz:( Majd írj, ha voltál vele dokinál:(:)

2011. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!