Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a szomszédot...

Feljelenthetem a szomszédot azért, mert állandóan hangosan ugat a kutyája?

Figyelt kérdés

na szóval...panelban lakunk és van a szomszédomnak egy nagyobb testű kutyája,olyan németjuhász keverék forma.állandóan ugat,éjjel-nappal.éjjel nem tudunk aludni,mert rákezdi olyan éjfél körül és hajnalig ugat.régebben pl. nem ugatott,nem is nagyon lehetett észrevenni.nappal is ugat,amikor tanulnom kéne.a szomszédokat is zavarja.

nem tudom,hogy bánnak vele,de rendszeresen sétáltatják,azt szoktam látni.már páran szóltak neki a kutya miatt,és annyit reagált,hogy amikor megint ugatott jól fejbevágta (láttam),de erre az eb csak hangosabb lett.

feljelenthetjük,ha továbbra se tesz semmit? mert minket baromira zavar :S a fenti szomszéd megfogadta,ha megint nem hagyja aludni éjjel,rendőrt hív...


2011. szept. 4. 18:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
57%

Sajnálatos, hogy a gazda nem volt képes a kutyáját megnevelni.Abban igaza van a kérdezőnek, hogy oktalan és sok ugatást nem köteles senki sem elviselni.

Ha normális a gazdája, és ragaszkodik a kutyájához, talán egy ugatásgátló nyakörvet vehetne.

Akkor megmaradna a nyugalom és a kutya is a gazdájával élhetne továbbra is.

2011. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb az lenne ha előszőr azt csinálnád, h amikor ugat a kutya pl hajnalban és pont felkelsz rá, kopogj be nyugodtan a szomszédhoz és mond meg neki h valamit csináljon a kutyával mert nem lehet tőle aludni annyira ugat. Ilyen nincs h nincs benevelve a kutya meg h nem lehet :D elég méllyen kell ahhoz aludni h ne hallja h ugat a kutyája -_-' ha még ő lesz felháborodva akk mindig menj át amikor ugat és kopogj be. Ha nem változik a dolog mondjuk 1 hónap alatt akk menj el a rendőrségre csendháborítás miatt. Azért írok egy hónapot h azért a kutyának is adj egy kis időt h megtanulja h nemszabad(már ha a gazdája ráfog szólni az alatt az idő alatt rendszeresen) engem is feltud b*szni ha valaki nem képes rászólni a kutyájára. mi is panelben lakunk,velünk szembe is van panel, ahol van 3 yorki, állandóan ugattak, de csak este! nem lehett aludni nagyon ideges voltam már, és azt se értettem h a szomszédaikat se érdekelte h ugatnak a kutyák?! 15 méterre van egymástól a két panel szal elég közel, én fogtam, hajnalban átordibáltam h hallgattassák már el a kutyát!!! ne félj abba is hagyták :D:D azóta kusban vannak. Nekünk is van kutyánk, nekünk nem ugat mert kicsi korától rálett szólva, szal ez a gazdi hibája is ha ilyen a kutya.
2011. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
te vegyél panelbe még nagyobbat aminek mélyebb a hangja!
2011. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Na, ha a kutya gazdája normális, és lehet vele beszélni, akkor a preskedés és feljelentgetés helyett segíthetnél neki keresni egy olyan szakembert, aki megnézi a problémát és segít megoldást találni arra, hogy a kutya ne ugasson állandóan. Valószínűleg a gazdája valamit nagyon rosszul csinál, de ha sikerülne kideríteni, hogy mi az, akkor esetleg változtatni is tudna rajta. Jó motiváció lehet neki, hogy nem lesz feljelentve, a kutyája is maradhat és legfőképp hogy ő is tudni fog aludni, ha nem ugat a kutya.
2011. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj velük, és mondd meg, hogy ha nem csinálnak vele valamit, akkor be fogod jelenteni a rendőrségen. Lehet ezen változtatni, hívjanak kutyanevelőt. Meg lehet tanítani egy kutyának, hogy parancsra fejezze be az ugatást. És ezt a rendőrök is tudják, úgyhogy tenni fognak valamit.
2011. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nezd meg a nagyfiuk cimu filmet van benne egy resz hasonlo helyzetrol :)).

Am ha en megtudtam tanitani a kutyaimat hogy ne ugassanak akkor a szomszedodnak is sikerulhet. Nekem is azert kellett mert a szomszed szolt hogyha nem valtozik vlmi akk bepanaszol.

2011. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban a közös képviselő felé kell felterjeszteni, és ő összehív egy lakógyülést. Ha a lakók többsége aláírja a petíciót, akkor a kutyának mennie kell.
2011. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Mielőtt többéves pereskedésbe kezdesz ,mond meg a gazdájának ,hogy lehet kapni ugatásgátlót amiből többféle is van.Van amelyik ugatás hatására erős ultrahangot ad ki,van amelyik árammal megcsapja a kutyát és van amelyik ingerlő citromos levet spriccel rá.Ezt mindegyik automata ,csak felteszi a kutyára és kész.Ultrahangosból van olyan is amit csak a polcra kell tenni.

A gazda nem lehet ott mindig hogy a fejét verje a kutyának ,no meg ez nem is hatásos mint ahogy az eset is mutatja!

2011. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
fel lehet jelenteni de nem ajánlom ha van cseppnyi együttérzés benned mert őszintén te mit tennél ha a te kutyád lenne .semmit.mert nem lehet vele semmit sem csinálni és hallottam egy sztorit is hogy valkinek elaltatták a kutyáját ezért
2011. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló,azt a töténetet nem itt a gyakorin olvastad?

Mert asszem tegnap írták ki,hogy a jegyző küldte menhelyre ott a kutyát...és a végén elaltatták.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2336576-mi-a-..

2011. nov. 2. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!