Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes édes kis kölyökkutyám. Már írtam róla ki kérdést, többen írták, hogy normális ebben a korban a harapdálás, ma reggel viszont úgy megharapta Édesanyámat, hogy vérzett a keze. 10 hetes, tehát még nincs meg a 4. kötelező oltása, így nem tudjuk elvinni sétálni, játszunk vele annyit amennyit csak tudunk, de biztosan vannak levezetetlen energiái. Viszont akkor is aggaszt ez a harapás dolog, mert nem játékosan harapdál, hanem tulajdonképpen támad. Nagyon megijedtem ma reggel, mert nagyon szeretem ezt a kiskutyát, viszont ha a családom biztonságát veszélyezteti akkor mennie kell.

Én továbbra is bízom azért abban, hogy meg fog oldódnni ez a probléma, ha megvannak az oltások és mehetünk sétálni meg kutyák közé szocializálódni, de nem vagyok teljesen biztos ebben.


Mit gondoltok erről? Van valami tippetek, mit kéne most tennem, hogy itthon megneveljem?


2011. aug. 1. 07:07
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Csak én nem láttam vagy még mindig nem tudjuk milyen fajta a kutya? Egyébként egy baj van itt, de az nagyon nagy, nem tart falkavezérnek a kutyád. Már a legelején el lett ez rontva, szóval viszonylag még mindig elég kicsi ahhoz, hogy ezen változtass. Nem kell megsajnálni, mert később majd megkap, morog mikor nem tetszik neki valami és akkor viszont már cseszeheted, már bocsánat!
2011. aug. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Vidd el sétálni.Legyen kis séta de gyakran menjetek.

Olyan helyre menjetek ahol nincs sok kutya és kicsi a forgalom.

2011. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

az etológus hallgató vagyok.


hát betojok komolyan.

ismétlem, jövőre ebből fogok diplomázni! én ezt tanulom.

nem úgy, mint egy kiképző, úgy, mint kommunikáció.

(a kiképzősulit most fogom kezdeni.)


ha ennyire aktív a kutyád, annak valami más oka lehet.

így látatlanban sajnos ennél többet nem tudok segíteni, csak azt, hogy elismétlem, egy KÖLYÖKNÉL NEM ALKALMAZUNK FIZIKAI ERŐSZAKOT!!!!!!


A kutya felfogja ésszel (ha kölyökkorában látott emberen kívül más élőlényt, kiváltképp kutyát - és feltételezem igen), hogy nem egy faj vagytok.

Innentől a falkán belül is MÁSHOGY kezel, mint más kutyákat.

Ezért hülyeség az olyan dominancia átvétel, hogy négykézláb egyél a táljából... akkor az idegenekre is ugass...


na a lényeg, hogy ha a kiskutyád ennyire nem reagál semmire, valószínűleg fölös energiái vannak.

Jár eleget más kutyák közé?

Vihetnéd kutya oviba, az ő esetében szerintem nem lenne hülyeség.


Ha a sikkantásra nem reagált, ott valami furcsa. de nagyon.


Ja, és aki olyan észkombájn, hogy azt hiszi, ettől lesz domináns a kutyája, az téved.

ettől még nem lesz domináns.

Ha a sikkantásra nem reagál semmit, enyhén megbökheted a nyakát, de inkább csak koppints az orrára.

Ha még mindig nagyon aktív, vidd el állatorvoshoz, mert az ilyen jellegű agressziónak fájdalom is lehet az oka.

2011. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló problémám volt, amikor kicsi élesek a fogai, 3,4 honaposan megtörténik a fogváltás azután nem fáj ha harap és nem is sebesit meg, DE kérlek semmi képp ne rakjátok be menhelyre bár ha egy ilyen problémát nem tudsz kezelni akkor neked nem kell kutyát tartani ilyen egyszerű .
2011. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

az én kutyám is próbálkozott a harapdálással kölyökkorában. annyi a titka a dolognak, hogy határozottan és ellentmondást nem tűrően rászólsz, hogy "Nem!", vagy ami épp kijön belőled :D emellett nálunk tökéletesen bevált módszer, hogy két ujjaddal lazán az orrára koppintasz. nem fáj neki, de megérti, hogy rosszat csinált és hogy ezt nem szabad. egy idő után, ha mondjuk eldurvult a közös játék, elég volt neki csak mutatni az ujjaimat, és egyből abbahagyta a harapdálást vagy finomabb fokozatra váltott.

kicsi korban kezdtük a jóra nevelni, akármilyen aranyos és kicsi nem szabad ráhagyni az ilyesmit! ha ismerősökhöz megyünk, a mai napig elcsodálkozok, hogy milyen szemtelen kutyái vannak egyeseknek, az enyém meg milyen jólnevelt és intelligens, éppen csak nem szólal meg...ennyit számít, hogy időben "megbeszéljétek", ki a főnök, ahogy mi is tettük bárminemű erőszak nélkül! ;)

2011. aug. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

szia!


Amikor a húgom shar pei kanja próbálkozott a falkavezérség átvételével, harapással, a húgom orron harapta. Ne félj, utána tudta, ki a főnök! Persze nem úgy kell elképzelni, hogy Bufli nagyon agresszív lett volna, és az orra sem vérzett a harapás után, de hatott! és már legalább 10 hónapos volt ekkor.

2011. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét én :))


Nekem mudim van. kan. Nála agresszívebb nemigen kellett kölyöknek. Minden nap megharapott, ha leszidtam, csak jobban bevadult. Rengeteg video van róla, amikor bepörgött :)). A kis ördögfióka. De aki kutyát vesz, az erre készüljön fel! és hidd el, ha úgy is tesz, hogy nem érdekli a büntetés, igen is érdekli! És megjegyzi magának.

Az én kutyám ma már annyira szelíd, hogy póráz nélkül is tudom sétáltatni. Csak akkor harap, ha játszunk, de nagyon vigyáz rám. Ha szólok, vége a játéknak. Imád verekedni ma is. Igazából csak a kergetőzés és a verekedés a játéka. Nem labdázik, nem apportíroz, nem érdekli a frizbi sem. de nem is erőltetem, végül is terelőkutya. Az a dolga, hogy kergesse a bárányt, és odakapjon a lábához.

Szóval tudnod kell, hogy mi volt a dolga eredetileg a kutyádnak. Lehet, hogy nagyon erősek az ösztönei.

És kinövi, nyugodj meg, az én kutyám az élő példa rá!

2011. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Ha nem játékból illetve véletlenül harapta meg akkor meg kell fegyelmezni!!
2011. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
A kutya azt hiszi ,hogy nagyobb nálad. Úgy ordíts rá ahogy csak tudsz,de úgy hogy közben befogod az orrát(mármint ha hosszú,mint a tacskónak) Tudasd vele,hogy nem ő a főnök.
2011. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Kedves Etológus hallgató! És a kutyamami mit csinál, ha a kölyök meghúzkodja a fülét. Nem hiszem, hogy sikkant. Inkább jól rámorog, vagy esetleg kap egy visszacsípést. Pedig egy kölyöknek inkább vagyunk mamája-papája, mint a falkatársa. Eteted, gondját viseled, elviszed sétálni - vadászni, megtanítod vele a szabályokat.
2011. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!