Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két Amerikai Staffordshire...

Van két Amerikai Staffordshire Terrierem. Mindig összeverekednek. Mit gondoltok, mi segítene? (Sokkal bővebben lent! )

Figyelt kérdés

A következő a problémám:

Van két Amerikai Staffordshire Terrierem. A kan régebb óta megvan, ő volt itt először. Amikor hoztam hozzá egy kölyköt, akkor nagyon dominánsan viselkedett( a kölyök szuka). Faluhelyen lehetetlen szocializálni a kutyákat. Ha kiviszem sétálni, minden irányból kutyák támadnak szabadon az utcán, ugatnak a kerítés mögül, mindegyik megőrül. Így aztán érdekes lenne szocializálni, számomra lehetetlen. Esetleg kutyasuli segített volna...

A kan 2 éves lesz, a szuka 1 múlt. Az a probléma, hogy mindenen összeverekednek. Például ha jön egy kutya a kapu előtt, és ők figyelik, vagy esetleg megugatják, akkor abból az lesz, hogy ők ketten egymásnak ugranak. Ez nagyon gyakori. Másik példa: találnak egy békát a fűben. Azon is harc lesz. Bármi ilyesmi dolgon. Etetésüket külön tudtam csak megoldani, hogy ne legyen rajta verekedés. Van hátul egy elkerített terület az udvaron belül. Ott szoktam etetni az egyiket, a másikat az udvaron. Utána pedig kiengedem, van hogy ilyenkor is verekednek, méghozzá a kaja szagán, ami a tálban volt a földön. Verekednek, de egyik sem harapja úgy meg a másikat. Soha nem véreztek még, csak nyálasak voltak. Semmivel nem tudom őket leszoktatni róla. Ebben kérném a segítségeteket!


2011. júl. 30. 09:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, elismerem, utóbbi 3 hétben nem sok mozgásuk volt. FŐ oka az időjárás. De azért szoktam velük foglalkozni, rongyozni. Most hámon gondolkozok, és akkor súlyhúzás.
2011. júl. 30. 14:07
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
nem te vagy a falkavezér, ez egyértelmű. A falka tagjait neked kell beállítani, hogy ki legyen felül, ki alul, nem nekik kell eldönteni verekedéssel. Minek veszel két ilyen kutyát, ha nem tudod őket kordában tartani ? Azért mert menő? Nem nem menő, sokkal menőbb egy normálisan tanított kutya, mint egy olyan akivel nem lehet sétálni mert agresszív más kutyaákkal szemben. Az meg, hogy sosem tudod őket leszoktatni az agresszióról, megint azt mutatja, hogy szarba sem néznek, mert a kutya akkor agresszív, amikor a helyzet megkívánja. Majd a falkavezér eldönti, melyik az a helyzet amikor agresszívnak kell lenni. De nálatok egyértelműen a kutyák döntenek el minden. És ebből később csak még nagyobb baj lesz. Vidd el őket addig suliba, ameddig még tudod....
2011. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ki vagy te, hogy ennyire oszd az észt?

Semmi közöd hozzá minek vettem két ilyen kutyát.A KUTYÁK NEM AGRESSZÍVAK! Ha őket megtámadják, ugatják, akkor ingerültek, és ők is támadnak. Meg azért mert ,,menő" ? Nem holmi kis cigánygyerek vagyok, aki azért vesz kutyákat hogy verekedtesse, kimenjen az utcára, és menőzzön vele. Nagyot tévedsz...

2011. júl. 30. 19:56
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanítás is rengeteget segíthet. sztem lépd meg mertr egyszer ha nem leszel otthon szét fogjáék egymást kapni.

ásás pedig egyértelmű. mivel nem éri őket semmilyen inger (erre való a séta) ezért ásnak, unatkoznak. mivel nem fáradnak le eléggé, egymással szenben is agresszivebbek.

2011. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A rongyozás nem váltja ki a mozgatást.Azt erősítheted vele,hogy ők állnak feletted a falkában.

Azt javasolnám,keresd a mozgatás más,intenzívebb formáját.

2011. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
az ivartalanítás ilyen téren csak rosszabb, még agresszívabb lesz, mert érzi, hogy nem tud falkavezér lenni stb..
2011. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Verekednek, de egyik sem harapja úgy meg a másikat. Soha nem véreztek még, csak nyálasak voltak."

nem lehet, hogy csak játszanak?

ezek a kutyák ha összekapnának úgy komolyabban, nem csak nyál folyna szerintem...

2011. júl. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

21.02-esnek:honnan vetted ezt a marhaságot?Ivartalanítástól nyugodtabb lesz a kutya legtöbbször.

Ivaros kutya se tud falkavezér lenni normális gazdánál,ezek szerint akkor azok is megbolondulnak?

2011. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

02:14-es! Biztos, hogy nem. Nagy morgás kíséretével zajlik az egész. Verekedésnek néz ki, de nincs bajuk tőle. Nem harapják úgy igazán meg egymást.

Mit ajánlotok, sétáláson kívül, amit egy udvaron lehet, hogyan fárasszam le őket rongyozáson, kis szaladgáláson kívül?

2011. júl. 31. 21:21
 20/21 anonim ***** válasza:
Kocsival nem tudod őket kivinni a falun kívül valahova,ahol nincs kutya?Mi kijárunk pl.a pusztára a bullokkal.
2011. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!