Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet rászólni az...

Miért nem lehet rászólni az idegbeteg idegesítő ugató kis szobacirkálókra?

Figyelt kérdés

Nem értem mi van sok gazdával, és hogy bírják ezt idegekkel. Annyi kis ugató idegesítő kis terminátort látok/hallok, hogy az valami hihetetlen. Ilyen a szomszéd kutyája is. Megvette a yorkit, és egész nap benem áll a kis aranyos pofája!!! És már 1 éve ez megy. Ugat a kutya, de folyton, a napi 17 órájában, bármi8 történik, fél óórán át ugat.

És a gazdája cseszik rászólni. Szerintem a kutya már élvezi is, és természetessé vált neki, hogy ugathat a nap 17 órájában kifulladásig.

Most nyáron kiakarja szoktatni éjszaka, hogy aludjon, kint, de ez a kutya b***szik aludni, inkább nyüszög, ugat egyfolytában


Nem értem ezt a felfogást, miért kell hagyni, hogy a kutya ugasson egész nap, a semmiért is, ha nem történik semmi, miért jó ez a gazdáknak?


2011. aug. 15. 20:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
5%
Én voltam az első és utolsó veled teljesen egyetértek! Ja és kérdező ha zavar akkor szerezz be füldugókat!
2011. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

Én csak annyit mondanék hogy az ilyenért nem a kutyákat kell hibáztatni hanem csakis a gazdájukat.

Az én yorkim egész éjszaka nyikkanás nélkül alszik vagy csendben eljátszik, napközben pedig csak a gyanús zajokat és a csengőt ugatja, de ez azt hiszem természetes minden kutyánál.

Már megint ne a yorkit szidják könyörgöm! Hanem azt aki nem bírja megnevelni!

2011. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
26%

*Lily* válasza:


De a yorki nem normmális fajta!

2011. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
87%

Már miért ne lenne normális fajta? Tudsz valamit a múltjáról, az eredetéről?

És nem a kutyára kell fogni hogy nem normális, hanem a gazdájára -.- Mert ha idegroncs a kutyája akkor az valószínű szaporítótól van, mert egy rendes tenyésztő szűri ilyenre a kutyáit.

2011. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetne nevelni azt a kutyát, ha értene hozzá a gazdája. Vagy költözzön az ebével lakatlan szigetre, és halgassa egyedül.
2011. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
22%
Először is a "szobacirkáló" kifejezés elég gusztustalan. Másodszor pedig, megint a yorkie-zás. Nekem van egy kis yorkiem meg egy kis bichon havanese-em. Egész nap nagyon jól elvannak, megugatják amit kell és aztán pihennek, hűsölnek, játszanak. Például most is pihiznek. Valóban a lényeg itt az, hogy a kérdezőnek jó sok dolga lehet, hogy van ideje ilyen baromságok kiírására, valamint, hogy a kutyának is ezer meg egy oka lehet az ugatásra. Semmi köze ennek a méretéhez. De már a kérdés feltevésből is látszik, hogy nem vagy egy Einstein. De a lényeg a lényeg, hogy ha esetleg összebarátkoznál a kutyussal és néha átmennél hozzá játszani vagy felajánlanád, hogy elviszed sétálni, akkor nem ugatna annyit és akkor neki is jót teszel, meg kvázi magadnak is. A gazdijával is beszélned kellene és elmondanod neki a "hatalmas problémádat" és együtt kitalálni valami okosat. Egyébként a mi szomszédunkban több nagytestű kutya van. Az egyik nagyon sokat ugat, ha egy légy elszáll előtte, már arra is. Ebből pedig az következik, hogy a méretnek semmi köze az ugatáshoz. Sajnos ha nincs vele foglalkozva, akkor ez előfordulhat.Talán így próbálja magára vonni a gazdija figyelmét. Vagy valami zavarja. Tudod, ő olyan hangokat is hall,amiket te nem...
2011. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
92%
Megint a yorkizás, hát igen, de talán nem véletlen! És tudják miért? Mert már sz@rrá vannak szaporítva és ideggyenge, "mutáns" kutyák lettek, folyamatosan kicsinyítették a már amúgy is apró kutyákat és kitalálták, hogy "mini" yorki, ami természetesen nem létezik, mert fci nem ismer el "mini" yorkit, de a sok barom még mindig benyelni ezt a dumát, sőt az a menőbb akinek minél kisebb a yorkija, természetes, hogy ilyenek szerencsétlen kutyák, tisztelet a kivételnek, mert kb. 10-ből 1, még mindig normális és hasonlít a yorkira, de a többi 9 selejt! Mindenki yorkit akar, mert az milyen divatos kutya, meg olyan van ennek és annak, de mindenki olcsón akarja, nem fogják megvenni 100-150 ezer ft-ért amikor az ember után vágják már 20-30 ezerért! Aztán semmit nem foglalkoznak vele, a lényeg az, hogy most már neki is van egy yorkija és már ő is marha menő lett! Tehát ezért van, hogy áll a kert közepén a kutya és ugat egymagában. És mi az, hogy ne foglalkozzon vele, meg vegyen füldugót??? Én már rég feljelentettem volna csendháborításért ahányszor zavar a kutya, aztán a kedves szomszéd fizethette volna a 10-20-30 ezre bírságokat, ennyit kell tenni! Feltéve, ha ahol laksz van ilyen rendelet. Egyébként van több yorkis ismerősöm is, akinek a legöregebb a kutyája az egy 6 éves yorki, akinek agyér görcse volt, él még, de úgy néz ki szegény kutya, hogy csak áll, marha lassan totyorog, lóg ki a nyelve, fázis késése van és még csak 6 éves!!! És a saját gazdája beismeri, hogy igen túl van tenyésztve a kutyája és sz@rrá kicsinyítették és azért lett ez vele! Ezt csak azért írtam, hogy igenis vannak INTELLIGENS yorki gazdik akik ezt beismerik, és nem elfogultak a fajtájukkal, csak kár, hogy ez a yorki gazdik kb.2-3 %-a!!! Tehát be kell látni, nem kell megsértődni a yorki fajtát az emberek, elég szomorú, de eredményesen tönkretették!!
2011. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nagyon elrontották ezt a fajtát, pedig eredetileg a kis termete ellenére nagyon stramm, bátor ebek voltak, nem véletlenül használták patkányfogásra őket. Kár értük. Remélem, van még olyan tenyésztő, aki szeretné a régi erényeket visszaállítani.

De adott esetben a gazdát tartom hibásnak. Meg kellett volna nevelni a kutyust, hogy lehessen emberek és más kutyák társaságában élni vele. Pillanatnyilag elég alkalmatlan lehet erre.

2011. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előttem író! INTELLIGENS - na ez az ami rólad nem mondható el. Remélem kitiltanak innen. A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért ez jár. Te provokálod a yorkie gazdikat. Mi közöd van ahhoz, hogyha valaki azért vesz yorkiet mert az szerinte menő? Nem is értesz a kutyákhoz, egyébként ha csöndben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna. Mindegy, saját magad lejáratásáért és az irigykedésért kapsz 10 pontot, abban nagyon jó vagy ezek szerint. A lényeg a lényeg, hogy semmi közöd hozzá ki és honnan veszi a kutyáját. Egyébként se általánosíts!!! Az én yorkiem ára 6 számjegyű volt, én pl. ajándékba kaptam, mert miután elolvastam, hogy miért kezdték őket tenyészteni és elolvastam róluk néhány infót, nagyon bájosnak találtam őket. Ekkor kaptam a páromtól ajándékba. Nem mellesleg gyönyörű kutya. Az enyém legalábbis az! Ahogyan az emberek között sem mindenki topmodell kinéztű, így képzeld a kutyák között sem mindenki szép. A tenyésztésről meg inkább ne írj semmit ha nem tudod, mert beállítod magad marha okosnak, aztán semmit nem tudsz az egészről. Ha irigykedni támadt kedved, akkor ülj be egy plázába, aztán lesd a cicababákat vagy chippaddele fiúkat (nem derült ki melyik csapatban játszol...) és irigykedj rájuk, hogy te sosem leszel olyan menő...

Ja és köszönjük több INTELLIGENS hozzászólást nem kérünk a részedről, mert sajnos semmi értelmet nem találunk a hozzászólásban, ezért inkább írogass máshova. Remélem ezt még fel tudod fogni. Köszi

2011. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
88%

nekünk is van egy ilyen a házban bár az valami tacskó keverék, hajnali fél 4kor be nem álla pofája,folyamatosan ugat!és nem a nyivákoló hangon hanem kimondottan irritáló fülsüketítő hangon.olyan mintha itt mellettem ugatna napközben is ha kiviszik zeng tőle a lépcsőház az utca séta közben is folyamatosan ugat.az egész környék kivan már rá a ház is.a gazdája meg nemtudom hogy viseli,de nem szól rá talán tetszik neki?!

a lényeg a lényeg,hogy ha társas házban vagytok a lakók több mint 50%-nak az aláírása szükséges,valamit egy feljelentés az önkormányzatnál,hogy megsérti a társasház rendjét vagy valami ilyesmi..és kötelezik hogy vigye el a kutyáját.ismerősöméknél ez meg is történt.szóval hajrá

ez olyan hogy az ő kutyája hallgassa ő ne zavarjon másokat ha énis kutyaugatást akarok hallgatni egész nap majd veszek egyet.vagy ha hangosan akarok zenét hallgatni bedugom a fülhallgatót és kakaóra teszem.nem zavarok másokat.(amúgy van kutyám)de én kellemetlenül érezném magam ha folyamatosan ugatna és zavarná a szomszédokat.de hát minden neveltetés kérdése-az embereknél is-

2011. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!