Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most az én kutyám ilyen hülye...

Most az én kutyám ilyen hülye vagy én csinálok valamit rosszul? Már totálisan elegem van belőle.

Figyelt kérdés

Próbálom síphoz szoktatni, hogy ha sípolok akkor rögtön oda jöjjön mert egy kis gond van a behívással nem mindig jön ha már messzebb van. De hát teljesen hülye én még ilyen kutyát nem láttam. Elegem van már belőle.

Úgy csinálom rendesen ahogy kell hozzá szoktattam a hangjához sípolok - falat rögtön neki dicséret meg ilyesmi. Ezt csináltam neki párszor most is vagy 5x. Sípolok neki egy méterrel arrébb, hogy jöjjön oda a falatért (kocka sajt össze vágva tehát nem is ilyen száraz vacak) erre csak néz rám mint egy idióta. Hogy lehet egy kutya ennyire hülye? Már tényleg idegesít... Még ha először hallaná megérteném, mert nem egy terrier észlény fajta de már kétszer háromszor gyakoroltam ezt vele akkor is tök jó jutalom falattal sertés tepertővel meg párizsi kockával meg ilyenekkel és még is... Tudom, hogy nem egy okos fajta, de már tényleg idegesít hogy ennyire hülye. Mit csináljak vele?


2011. aug. 11. 13:42
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Azért, mert úgy kell hozzá szoktatni, hogy síp+jutalom falat.

Úgy mint a klikkernél klikk + jutalom falat.

Nincs túl etetve. Állandóan azt mondják, hogy sovány... Szerintem nem az, pont jó.

Fajtája: pincsi de szerintem nem fajtatiszta mert nem pont úgy néz ki.

2011. aug. 11. 16:12
 32/39 anonim ***** válasza:
Tartsatok agresszívnak, de én elvenném tőled azt a szerencsétlen kutyát és téged baszogatnálak,hogy te hogy lehetsz ilyen hülye -.-" neked se való egy kutya sem.
2011. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Ha nem evős, nem kell erőltetni a síp-jutalom falatot ezerszer. Bőven elég ,ha vacsorára hívod síppal és még sétánál párszor. Azt meg ne várd, hogy 5 alkalom után ezerrel hozzád rongyol.

A sípot akkor használd, ha olyan távolságra van tőled a kutya, hogy normális hangon már nem hallaná a hívásodat.

2011. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

NINCS MEG A KELLŐ TISZTELETED A KUTYÁD IRÁNT.

Talán nem tehetsz róla, de türelmetlen vagy egy ilyen "nehézagyú" kutya neveléséhez. És tényleg: ha már jól van lakva, mi a fenének rohangáljon oda hozzád. A kutyával, főleg míg fiatal, CSAK ADDIG SZABAD GYAKOROLNI, MÍG ÉBREN TUDOD TARTANI A FIGYELMÉT. Ha már látod hogy lankadt, gyorsan oldd fel a feszültséget játékkal és másnap kezdd újra.


Ha így folytatod, kölcsönösen megutáljátok egymást és csak egy nagy góc lesz a nyakadon, nem pedig hasznos társ.

Ha kezdenek a dolgok ide fejlődni, inkább add oda egy megbízható barátodnak.


Sajnos ilyen menetben nem látok sok esélyt a továbblépésre. Melyikőtök intelligensebb? Te vagy a kutyád??

Akkor meg? Ki változtasson a magatartásán?


Szokták mondani: amilyen a gazdi, olyan a kutya...


Mindenesetre sok sikert és sok TÜRELMET a továbbiakhoz.

2011. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, hát az biztos, hogy nem nekem való kutya nem vagyok hozzá szokva ilyenekhez. Már idősebb 3 éves elmúlt.

Megpróbálok türelmesebb lenni hozzá. Oda adni nem fogom senkinek, mert én sem szívesen válnék meg tőle (persze a kutya érdekeit tekintve igen), de biztos vagyok benne, hogy őt ez nagyon megviselné. Eléggé egygazdás kutya.

2011. aug. 11. 16:57
 36/39 anonim ***** válasza:
Ne akarj egy pillanat alatt tökéletességet. Persze, türelmetlen az ember, de meg kell tanulnod a fokozatosságot, türelmet. Hidd el, ha sikerül, egyre több sikerélményed lesz a kutyáddal , amit ő is élvezni fog.
2011. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Ja a fajtája törpe snauzer
2011. aug. 11. 21:46
 38/39 anonim ***** válasza:
Próbáljátok zsákmányok motivációval...Köteles labda megteszi, azt még az enyém is szereti, pedig nem olyan játékszeres fajta!
2011. aug. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
nemértem. egyszer azt irtad pincsi, utána mega zt, hogy törpe snaci:O
2011. aug. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!