Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy Rottweilert...

Kuvaszt vagy Rottweilert válasszak nagy telek őrzésére de gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 12:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
12%
Nem nem szeretem, csak 5 éves korában minden kuvasz megbolondul. A rottweiler meg alapból bolond. Van egy "jólnevelt" a szomszédomban is, ne tudd meg, miket művel, ha véletlenül ki merem engedni a gyerekeket az udvarra. Felelőtlenség gyerekek mellé ilyen kutyákat engedni, nem értem az olyan szülőket, akik ezt megteszik. Miért nem jó egy normális kutya, amelyik nagy valószínűséggel nem csinál fasírtot a gyerekből? Igen, minden kutyafajtánál előfordulhat, hogy harapós lesz a kutya, de azt mondom, hogy ott nagyrészt a nevelésen múlik, nem úgy, mint ennél a két "fajtánál".
2009. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
24%
Gyerekek mellé semmiféleképpen ne vegyél kuvaszt!! az elmúlt egy évben,sajnos4helyről is csak negatív dolgokta hallottam róla! Inkább Rotit.
2009. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
71%
Basszus, már bocsánat, de a szomszéd kutyája miért szeresse a te gyerekeidet?
2009. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
56%
Kuvaszt!!JÓ és megfelelő nevelés mellet nagyon jó kutya jobb mint egy roti én végül is nem szeretem az ilyen harci kutyákat.Ha persze verik a kutyát vagy nem törődnek vele elhanyagolják akkor persze hogy megtámadja a saját gazdáját de mindenképpen kuvaszt!Gyerek szerető fajta és még nagyon jó házőrző is!!!!És igen intelligens!Nem szabad kenelben tartani és láncra kötni!Nekünk volt kuvaszunk és csodálatos egy kutya!A rotit tényleg nem ajánlom harci kutya!
2009. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
68%
ja és azt elfelejtettem hogy mind a két fajtához erős kezű gazdi kel és tanítani KEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%
17.16-os vagyok [link] itt elolvashatsz mindent erről a két fajtáról és az összes többiről is. Én is hallottam azt a legendát, hogy a kuvasz öt éves korában megbolondul de ez szerintem és mások szerint is csak akkor igaz ha rövid láncon tartják, de akkor még lehet , hogy hamarabb is de ez igaz lehet akármelyik más fajtára is. A gyerekek melletti tartásról pedig annyit, hogyha felügyeltet nélkül játszanak kint akkor csukd a kutyát kennelbe a láncra kötés nem jó megoldás, gondolj bele odagurul egy labda a gyerek odaszalad és a kutya akaratlanul is elránthatja a lánccal. Egyébként én is így csinálom amikor végeztek a gyerekek a játékkal szólnak és kiengedem a kutyát ennyi.
2009. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
81%
A roti nem harci kutya... Ha jól tudom mészáros kutya volt és még nyájat is terelt.
2009. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
81%
A roti örző-védő típusú kutya. Egyébként bírom, hogy aki normális választ ad, tehát felel a vagy-vagy kérdésre azt lepontozzák, aki meg jön, hogy ezek a kutyák vérengző fenevadak bla-bla azt meg nem. Ennyit arról mennyi itt a hozzáértő olvasó/kommentáló.
2009. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
82%
Kuvaszt válassz. Hülyeség az hogy a kuvaszok időskorukra megbolondulnak, persze ha megfelelően vannak tartva... Nekünk most 2 kuvaszunk van, nincs velük semmi baj, gyerekek mellett nőttek fel, sosoem bántanák őket, sőt határozottan vvédelmezik őket. Egyébkén az anyjuk is most 8 éves és semmi megbolondulás féle nem volt, csak szegény már elég betegecske mostanában. Nagy telek őrzésére pedig kiválóan alkalmas.
2009. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
79%
Én is kuvaszt javasoltam de azt nem írtam, hogy szukát válassz ne kant! Gyerek mellé jobb a szuka, előjön az anyai ösztöne, sokkal jobban védelmezi a gyerekeket, mint egy kan.
2009. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!