Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Túladagolhatom" kajával a...

"Túladagolhatom" kajával a kutyámat?

Figyelt kérdés
A táblázat szerint jelenleg napi 40-110grammot kell adnom a kiskutyámnak ( dog chow ). Nos, ő naponta 4x kap 40grammot. Nincs elhízva, sőt szerintem kicsit "soványabb" is mint a többi amstaff kölyök. Árthat neki ha picit több kaját kap? Állandóan éhes , olyan nincs , hogy ő ne enne :D Néha kap egy kis tejet is , mert nem megy tőle a hasa, és a staffos könyvben olvastam ,hogy jót tesz nekik.
2011. aug. 1. 18:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szerinted hogy lehetne amúgy egy 10 hetes kutya 30 kg? :) Próbáltad már értelmezni a táblázatot? Minek lenne akkor ott az az adat?

Most te annyit adsz neki, amennyit egy kis csivavának kellene ennie kb...

Szóval sürgősen növeld az adagot olyan 300-400grammra. Látványos lesz az eredmény! Így éhezik!

Azért el ne hízlald, legyen pont jó, mert az meg nem jó az ízületeinek!

2011. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Basszus, akitől elhoztátok, annak illett volna felhomályosítani az etetésről is! Először nekem is furcsa volt, hogy 600 grammot kell adnom a kölyök kutyámnak, de belegondolva jogos, valamiből fel kell építenie azt a nagy testet olyan rövid idő alatt!
2011. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

oooooooooooooooooo mi úgy értelmeztük ,hogy : ( [link] )


amíg 2-6kg a súlya és 6hetestől 3 hónapos addig napi 40-110 gramm.


te jóisten. Éheztettem a kutyámat??? Akkor mostantól napi 400gramm.. lesápadtam.


Tehát a 10hetes amstaffnak a 4kg os súly, az nagyon kevés?? egyébként szuka.


mindenesetre köszi a választ!!

2011. aug. 1. 19:50
 14/25 A kérdező kommentje:
hát akitől elhoztuk az egy kukkot se mondott az etetésről. Igen nekem is furcsa hogy ilyen " sokat" eszik ez a pici kutyus. Ő az első kutyám , nézzétek el nekem ezt :S nagyon rosszul érzem most magam
2011. aug. 1. 19:52
 15/25 anonim ***** válasza:

Hát én 9 hetesen hoztam el, akkor volt 8kg...De legalább mertél kérdezni, s okosabb lettél és még időben helyre tudod hozni :) Úgyhogy hajrá!

Amúgy szerintem 3-4 nap alatt fokozatosan növeld az adagot mindig egy kicsivel, ne így hirtelen emeld meg. Örülök, hogy elhitted és jobb belátásra tértél :)

2011. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Olyan 300-350 grammot kellene kapnia, nem csoda, hogy mindig éhes.

A tejet meg inkább felejtsd el, semmi hasznára nem válik a kölyöknek még akkor sem ha nem megy tőle a hasa, ehelyett inkább túrót, kefirt, natúr joghurtot adj neki, az jót tesz az emésztésének.

2011. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Olyan 10-12 hónapos korukig elég sokat kell adni belőle. De ez szükséges nekik, ahhoz, hogy megfelelően fejlődjenek, kialakuljon az izomzat, csontozat, jó és stabil ízületek.

Aztán egy éves kora körül, mikor látod, hogy már testileg annyira nem fejlődik lehet váltani felnőtt tápra, abból majd kevesebb kell. De addig fokozatosan növelni kell a kölyöktápból az adagot, ahogy a táblázatban is van.

2011. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Jah még annyi, hogy nem tudom melyik fajta Puppy tápot eteted, de ajánlom a "Puppy large breed"-et! Ez nagytestű kölyöknek való, ezt szoktuk javasolni staffiknak, ettől szép egyenletesen fog nőni, nem fog hirtelen megnyúlni!
2011. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor holnapi adagja legyen mondjuk 250gramm? aztán holnapután 300? így jó ? vagy ez túl gyors?

ezt nem hiszem el... komolyan mondom rosszul lettem. :S mutassak róla egy mostani képet?

2011. aug. 1. 20:00
 20/25 anonim ***** válasza:

Persze, mutathatsz :) Nyugi, nincs semmi baj ;) Ha nagyon éhezett volna, akkor úgyis levert lenne stb. Feltűnt volna!

Még időben gondolkodtál :) Aha, amúgy szerintem úgy jó lesz, ugyanígy 3-4 részletben adj neki, elég a 3, és minden részletet növelj kicsit napról napra ;)

2011. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!