Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne pár kérdésem egészen...

Lenne pár kérdésem egészen kicsi kutyákkal kapcsolatban (5-6-7 hét) -? -

Figyelt kérdés

6hetes kiskutyám van, aki mindent rág, és ás/kapar, hogy szoktassam le erről?

Milyen féle játékokat adjak neki??

Mikor vihetem sétálni?

Mikor fürödhet és hogy?

Próbálom nevelni őt, de szükségem van mások véleményére is!:) Hátha lesz alkalmazható ill. olyan, ami segít.


2011. júl. 26. 00:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6 hetes? 8 hetes koráig a tenyésztőnél, vagy akárhol máshol kellene lennie!
2011. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

*előző vagyok

BOCSÁNAT? NEM OLVASTAM EL, H MENHELYRE KERÜLT VOLNA!! TÉNYLEG BOCSI:(

2011. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
-?*!
2011. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugyan mondja meg már valaki, miért is pont 8 hetesen lehetne elvinni a kölyköt? Mi az, amit az alomban 6-és 8 hetes kora között tanulhatna? Mert az egymással való viselkedést már 5 hetesen is tanulgatják. Nagytestűeknél a 6 hetes már önállóan eszik. Nagyon sokszor a dominancia harcok akár sérülést is okozhatnak. A kistestűek valóban lassabban lesznek önállóak.

A készülő új törvényben is a 6 hét van megadva eladható korhatárnak.

2011. júl. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

találj neki a környéken hasonló korú kutyusokat akikkel játszhat. egymást kitűnően le tudják fárasztani. ha harapdál ne kifelé húzd a kezed hanem befelé. ezen nagyon meg fog lepődni, de csak párszor kell öklendeznie és megtanulja. a veréssel soha nem fogsz semmire menni, azzal többet érsz el ha úgy neveled mint az anyukája. ha valami rosszat csinál azonnal büntesd mert egy perc múlva már nem tudja miért kapta a szidást. szóval ha nem megfelelően viselkedettfogd meg a nyakánál- lapockájánál a bőrt emeld fel rázd meg kicsit. ez NEM fájhat neki akármit csinál! ez természetes a verés nem! ha rágcsál vegyél neki játékot amit szétrághat, vagy ha szeret botot rágcsálni, hozz neki azt a térről (ha nagyobb lesz vagy nemtudom most adhatsz e már neki ilyesmit vegyél neki szárított disznófület, húst). szerintem ne fürdesd, hanem babatörlőkendővel töröld át ha büdi, mert ilyen korban könnyen tüdőgyulát kaphat. a sétálni akkor lehet ha megvan minden oltása! különben elkaphat mindenfélét. de ezek amint megvannak viheted kutyatársaságba és sétálni is. amikor kicsike volt én az enyém napi 7! szer is levittem. ivott egy perc múlva odapisált a szőnyegre. evett mindjárt jött a kaki. ilyenkor nem lehet majd még fél napokra otthon hagyni. játékot olyat amit nem tud lenyelni. saját plüssjátékot ne adj neki mert széttépi és a vatta nem tenne neki jót.


sok szerencsét vele!

2011. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!