Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, mivel...

Kutyát szeretnék, mivel győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan tesznek fel hasonló kérdéseket, de remélem hogy most kapok olyan választ ami nekem is beválik.


14/L


2011. júl. 27. 21:15
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%

Én nagyon megértem, a problémádat. Én is már nagyon rég óta (kb. hetedikes korom óta) vágyom egy kiskutyára :). Sokat könyörögtem érte és amikor meglátok egy kiskutyát az úton mindig felhívom a szüleim figyelmét, hogy milyen aranyos és milyen jó lenne, ha nekünk is lenne :D.

Olyan 7.év végén a szüleim megengedték, hogy kapjak egy kistestű kutyust, ha a nagymamám megveszi nekem, a nagyim hallani sem akart a dologról. Később megesett a szívük rajtam és elindultak nekem egy kiskutyát venni, de semelyik nem felelt meg nekik :(. Már mindent megvettünk a kiskutyának, mikor közölték, hogy meggondolták és inkább a papagájom kap egy párt :(. Nagyon szomorú voltam, sokat sírtam amikor nem látta senki :.( A szüleim egy darabig azt hitték, hogy túltettem magam rajta, de mai napig szeretnék egy apró termetű kiskutyát. Folyamatosan bújom a hírdetéseket, a gondozási útmutatókat, mára már teljesen kiokosodtam kutya ügyben :)

Én már 3 éve szeretnék egy kiskutyát, és már egyszer megcsillant a remény. :)

Akkor már hetek óta mintagyerek voltam és sokat segítettem a házimunkában. Ha valamire megkértek azonnal teljesítettem. És sok mindent megtettem magamtól is.

Én azt javaslom, hogy azzal a szülőddel beszélj a kiskutyáról aki jobban hajlik a dolog felé. Mutass neki képeket és mond el, hogy erre vágysz a legjobban..., aztán ha beadta a derekát, majd ő beszél a másik szülőddel.

Ha sikerül, csak arra figyelj, hogy találj egy olyan kiskutyát aki az egész családnak tetszik.


Annak idején nekem így sikerült elérni :) De elrontottam mivel nem olyan fajtát kerestem ami méretben meg felet volna nekik.

Sok sikert!!! (:bocs a regényért:)

L/16

2011. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszi majd kipróbálom ezeket!Am remélem neked is lesz kutyád:D
2011. aug. 3. 10:52
 23/26 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Akkor ezek szerint én vagyok a rekorder, 20 (!) éves vagyok és 10 (!) éve szeretnék kutyát (ha nem több ideje) Gondolhatjátok, mennyi időm volt elolvasni mindent. Már elköltöztem otthonról, de mivel egyetemre járok, nincs annyi fedezetem erre, mert munkát a suli mellett nem tudok vállalni, a nyári munka meg édeskevés ehhez. Nem beszélve arról, hogy a tesómmal lakom, aki szerintem amióta beszélni tud, azt hangoztatja, hogy nekünk nem való kutya...NEKI biztosan nem való, mert nem akar. De én szeretnék, ha megkapnám az esetleges orvosi kezelések alkalmából a szülői támogatást. Enélkül kutyát vállalni lehetetlen. Nem szeretnék Neked elrettentő példa lenni, de ilyen is van, mint az én esetem. Gondolhatod, hogy mennyire fel vagyok készülve már... Na mindegy. Remélem neked nagyobb a meggyőző képességed, és a szüleid is egy idő után támogatnának a dologban. Nézz körül a fajtamentőknél, menhelyeknél és merj álmodni! Nekem már jó nagy az álmom =) Sok szerencsét!
2011. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%
(előző vagyok) De most már nem szülőkből szeretnék táplálkozni, ha elvégzem az egyetemet, önerőből szeretném ezt megvalósítani. Most már biztos nem fog ennyi ideig tartani =)
2011. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

14/Fiú

Kiskoromban volt egy kutyánk akit nagyon szerettem.Egyik reggel Anyu, mikor indultunk óvodába azt mondta mikor ránéztem a kutyánkra, hogy búcsúzzam el tőle.Nem értettem hogy miért, de integettem neki, majd elmentünk.

Délutánra megértettem hogy miért mondta.El kellett altatni.Rákos volt.

Ekkor 3-4 éves lehettem.Pár évig nem foglalkoztam a kutya témával de 6 éves korom környékén azt mondtam Anyunak hogy kutyát szeretnék.Mire ő azt mondta hogy nem lehet mert panelban lakunk, és nem akarja hogy tiszta szőr meg nyál legyen minden, attól függetlenül, hogy imádja a kutyákat.

7 éve kérem, hogy lehessen kutyám...


Tanács:Ha erőszakos vagy , akkor az ellenkezőjét váltod ki, mint amit el szeretnél érni.


UI:18 éves leszek mire lehet kutyám.Rengetegszer próbálkoztam, de bele kellett nyugodnom abba, hogy várnom kell.Ha igazán szeretnél egy kutyát, akkor ki tudod várni az időt.


Sok Szerencsét!

2013. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Először csak finoman utalgass rá pl: jó lenne társnak egy kutya.

Majd kérd meg őket hogy legyen kutyád.

A te esetedben úgy mint nálam a válasz: nem.

Ez után legyen egy hörid vagy bármi pici állatkád.

Ha azt gondozod megvan az első lépés, látják hogy felelősség teljes vagy. Olvass ki 3-4 kutyás könyvet majd csinálj bármilyen listát. Ez is tükrözi mennyire becsülöd őket. Majd karácsonyra írj egy nagyon hatásos levelet:Idén nem kérek semmit csak azt hogy (kedves Jézuska) beszélj a szüleimmel egy kutya iránt, és hogy mond meg hogy felelősség teljes leszel. Remélem tudtam segíteni (szurkolok).

2021. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!