Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy Rottweilert...

Kuvaszt vagy Rottweilert válasszak nagy telek őrzésére de gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 12:02
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
85%

Szerintem az egész csupán nevelés kérdése..

Bár biztosan vannak agresszívebb természetű kutyusok is.

2009. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos:erőskezű gazdi kell mindkettőhöz,és fontos lenn kutyaiskolába vinni.Házhoz is mennek már,akkor az egész család megtanulhatná,hogyan kell bánni a kutyával.Én,személy szerint,a rotit választanám,többet ismertem belőlük.
2009. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
41%
Igazából egyik kutya sem a legintelligensebb és megbízhatóbb,de nevelés kérdése minden.De ahogy az embereknél is,minden kutya más tökmind1 milyen fajta.
2009. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Gyerekkoromba szüleim kuvaszokat tenyésztettek.Tehát mondhatom szinte a kuvaszok hátát fogva totyogtam az udvaron.Mikor 8 éves lettem akkor vettük Ladyt és szüleim "kinevezték" őt az én kutyámnak,nekem kelett etetni,sétáltatni,gondoskodni róla (vagyis megtanítottak a felelősségre).10-11 éves koromba befedeztettük és volt olyan,hogy befeküdtem a kicsik közé,és Lady mégcsak egy morrantást vagy rossz pillanatot se vetett rám.

Ezzel azt akarom mondani ,hogy mindeggy milyen fajta kutya,ha családi környezetbe nől fel nem lessz gond.De a mostani tenyészetekbe nézdd meg mindenképp az idegrendszert a szülőknél,mert ez öröklődhet.

2009. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is a kuvaszt válazd,sokkal ellenálóbb a betehségek ellen mint egy roti, igénytelenebb is, jobban bírja a hideget , nagyon ragaszkodó a gazdájához és a családjához, ne hidd el a sok rosszat amit erre a gyönyörű állatra mondanak, minden nevelés kérdése.
2009. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
11%
Annyit ezekről a dögökről, hogy a napokban a 9 hónapos terhes húgomat akarta megtámadni egy rottweiler a nyílt utcán! Az az egy szerencséje volt, hogy ahogy elkezdett hátrálni, ott volt egy kapu, és nyitva volt, be tudott menni. De hajrá, még több ilyen dög kell, hátha még több gyereket ölnek meg.
2009. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim válasza:
77%
szerintem kuvaszt!
2009. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
És biztos, hogy meg akarta támadni vagy a hugod is olyan buta liba, mint te vagy?
2009. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Kuvaszt válassz!

A rottweiler család és ember centrikus, kísérő, őrző-védő, sport kutya. Sok figyelmet, szeretetet és foglakozást igényel. Okos, aktív, feladatok nélkül unatkozik. Telek őrzés nem kihívás neki,inkább a gazdiért száll küzdelembe, ha kérik tőle! A gyerekeket szereti, de büszke jelleme nem rendeli a gyerek alá, azaz egy gyereknek is viselkedni tud mellette. Nem "bohóc" kutya, hogy mindegy hogy ki mondja, csak ugráljon neki parancsokra várva.

2009. júl. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
2009. júl. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!