Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet rászólni az...

Miért nem lehet rászólni az idegbeteg idegesítő ugató kis szobacirkálókra?

Figyelt kérdés

Nem értem mi van sok gazdával, és hogy bírják ezt idegekkel. Annyi kis ugató idegesítő kis terminátort látok/hallok, hogy az valami hihetetlen. Ilyen a szomszéd kutyája is. Megvette a yorkit, és egész nap benem áll a kis aranyos pofája!!! És már 1 éve ez megy. Ugat a kutya, de folyton, a napi 17 órájában, bármi8 történik, fél óórán át ugat.

És a gazdája cseszik rászólni. Szerintem a kutya már élvezi is, és természetessé vált neki, hogy ugathat a nap 17 órájában kifulladásig.

Most nyáron kiakarja szoktatni éjszaka, hogy aludjon, kint, de ez a kutya b***szik aludni, inkább nyüszög, ugat egyfolytában


Nem értem ezt a felfogást, miért kell hagyni, hogy a kutya ugasson egész nap, a semmiért is, ha nem történik semmi, miért jó ez a gazdáknak?


2011. aug. 15. 20:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem kell azért képzelni,hogy bárkinek kötelessége hallgatni más neveletlen kutyáját.Meg az se kötelessége senkinek,hogy a kutyával barátkozzon vagy megnevelje a tulajdonosa helyett.
2011. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
31%

2Tudom, hogy fáj az igazság, dehát ez a tény! Az intelligenciáról inkább ne beszélgessünk, mert azt hiszem nem vagyunk egy súlycsoportban. Te vagy az aki olvasta amit írok, de nem fogta fel!"

Ki sérteget kit? Hagyjuk, mert ez átváltott óvodába, nekem meg nem sok kedvem van ehhez.

Hidd el, kettőnk közül én vagyok az, akit érdekel a fajta és ért is hozzá, ugyanis jó ideje van már velem.

Mindegy, nem kell, hogy megértsd. Meg aztán leírnám a véleményem, de félek, hogy nem értenéd meg.

"A tenyésztés témát meg szerintem inkább hanyagolhatnád, mert én 8 éve tenyésztek és az összes kutyám 4 számjegyű volt, persze euroban!!! Úgyhogy ezt inkább ne feszegesd. Irigység, hát én nem vagyok irigy senkire, a kutyáim szuper eredményeket érnek el a kiállításokon itthon is és külföldön is..."

Fantasztikus. De ki kérdezte? Ennek is sok köze volt a témához. Ki kérkedik itt a számjegyekkel?


Na jó, nincs időm erre a gyerekes írogatásra, van jobb dolgom is. Inkább foglalkozok a kutyáimmal! Neked is inkább ezt javaslom kedves tenyésztő.

2011. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy jó ideje veled van már, az enyém 11 évet élt, és elhiszem, hogy értesz a fajtához, de ezért nem kell engem leszólni, hidd el, én is tudok pár dolgot!


Ha vissza olvasod, Te voltál aki írta, hogy 6 számjegyű volt a kutyád ára. És lehet, hogy senki nem kérdezte, hogy hány kutyám van és mennyibe került stb., csak azért írtam, hogy nem kéne lenézned engem, mert ennyi év tenyésztés után van egy kis fogalmam a kutyákról!


És hozzáteszem, ha nem kezdesz el sértegetni, hanem normálisan képes lettél volna válaszolni, én se írtam volna ilyen bunkó alpári stílusba és most nem tartanánk itt!

Sajnos én még nem tudok a kutyáimmal foglalkozni, mert dolgoznom kell!


Ja, és az első válaszodra amit írtál nekem, van egy jó mondás: "akinek nem inge, ne vegye magára!"

2011. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem menj át a szomszédhoz és normálisan(!!!!) szólj neki,hogy legyenszíves a kutyával kezdeni valamit,mert vannak,akik dolgoznak és éjjel aludni szeretnének,meg napközben pihenni.Az ember azért megy haza,hogy megnyugodjon és pihenjen.Ha ebből nem ért,akkor kicsit erősebben is rá lehet szólni.:)

2011. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
45%

"És hozzáteszem, ha nem kezdesz el sértegetni, hanem normálisan képes lettél volna válaszolni, én se írtam volna ilyen bunkó alpári stílusba és most nem tartanánk itt! "

Az alpári stílust te kezdted, valamint a sértegetést is. Elhiszem, hogy értesz a kutyákhoz, egy másodpercig sem firtattam. Én a yorkiekról beszéltem. Úgy vélem normálisan válaszoltam.


Mindegy, hagyjuk. Feleslegesen "csatározgatunk", hiszen ettől még a felvetett kérdés illetve probléma nem oldódik meg, mi meg csak ismeretlenül leszóljuk egymást, hozzáteszem teljesen értelmetlenül.

Én személy szerint sem téged, sem mást nem állt szándékomban megbántani, hiszed vagy sem.

Sajnos igenis magamra veszem, ha szidják azt a fajta kutyát, amit imádok.


Igen, gusztustalan, hogy szaporítók százai vagy ezrei "gyártanak" olyan kutyusokat, akik gyenge idegrendszerrel születnek. Sosem mennék szaporítóhoz, szívem szerint az összesnek elmondanám, hogy rettenetes amit tesznek és hogy ne tegyék, de szerintem az veszett fejsze nyele lenne.

A lényeg, hogy részemről egy javaslat volt, hogy menjen át játszani a kutyushoz a kérdés feltevője, hátha nem fog ugatni, nem mondtam, hogy köteles. Imádom a kutyákat, az a szomszéd kutyája is egy élőlény, szegény nem biztos, hogy azért ugat, mert szaporítótól van, hanem lehet, hogy a gazdája nem foglalkozik vele. Ha hallanád az én szomszédomban lévő kutyát, huhh hát még éjszaka is simán felver minket. Néha nagyon idegesítő, de mindig meggyőzőm magam, hogy szegény nem tehet róla, hogy nem kapott nevelést, törődést, szeretetet.

Én a megadok az enyéimnek, minden szeretetet, törődést és nevelem őket, legjobb tudásom szerint.


A díjnyertes kutyusoknak kívánok további sikereket.


Szóval gyűlölködés és egymás leszólása helyett úgy gondolom, hogy záró gondolatként a részemről ez nem volt alpári vagy sértő.


További kellemes napot.

2011. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat, hogyha rosszul fejeztem ki magam. Én nem akartam megsérteni senkit, főleg nem a normális yorki gazdákat, hiszen én is szeretem ezt a fajtát!

És köszönöm, hogy végül leírtad a véleményed, amiből kiderült, hogy teljesen egyről beszélünk, egy az érdekünk, hiszen nekem is a szaporítokkal és a rossz gazdákkal volt eddig is a bajom! Igaz, hogy nem fejeztem ki magam túl szépen, de már nagyon elegem van a sok szemét emberből aki tönkreteszi ezt a fajtát, meg persze más fajtákat is. És száz szónak is egy vége nincsen rossz kutya, csak felelőtlen, nem törődöm gazdák!

2011. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Végül is kiderült vitatkoztunk azon, amin valójában egyet értünk. :) Én sem voltam túl kedves, bocsi, de olyan mérges lettem és ez a meleg kihozta belőlem az "állatot" :D

Így van, a felelőtlen gazdikkal tele a hócipőm nekem is.

Sajnos nem lehet megválogatni, hogy kinek lehessen kutyája és kinek nem. Bárcsak meglehetne...a világ is jobb lenne és nem lenne annyi "gazdira várok" hirdetés a neten sem...nem beszélve az útszélén hagyott, "kidobott", menhelyre beadott, megunt kutyus sem...szomorú, de sajnos nem mindenkit lehet meggyőzni arról, hogy a kutya is élőlény és vannak érzései. Sírni tudnék a dühtől, amikor út szélére kirakott kutyusról olvasok vagy hallok.

De mit lehet tenni? Semmit? A fent említett probléma is ennek lehet a szüleménye. Nemtörődömség, hanyagság, a "van kutya a háznál, mert ez a természetes, de foglalkozni már nem kötelező vele felfogás" az, amitől hányni tudnék.


Úgyhogy nagyon is egy véleményen vagyunk! :)

2011. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Ez most olyan volt, mint egy kocsmai verekedés :D

Összeverekszenek, szinte azt se tudják min, aztán együtt isznak, mint a legjobb barátok. :D


Számomra az a tanulság, hogy nem szabad felkapni a fordulatot, ha a kedvenc fajtánkat bántják, de a mi kutyánk nem olyan...

2011. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!