Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes édes kis kölyökkutyám. Már írtam róla ki kérdést, többen írták, hogy normális ebben a korban a harapdálás, ma reggel viszont úgy megharapta Édesanyámat, hogy vérzett a keze. 10 hetes, tehát még nincs meg a 4. kötelező oltása, így nem tudjuk elvinni sétálni, játszunk vele annyit amennyit csak tudunk, de biztosan vannak levezetetlen energiái. Viszont akkor is aggaszt ez a harapás dolog, mert nem játékosan harapdál, hanem tulajdonképpen támad. Nagyon megijedtem ma reggel, mert nagyon szeretem ezt a kiskutyát, viszont ha a családom biztonságát veszélyezteti akkor mennie kell.

Én továbbra is bízom azért abban, hogy meg fog oldódnni ez a probléma, ha megvannak az oltások és mehetünk sétálni meg kutyák közé szocializálódni, de nem vagyok teljesen biztos ebben.


Mit gondoltok erről? Van valami tippetek, mit kéne most tennem, hogy itthon megneveljem?


2011. aug. 1. 07:07
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
igen, a falkavezérek is ezt csinálják a farkasfalkában, a nyakánál fogva nyomd le, és addig tarts úgy, ameddig meg nem nyugszik, és ki nem fekszik magától, de rögtön harapás után :D
2011. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
amúgy miért sikkantanál? hogy megerősítsd, hogy a kutya a falkavezér? a farkasoknál ha már a főnök 2 lába eltört, akkor sem mutatja ki, hogy fáj, mert a vezér nem mutathatja ki! különben átveszik tőle az uralmat. nyomd le és kész!
2011. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

ma 14:31

Láttál Te már öv munkakutya almot kb 5 hetesen? Amikor nyikkant a delikvens, a másik nem ereszti el pánikszerűen, hanem még jobban rátámad.

Mert számára a hangjelzés azt jelenti,ő az erősebb.

Idáig minden kutyámat meg lehetett tanítani pár nap alatt, milyen erősséggel foghatja meg akár a kezemet. És nem nyikogtam hozzá.

Végül is, úgy gondolom, fajtája válogatja, mi a hatásos .

2011. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan embereknek való kutya, akik nem engedik hogy a kutya uralkodjon felettük. Jókorát rá kellett volna vágni! Újságpapírral hogy ne féljen a kezedtől. Nem szabad engedni, nem v fog egy kis fenyítéstől megdögleni. Sok ilyen ember van hogy jajj nem ütöm meg mert az neki fáj...hhúú...azt a végén lesz egy neveletlen döge és siránkozik. Ne sajnáld! Megérzi és átveszi az uralmat. Még kiskorában meg kell neki mutatni ki a falkavezér.
2011. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
8 hetesen lett elválasztva az anyjától. A sikkantást próbáltam, fütyült rá a kuttyom. Újságpapírral is vertem már a fenekére, igaz nem nagyot, a max amit ezzel elértem, hogy elakarta tőlem szedni az újságpapírt. Tulajdonképpen az én kutyámnál eddig semmi nem jött be, csak a földre lenyomás, de most már az se nagyon.
2011. aug. 5. 15:35
 26/40 anonim ***** válasza:
Nem nagyot!!! Ez a baj!!!!!!!!!! Így olvasva; neked nem való kutya!
2011. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Eleve nem jó, hogy egyáltalán megijedsz egy ekkora kutyától. A legnagyobb testű fajtáknál sem akkora egy 10 hetes kölyök, hogy ne legyen erőd levenni, amikor harap. Nagyon nem jó alanyt választottál.
2011. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Mivel már most nem tudtok mit kezdeni a kiskutyával,ajándékozzátok el minél előbb,mert később még rosszabb lesz.
2011. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt harapós korszakunk,én rendszeresen FÜLÖN HARAPTAM,VAGY ÉPP AHOL ÉRTEM.Nem érdekelt semmi,csak ha nyüszített akkor hagytam abba.. :) 2-3 csináltam és nem harap azota!
2011. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 MIoo válasza:

Nekem a kis rottweileremmel voltak ilyen gondok.

Karmolt,harapott.De mindig meghúztam a nyakán a szőrt ahogy az anyja tenné.

Most nincs nála szelídebb jószág:)

2011. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!