Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól soha sem vennétek...

Szaporítótól soha sem vennétek kölyköt? Ki a szaporító a ti véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

Belefutottam egy kölyökbe, ami gyönyörű, egészséges és nem tehet róla, hogy nem egy jó hírű kennelbe született.


A szülők szűrve vannak, munkakutyák, a kölyköket Hill's táppal etetik. Tényleg mondjak le róla egy papírért?


2011. szept. 6. 10:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

én vettem "szaporítótól" labradort.már 7éves

soha SOHA nem volt semmilyen baja.sőőt mikor a 100ezrekért vett tenyésztős kutyák elkaptak valamit ami végigment mindenkin a környéken,vihették 2hétig az állatorvoshoz őket az enyém csak 3napig volt beteg,mire elvittem volna már meggyógyult.én nem akarom kiállításra vinni vagy ilyesmi.nem bántam meg.nagyon sok "szaporítótól" vett kutyát ismerek,németjuhász,boxer,vizsla,spániel,beagle.nincs bajuk,bár a németjuhász kisebb mint egy normál kan,de egészségi problémái nincsenek

2011. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:17


Jó neked. Az első kutyám tenyésztőtől vett Labrador, semmi baja. Majd a család pároztatta, egy másik szaporított Labradorral... A kölykök betegesek, agresszívek. És eddig bárkinek lett szaporított kölyök a környezetemben, mindnek lett valami baja, ami után rengeteget költöttek állatorvosra. Köszönöm szépen, inkább gyűjtögetek egy normális törzskönyvesre, mint egy szaporítottra, ami olyan lutri, mintha keverék lenne.

2011. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A gazdi szerint azért nincs tk, mert nincs kedve ilyenekkel foglalkozni. Az apa 400-as nyájat őriz, az anya 30-as tehéncsordát. A kölykök kellettek az ismerősöknek terelni, a "maradékot" eladja. Chippel, oltva, olcsón, 8 hetes kora után. Nekik a kutya arra kell, mint az embereknek sok évvel ezelőtt. Dolgozni. Azt mondta azért van szűrve, stb, mert még a kennelnevet is kiváltotta tenyésztési szándékkal, de mint kiderült sosem fog kutyát kiállításra vinni, ezért lesz egy-két alom, és kész. Lehet hazudik. Nem tudom...


Egyébként igazad van, hogy a menhelyről az enyém lehet, de nem akarom kitenni ilyennek a kölyköt, ha nem muszáj. Az ország szabad, az anyagi keretem meg szűkös, és már számolgattam a kutya havi tartási/oltási költségeit. Ki tudom fizetni, de egy hobbikutyáért ennyi pénzt nem adok. Akkor marad a menhely...

2011. szept. 6. 13:44
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajtáról van szó? Az ősi magyar terelő kutyák, puli, és társai szerintem nincsenek annyira agyon tenyésztgetve, és elég igénytelenek is, szóval szerintem nyugodtan megveheted. Kérd el a szűrési papírokat, és ha tényleg rendben vannak, akkor nem kell félni. Ebben a témában annyira nem vagyok szakértő, szaporítótól nem vennék, de a leírt eset egy határ vonalnak tűnik a szaporító, és tenyésztő közt. Bár törzskönyvük nincs, de a szülők szűrve vannak. Csak arra vigyázz, hogy munka vonal, így a megfelelő lemozgatás létfontosságú lesz.
2011. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Semmiképp nem vennék törzskönyv nélküli kölyköt szaporítótól. Hiába van szűrése a szülőknek, ha nincs törzskönyv, akkor nem tudod nyomon követni, hogy a többi ősének mi baja volt, és mivel a legtöbb örökletes betegség recesszíven öröklődik, így könnyen kijöhet a kutyádon, akkor is ha szűrve voltak a szülők.

Hiába vannak jól terelő ősei, hiába terel elképesztően jól, törzskönyv hiányában se terelőversenyen nem vehetsz részt vele, ahol megmutathatnád, hogy mit tud(lehet, hogy most nem tervezel ilyeneket, de sose tudhatod később mi lesz) és tenyésztésbe sem lehet vonni.

Én a helyedben nagyon meggondolnám ezt a dolgot, mert valami itt sántít, valami oka csak van, hogy a fajtatisztaságuk bizonyítványától megfosztotta a kölyköket a szaporító és biztos nem az, hogy nem akart vele szenvedni. Egyáltalán nem egy nagy procedúra ez, főleg, ha már ki van váltva a kennelnév, a szülőket elvitte szűrésekre, biztos van valami a háttérben, pl a szülők nem feleltek meg tenyészszemlén, így felülbélyegzett tk-t kellene kiváltani vagy hasonlók.

2011. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

Én is szaporítótól vettem a kiskutyámat. Nem bántam meg hogy őt választottam és soha nem cserélném el egy törzskönyvezett picire.Annyi szépséghiba van a dologba hogy köldöksérves.Mikor megtudtam felhívtam és mondtam neki hogy ha nem fizeti a műtétet ráküldöm az adóhatóságot és az állatvédőket.Úgyhogy 10000ft visszaküldött. Csúnya történet de örülök hogy a kiskutyát megmentettem onnan. Egyébként beszélgettem olyanokkal akik hivatalos helyről vették a picit és csipőficamos kancsal stb... egyébként cavalier king charles spániel 5 hónapos. Itt megnézheted:

http://www.youtube.com/watch?v=aZQExfeGuv0

2011. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%

21:05 vagyok.

Nem örültem hogy szaporító de így legalább eggyel kevesebb kiskutya kerül menhelyre utcára vagy bele se gondolok hogy még mi történhetett volna vele.

2011. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos :) Most biztos sok cavalier king charles spániel tenyésztő fogja a fejét, de szerintem is jól döntöttél. Úgy érzem a szaporító vs. tenéysztő kérdést meghagyom a MEOE tagoknak és más fanatikus kutyaőrülteknek. Én meg veszek egy 'valamilyen' kutyát, amit NEM tenyésztek tovább, így maximum magamnak okozok problémát, ha még sem tökéletes az eb. Köszönöm az eddigi válaszokat!!!
2011. szept. 7. 08:44
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

És mi van azokkal az alomtestvéreivel akiket továbbtenyésztenek?? Ill. a szaporítóval, akit a vásárlásoddal még arra buzdítasz h csinálja csak tovább.

De hát az emberek sosem érzik, látják be, h a tetteiknek komplexebb következményei vannak annál, mint ők gondolnak és amit csak látnak a szűk környezetükben. Egyszerűen a magyar emberek képtelenek globálisan gondolkodni. Számukra csak az ÉN létezik és az önös érdekek.... fel kell még nőnünk a világhoz.

2011. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha terelőkutyáról beszélsz, feltételezem, hogy pumiról vagy mudiról van szó. Ezeket a fajtákat már annyira áron alul meg lehet venni törzskönyvvel is, hogy nem érdemes kockáztatni. 30-50 ezer körül van egy oltott, chippezett, féregtelenített, tk-es pumi, mudi!


Mellesleg ez az ember, akitől venni akarsz ki tudna váltani törzskönyvet még mindig, ha nagyon akar, mert a kölykök még nem érték el az a kort, amikor már DNS-vizsgálat kellene a szülők igazolására. Hiszen szűrtek, törzskönyvesek a kutyái, és kennelnevet is váltott. Tényleg valami bibi lehet...


Ha mudiban gondolkodsz, a Dunamenti Sáros kennelben épp vannak nagyon jó kiskutyák, jó vérvonalból, dolgozó, sportoló szülőktől. Épp jó korban vannak, 10 hetesek. Mivel kezdő kennel, olcsók is. Én innen hoztam volna, ha már kész lenne a házunk... De sajnos elcsúsztunk az idővel. Linket nem mellékelek, mert az már reklám, de a kereső azonnal kidobja.

2011. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!