Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most az én kutyám ilyen hülye...

Most az én kutyám ilyen hülye vagy én csinálok valamit rosszul? Már totálisan elegem van belőle.

Figyelt kérdés

Próbálom síphoz szoktatni, hogy ha sípolok akkor rögtön oda jöjjön mert egy kis gond van a behívással nem mindig jön ha már messzebb van. De hát teljesen hülye én még ilyen kutyát nem láttam. Elegem van már belőle.

Úgy csinálom rendesen ahogy kell hozzá szoktattam a hangjához sípolok - falat rögtön neki dicséret meg ilyesmi. Ezt csináltam neki párszor most is vagy 5x. Sípolok neki egy méterrel arrébb, hogy jöjjön oda a falatért (kocka sajt össze vágva tehát nem is ilyen száraz vacak) erre csak néz rám mint egy idióta. Hogy lehet egy kutya ennyire hülye? Már tényleg idegesít... Még ha először hallaná megérteném, mert nem egy terrier észlény fajta de már kétszer háromszor gyakoroltam ezt vele akkor is tök jó jutalom falattal sertés tepertővel meg párizsi kockával meg ilyenekkel és még is... Tudom, hogy nem egy okos fajta, de már tényleg idegesít hogy ennyire hülye. Mit csináljak vele?


2011. aug. 11. 13:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, h azzal van baj h nem tudod motiválni a kutyádat, ahelyett h lehülyézed?

Minden kutya motiválható, csak meg kell találni a módját - és ez biz' a gazdi feladata.... ezen gondolkozz el!

2011. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Ha nem vinném sétálni a kutyát: akkor még is hol bújócskázok vele meg ilyesmi?


A sípra azért gondoltam, mert a futtató elég hosszú és amikor el megy megnézni kik voltak kint, akkor ha simán kiabálok, hogy gyere ide meg se hallja. Ha fütyülök neki azt már igen, de nem igazán jön vissza. Ami még nem is nagyon zavarna, mert had menjen, csak ha például olyan kutya jön aki megtámadja (néha hoznak arra egy agresszív bullterriert) akkor az simán szétszedné.

Amíg ilyen 30-40méteren belül van azt mondom neki állj meg megáll. De mikor már messzebb akkor hiába szólok akkor már szerintem nem is hallja csak ha fütyülök az meg nem érdekli.


Jutalom falat: Másik probléma hogy nem igazán beles nem motiválható mondhatni semmivel. Még az ilyen extra falatokkal sem, hogy sajt kocka, párizsi, sertés tepertő. Egy kicsit igen. Aztán kb 5 perc és ennyi. De ahogy elnézem most még ha a sertés tepertőt venném elő az se érdekelné ha a sajt kocka sem érdekelte pedig mikor én eszem akkor mindig jön kunyerálni meg szereti.

2011. aug. 11. 14:20
 23/39 anonim ***** válasza:

Minden kutyát lehet motiválni valahogy, nem feltétlenül jutalomfalattal... azt neked kell tudnod, neked kell kitapasztalnod, te ismered a kutyádat.


Ha mindenáron jutifalatozol vele, akkor azt tedd úgy h jóóóó éhes - akár úgy is, h ne adj neki egy napig enni. Illetve csinálhatod azt is, h a napi kajáját csak tőled kapja meg a séták alkalmával, máskor nem. A lényeg az elérd h a kutya rád legyen kattanva...és ezt idegeskedéssel, dühvel,szitkozódással nem fogod elérni.

2011. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya motiválható kajával, de lehet érdemes lenne etetés előtt gyakorolni, mikor még éhes (és nem ilyen melegben)


Az én kutyám cseszik a jutalomfalatra. Neki sokkal erősebb motiváció a fizikai dícséret, de lehet te kutyád a labdára, vagy rongyra indul be. Ezt neked kell tudnod.

2011. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Szerintem itt vannak rangsor problémák is.

[link]


És a behívást én sem egyik napról a másikra tanítottam. Az enyém például se a játékra, se a jutalomfalatra nem reagál. Az enyém kifejezetten csak a fülvakarást tekinti jutalomnak. De ezzel tudom motiválni. Mert ezért tényleg bármit megtesz. És kb egy hónap alatt lett 95% osan behívható. Hiszen még így is néha szagot fog amit nem akar ott hagyni:P

Enyhén össze vissza írtam xd

Sok kitartást a kutyushoz!

2011. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Labdázni imád, de csak itthon. Lent nem nagyon csak akkor ha más hoz tehát ha nem a sajátja vagy ha új labdáról van szó. De minden nap nem vehetek másikat.

Rongyozni megint szeret, de csak itthon. Lent sok a szag, az inger. Tegnap pedig például majd félóráig labdáztunk itthon elég labdás, de lent eldobom neki nem is érdekli kb magammal játszok.

Az meg, hogy az egész kajáját tőlem kapja meg nem hiszem hogy meghatná mert van, hogy egy vagy két napig nem eszik, de ugyan úgy játszik meg ilyenek, válogatós mert azt akarja, hogy ne a tápot adjam neki oda persze én olyankor elveszem előle. És van, hogy két nap után eszi meg, de nem zavarja attól ő ugyan annyit mozog, de azért kipróbálom!

2011. aug. 11. 14:32
 27/39 anonim ***** válasza:

Leírom, hogy én hogyan tanítottam meg a kutyámat, hogy a sípolásra visszajöjjenek. Síp-gyere ide-jutalomfalat. Néhány alkalom után, amikor megértette, hogy a sípolás azt jelenti, hogy oda kell jönnie hozzám, már csak síp-jutalomfalat. Ne úgy gyakorold, hogy a kutya közel van hozzád, hatásosabb, ha legalább 20 m-re van tőled. Csak egyet sípolj! Ha az egy sípra nem megy oda hozzád, fordulj sarkon és indulj el a vele ellenkező irányba.

Sok sikert!

2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom!
2011. aug. 11. 15:03
 29/39 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2011. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Ha ott áll veled szemben, szinte melletted, minek sípolnál neki?

A síp távolra hasznos.Ha nem érdekli a jutalomfalat és, ahogy írod az étkezése is változó, kissé túl van etetve. Nem kell éheztetni, de csökkenteni kellene az adagját, már csak azért is, hogy jó evő legyen.

5x-i alkalom még semmi szinte. Gyakorlásnál, tanulásnál sem kell sokszor hívnod a síppal.

2011. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!