Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most az én kutyám ilyen hülye...

Most az én kutyám ilyen hülye vagy én csinálok valamit rosszul? Már totálisan elegem van belőle.

Figyelt kérdés

Próbálom síphoz szoktatni, hogy ha sípolok akkor rögtön oda jöjjön mert egy kis gond van a behívással nem mindig jön ha már messzebb van. De hát teljesen hülye én még ilyen kutyát nem láttam. Elegem van már belőle.

Úgy csinálom rendesen ahogy kell hozzá szoktattam a hangjához sípolok - falat rögtön neki dicséret meg ilyesmi. Ezt csináltam neki párszor most is vagy 5x. Sípolok neki egy méterrel arrébb, hogy jöjjön oda a falatért (kocka sajt össze vágva tehát nem is ilyen száraz vacak) erre csak néz rám mint egy idióta. Hogy lehet egy kutya ennyire hülye? Már tényleg idegesít... Még ha először hallaná megérteném, mert nem egy terrier észlény fajta de már kétszer háromszor gyakoroltam ezt vele akkor is tök jó jutalom falattal sertés tepertővel meg párizsi kockával meg ilyenekkel és még is... Tudom, hogy nem egy okos fajta, de már tényleg idegesít hogy ennyire hülye. Mit csináljak vele?


2011. aug. 11. 13:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Azért mert nem csinálja azt amit mondasz, még nem hülye... amilyen stílusod van, nem csodálkozom, hogy nem engedelmeskedik...
2011. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Hát de mondom hogy tegnap már szaladt a falatért. Direkt lent még nem is próbáltam hogy inger gazdag környezetben ne az legyen hogy ha nem jön vissza akkor tudatosuljon benne az, hogy nem kell mindig vissza jönni a sípra. Elő veszem most is gondoltam 5x sípolok ott előtte, fel eleveníteni, hogy na itt van még mindig azért kapod a falatot ha hallod a hangját erre még egy méterre se képes oda jönni csak fekszik és néz rám aztán meg becsukja a szemét.

Ennyit az aktivitásáról...

2011. aug. 11. 14:01
 13/39 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy a kutyádnak marhára nincs kedve 10 másodpercenként odarohanni hozzád? Elhiszem, hogy fontos, hogy szófogadó legyen, de ők sem robotok.

Én is sulit végeztem a kutyámmal, nagyon szépen teljesített, de attól még bizony előfordul, hogy a saját akarata érvényesül. De én nem is bánom, a szívem mélyén örülök neki, hogy néha rosszalkodik:) Persze csak addig, amíg ennek nincs komoly következménye, de ilyen még nem fordult elő.

MOst haragudjak rá azért, mert a séta alatt képes megállni, és 1 fűszálat 5 percig szagolni? :D Ugyan már.

Ja, ő egy terrier. Fene a makacs fejét :D

2011. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Már 3x gyakoroltál vele és még mindig nem tudja??? Elképesztő ...
2011. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Egyik előző válaszolónak: NEM TERRIEREM VAN!!! Akkor semmi problémám nem lenne, mert azok okosak. Csoda, hogy ez megtanult pár parancsszót. Ezeket is egy éves kora előtt meg körül tanulta meg. Már most semmit nem tud meg tanulni. Egyszerűen nem képes figyelni. Nem saját akarata van hanem lusta folyik szét itthon nap 24 órájából 48at alszik.

Na ilyen az amikor az ember ajándékba kap kutyát...

2011. aug. 11. 14:05
 16/39 A kérdező kommentje:
Hát azért három nap után legalább annyit elvárnék hogy egy méterre oda jön hozzám a falatért mikor előző nap még rohant na de mindegy. Majd lenyugszok és megpróbálom még egyszer de úgy is értelmetlen mert csak döglik most is az ajtó előtt...
2011. aug. 11. 14:07
 17/39 A kérdező kommentje:

Egyik előző válaszolónak: Olyat szoktam vele játszani, hogy elbújok mikor egyedül vagyunk akkor meg is keres ma is játszottunk meg dicsértem falatot is kapott. Ha messze van szólok neki hátra néz felveszi velem a szemkontaktust (vagy is biztos mert nem látok el odáig, hogy pont a szemembe néz-e de egyértelműen engem néz) és elkezdenék futni a másik irányba akkor le se sz*rná menne szaglászni tovább, hogy kik voltak a futtatón.

Még egyedül az szokott segíteni amit a Póráz két végén egyik részébe láttam egyszer, csak én nem éles hangot adok ki, mert nem igazán tudok, hanem élesen fütyülök, emelgetem a két karomat, mint valami madár ijesztő és megyek a másik irányba. Na olyankor szokott vissza felé szaladni. Csak hát most ezt például a téren eljátszom szimplán hülyének néznek mit csinálok... Bár ott nincs is annyi kutya szag, így nem szokott elcsatangolni.

2011. aug. 11. 14:11
 18/39 anonim ***** válasza:
te egy nagyon rossz kutyatartó vagy. Egyáltalán nem való neked kutya!!!!!
2011. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Jársz vele sétálni?
2011. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Türelmetlen vagy. Az én kutyám 90%-ban behívható még a legnagyobb játékból is. Egyrészt nem 5 alkalom volt neki megtanítani, hanem jópár hónap, másrészt ehhez kell a megfelelő rangsor, mert a jutalomfalat nem minden.


A sípot se nagyon értem, mármint miért nem elég a sima "gyere ide" parancs?

2011. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!