Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy Rottweilert...

Kuvaszt vagy Rottweilert válasszak nagy telek őrzésére de gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 12:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
25%
a 04-12 17:29-es válaszolónak van igaza.16 évíg tenyésztettem a kuvaszt.jó házörző és gyerek mellé is de!!!5-6 éves korára(van hogy előbb)meghülyülnek.elpusztulnak az agysejtjei.ez fajta betegség.olvass csak utána nyugodtan.nem kitalálom.a roti szerintem jobb választás lenne,bár pici korától a gyerekhez kéne szoktatnod.de szerintem kisgyerek mellé nem való ilyen nagy kutya,mert ők játékból is nagyot harapnak.inkább tényleg valami kisebb fajta vagy gyerekbarátabb mint pl.a németjuhász.vagy berni pásztor.tudom ez nem volt a lehetőségek között.de kérlek higgy nekem.16 év tapasztalata szól belőlem.
2009. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemő korom óta rotink volt. A kutya imádott engem, egy lépést sem tett meg nélkülem. Anyuék nyugodtan hagyhattak egyedül azzal az óriási kutyával, én meg bármikor nyúzhattam, felmászhattam a hátára és játszhattam vele. Bár nem tudom mennyit számít, nőstény volt. Szegénykém halála után is rotink volt és őt is mindennél jobban szerettük, ahogy ő is minket. Nagyon ragaszkodó volt. Úgyhogy én értelemszerűen a rotit ajánlom. :)
2009. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, eddig nem olvastam végig a hozzászólásokat. nevetséges milyen sokan szidják ezeket a kutyákat. ezek a tipikus buta emberek. bármelyik kutya megtámad ha rosszul van/volt tartva. engem a szomszéd pulija akart mindig megtámadni, pedig semmit sem ártottam neki. 20éven keresztül rotink volt, rájöttem volna, ha lenne bármi "bekattanásuk" is. nem buták, nem bolondulnak meg, csupán szeretni kell őket és kiskorától a gyerekekhez kell szoktatni.
2009. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
42%
Én inkább a kuvaszt ajánlom, mert a roti érzékenyebb pl. a hidegre a vékony szőre miatt. A roti inkább személyvédelemre való. Mindenképpen vidd kutyaiskolába és ha az első hely nem jó, ne add fel, addig keress sulit, amíg nem találsz egy olyat, ahol tudnak vele bánni! Ez nagyon fontos, ha gyerekek mellé szeretnéd. Nem írtad, milyen idősek a gyerekeid, de ha kicsik, semmiképpen ne hagyd, hogy felügyelet nélkül együtt legyenek a kutyával, mert egy hevesebb kuvaszkölyök még véletlenül is kárt tehet bennük.
2009. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
A roti nagyon jó társa lehet egy gyereknek is. 14 éves vagyok és 3 éves korom óta van rotink. Szegénykém még él, de már 11 éves. Sosem fogom elfelejteni, és sosem lesz ilyen jó barátom, mint ő most és örökké!
2009. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
100%
Abban az esetben ajánlanám ezeket a kutyákat gyerek mellett tartani, ha van időd foglalkozni velük. Nekem 2 éves kan rottweilerem van, önfejű az tény, de nyugodt természetű, szelíd, játékos. Tökéletes örző-védő,ugyanakkor igazi kedvenc, családi kutya. Mindkét kutya jó választás, ha kellőképpen foglalkoznak velük, szeretik őket,akkor semmi baj sem lehet.
2009. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
aki azt állitja hogy a rottweiler nem valo gyerek mellé az nem tom mi de én 11 éves voltam mikor meg lett a rotim és most 16 vagyok legjátékosabb kutya amit valaha láttam és ha idegenről van szo az nem megy be a kertbe /telekre mer idegeneket utálja csak akkor nem ha gazdájával van és az rászól . de szerintem mind 2 kutya egyformán jó eb
2009. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Sok ember azt irja, hogy a Kuvasz is meg a Rottweiler is hülye, meg, megbolondul, meg harapós...stb. De engem múltkor megtámadott egy palotapincsi. Amúgy meg mindig van valamilyen ok arra, ha egy kutya támad A Rottweiler okos, szép, erőteljes, izmos kutya. De a jó nevelés elengedhetetlen. Nem a legegészségesebb fajta. Gyerekkel jól kijön Telek őrzésre is alkalmas. A Kuvasz is okos, de önálló kutya. Néha kicsit makacs. Állítólag 2 éves koruk után nehéz őket tanítani. Ezt nem tudom, hogy mennyire igaz. Egyikkel sem lesz gond ha nem fél méteres láncon van tartva és nem bántalmazzák őket. Mind a kettő kutyafajta nagyon jó ha családban nőttek fel sok gondoskodást kaptak és sok szeretetet.
2010. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
Nekünk most van egy 4 hónapos kan rotink. Csudajópofa. Mi eredetileg szobakutyust szerettünk volna, pl. pincsit, de édesanyámnak nem tetszett, mert gülü szemű és nyal. Hát a mi rotink "gülü szemű" és állandóan nyal! :-) Ráadául szinte már szobakutyusnak számít: sokat van bent a lakásban, mivel állandóan igényli a társaságot. Két hónapos korában szerett harapni, önérzetes és makacs volt, néha aggresszív, de leszoktattuk róla. Inkább magát harapja, nem minket. Viszont szeret (váratlanul) puszit adni és a nyalásról se sikerül leszoktatni!!!
2010. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
rottwiler
2010. dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!