Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes édes kis kölyökkutyám. Már írtam róla ki kérdést, többen írták, hogy normális ebben a korban a harapdálás, ma reggel viszont úgy megharapta Édesanyámat, hogy vérzett a keze. 10 hetes, tehát még nincs meg a 4. kötelező oltása, így nem tudjuk elvinni sétálni, játszunk vele annyit amennyit csak tudunk, de biztosan vannak levezetetlen energiái. Viszont akkor is aggaszt ez a harapás dolog, mert nem játékosan harapdál, hanem tulajdonképpen támad. Nagyon megijedtem ma reggel, mert nagyon szeretem ezt a kiskutyát, viszont ha a családom biztonságát veszélyezteti akkor mennie kell.

Én továbbra is bízom azért abban, hogy meg fog oldódnni ez a probléma, ha megvannak az oltások és mehetünk sétálni meg kutyák közé szocializálódni, de nem vagyok teljesen biztos ebben.


Mit gondoltok erről? Van valami tippetek, mit kéne most tennem, hogy itthon megneveljem?


2011. aug. 1. 07:07
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
próbáld meg újra! amíg meg nem adja magát! nem fogod elveszteni a bizalmát! csak tisztázzátok ki a főnök...
2011. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:41


Igen, pontosan! Sokszor én is azt érzem, mikor próbálom nevelni a kuttyom, hogy minden módszert játéknak vesz.


Egyébként azért haladok vele, sokszor le tudom állítani, akkor van a baj, mikor annyira bepörög, hogy se lát se hal, csak ugrik, harap, támad. Még a szemeit is összeszűkíti ilyenkor.

2011. aug. 1. 10:17
 13/40 anonim ***** válasza:

Egy ekkora kiskutyának még tűhegyesek a fogai. Elég, ha az ember elrántja a kezét, máris "harapás" lesz belőle. Nem azért harap, mert harapós, hanem számára ez a játék.

Amikor beindul nagyon, akár megelőzheted ,hogy harapjon azzal, hogy leállítod a mozdulatát. Ha már a szájában van bármi is, ráfogsz a pofájára felülről ün madárfogással. Két oldalról erősen benyomod a szájszéleit a fogaira, leveszed,közben mondod, hogy NEM!

Amikor a játszásnál nagyon felpörög, abbahagyod a játékot vele.

2011. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom próbál EGY dolgot alkalmazni. Pl a víz harmadszorra már nem jött be, keress mást. Mondjuk egy mondatot bizonyos hanglejtéssel, amit "megjegyezhet"... Ez később is hasznodra fog válni nevelésnél, nem csak a harapás leszoktatásnál. Sajnos nálunk annyira durva volt a helyzet, hogy még csak nem is lehetett vele emiatt játszani, mert azonnal bepörgött és ment a bokákra, nadrágszárakra. Hiába a labda, hiába minden próbálkozás.

Így utólag belegondolva vicces, de legalább megtanulta, miaz hogy nem. :) Mindenben feszegette a határokat folyamatosan, ilyen rossz és eleven kiskutyám még sosem volt. :) Nem kell emiatt megszabadulni tőle, csak kitartás kérdése és jó kutya lesz belőle :) Hajrá!

2011. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Dottorre ***** válasza:

Nekem egy egyéves golden retriewerem van. Ő is harapdál még a mai napig néha, ha bevadul, de csak nagyon óvatosan és érzéssel. Régebben, ha nagyobbat harapott, akkor hatalmasat üvöltöttem, hogy lássa, hogy fájdalmat okozott, és utána egyszerűen nem játszottam vele tovább. Magától rájött, hogy nem szabad ilyet csinálni. Később, mikor már az is zavart, hogy kicsit harapdálja a kezem, akkor ahányszor nyúlt a kezem felé, mindig rászóltam, hogy NEM. 2-3000X megpróbálta, de azóta szinte teljesen leszokott róla. Ilyenkor esetleg adj helyette valami keményebb, rágható dolgot a szájába.Ez azért is fontos, mert a kiskutyáknak folyamatosan nő a foguk, emiatt rágniuk kell. Én sok botot hoztam fel neki gyerek korában, de sose engedtem meg, hogy ő hozza fel, hogy később ne legyen abból gond, ha kiveszem a szájából mielőtt jövünk. Takarítani kell utána, de az is meg tudja oldani a kutya szórakozását pár órácskára, ami elég hasznos tud lenni.

Az általam tapasztalt, bevált dolgok mellett a torokba ujj dugást én is hallottam, de nekem nem vált be, a vízzel locsolással meg csak azt fogod elérni, hogy vagy totál közömbös lesz a vízzel szemben ,vagy ami rosszabb, félni fog tőle, ezért nem javaslom. Mint ahogy nem javaslom azt sem, hogy újsággal verd a kutyád. Az komplexusokat generál a kutyában, amivel később nagyon sok bajod lehet, és akkor tényleg meg fogja felnőttként (és főként kamasz kutyaként) keseríteni az életeteket.

Ennyit tudtam segíteni, nekem apám adta anno a tanácsokat aki képzett ki jópár kutyát életében VÁM-os kutyának, így hitelesnek gondoltam, és leírtam :)

2011. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Etológiát tanulok, és a kutyákra specializálódom.


Hány hetesen választották el az anyjától?

van egy tippem...:)

még nem tanulta meg, hogy mekkorát lehet harapni, nem tudja, hogy fájdalmat okoz.

Próbáld ki, hogy nem üvöltözöl, meg nem csapkodsz, hanem amikor fájdalmat okoz, sikkantasz egyet. (Ahogy a kutyák is szoktak.)


Azonnal el fog engedni.

Ezt párszor még megcsinálod, és csak finoman fog harapdálni.

Nekem 4 kutyám van, ebből egy KÁJ, a hatalmas pofájával is olyan finoman rágicsál, hogy meg kell zabálni.:)

2011. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

ma 13:56

Kedves etológiát tanuló. Tök mindegy, meddig volt a mama mellett. Egy 4 hónaposan elhozott kutya is megpróbál harapdálni. Számukra az a játék. Nem teheti meg, hogy csapd le csacsit játsszon a gazdával pl.

Az alomban pedig a gátolt harapást sem tanulja meg tökéletesen. Egy nem puha szájú kutya fajta akár sebesülést is tud a másiknak okozni még almon belül is.

2011. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Csak irnád már le,hogy milyen fajta ebed van!
2011. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

jól van kedves utolsó, szerintem olvasd el figyelmesebben, amit írtam, én ebből jövőre diplomázom.

de ha nem lenne világos a különbség:

az alomban (jó esetben) megtanulja, hogy a társaiba mekkorát haraphat - mikor okoz fájdalmat, és mi még a játék.

de azt nem, hogy egy emberbe mekkorát lehet csípni.

ezt úgy tudod a kutyával közölni, hogy jelzést adsz, amikor fáj, tehát sikkantasz.


amikor a földre nyomod, vagy megütöd (egy ilyen pici kutyánál TILOS fizikai fenyítést alkalmazni, ezt nem csak én mondom, olvass el egy normális könyvet!!!!) nem azt mondod neki, hogy elég, mert ez fáj, hanem azt, hogy visszakapod, mert én vagyok az erősebb.


Az, hogy az emberek ezzel még nincsenek tisztában, nagyon sajnálatos dolog, de szerencsére ahogy növi ki magát ez a tudományág, talán egyre többen lesznek, akik ilyen témájú könyveket is a kezükbe vesznek, mielőtt kutyát vennének magukhoz és nagy megmondóemberek lennének.

2011. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

az etológiás vagyok, bocs, már nem az utolsó komment...

amúgy egy előttem hozzászóló is írta nagyon helyesen, hogy nem ütögetni kell, hanem max. rászólni és arrébb állni, a sikkantás viszont szerintem egyértelműbb jelzés a kutyának ilyen pici korban.

2011. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!