Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a " falkavezér...

Mi a véleményed a " falkavezér" dologról?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem miért van oda mindenki úgy ezért a falkavezér-dologért... Nem vették észre még, hogy a kutya már régen nem farkas?

Szerintem ez kb olyan, ,mintha pl. ennéd az utcán a szendvicsedet, odajönne egy ember, fejbe verne egy bunkósbottal és elvenné tőled a kaját. És akkor mindenki azt mondaná, hogy ez tök természetes, mert az ember őse az ősember és ők is ezt csinálták, úgyhogy nyugi, mert ez tök normális.

Ennyi erővel ne szídjam meg az egyik kutyám, ha az evés közben rámorog a társára, sőt dicsérjem meg, mert a farkasok is morognak egymásra evés közben?

Én nem bánom ha néha előttem megy ki az ajtón, és nincs lelkiismeret furdalásom, ha megsimogatom mielőtt elmegyek otthonról. Mégsem hiszi az a kutyám hogy ő a "falkavezér".

Mivel ő nem farkas és én sem vagyok az, úgy viselkedem vele, ahogy egy ember viselkedik egy kutyával. A barátomnak tekintem, nem a beosztottamnak.

Ezért nem értem, hogy kb. minden második kérdésnél miért találok olyan választ, hogy "jaj az a baja a kutyának, hogy nem te vagy a falkavezér".

A kutya már régen nem farkas, az ember pedig sosem volt az, nem tudom mire fel ez a falkamánia. Úgy kéne mindenkinek viselkednie a kutyájával, mint a barátjával, akinek néha útbaigazításra van szüksége, nem pedig úgy mint a vad farkassal akinek az a baja, hogy nem ő a falkavezér...


2011. szept. 18. 15:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Kispiros, Te miről beszélsz?
2011. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Little Red válasza:


Nem csodálkozom azon, h lassan minden fajta beltenyészet lett, ha ilyen emberek tenyészthetnek, mint te...


Te most komolyan kérdezem normális vagy? Inkább én imádkozom, hogy a jövőben ilyen idióta gazdáktól mentsen meg a jóisten.

Akkor most elárulom neked, hogy szolgálati kutyák kiképzésével foglalkozom, és több idegtipussal találkoztam már életemben, mint amennyivel Te valaha is fogsz. Állattenyésztői végzettségem van, és 25 éve kutyázom. ugyhogy szerintem keress valaki mást akivel kötözködhetsz.

2011. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Többen írtázok itt a kóbor kutyákat. De ott hol az ember? én nem a kivert kutyákról beszélek, akiknek valóban szükségük van vezetőre, hanem az ember-kutya kapcsolatból, mert szerintem ez nagyon túl van játszva.


Ja és üzenem a harmadik oldalon az elsőnek, hogy inkább tanuljon meg szöveget értelmezni, ahelyett hogy mindenfélével sértegetsz. ÖTÖDIK kutyám a német juhász, nem öt német juhászom van, okoska... -.-"


többieknek köszönöm a válszokat, kváncsi voltam a véleményetekre.

2011. szept. 19. 14:18
 34/39 anonim ***** válasza:

Az, h van egy darab papírod, nem jelent semmit. Tudod, ki is törölheted vele. Addig egy tenyésztő se nyissa ki a száját, míg a MEOE kiad olyan tk-t, amiben a nagyszülő (aki elvileg 5 éve pusztult el) már 15 éve halott.


Az, hogy volt a kezeid között pár kutya, nem jelent semmit. Majd ha elmondod, hogy idegbeteg, selejtes kutyákat mentettél, miközben ner értik h mi van és gőzerővel akarnak szétmarcangolni (én 15 évesen már ezt csináltam), akkor járhat a szád. Hogy tk-s, jólnevet kutyákkal tudsz dolgozni, ahhoz nem kell tudás.

2011. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

"Ha házat őriz, a területvédő ösztöne dolgozik. Ha én vagyok a falkavezér, a terület őrzése az én feladatom. A "zsákmányt" (élelem) én ölöm meg, én eszem belőle először, viszont ha én már jóllaktam, át kell engednem a falkának, és utána én már NEM ehetek belőle. Ergo amikor a kutyám eszik, a falka törvények értelmében én már nem nyulhatok az ő táljába. Nem jó maga a kifejezés."


A terület őrzését neki adod ki feladatnak, nem csak a falkavezér őriz! Az oroszlánoknál a nőstények fogják el a zsákmányt(csoportban) és viszik haza, pedig a hímek a falkavezérek. A kutyádnak te adod a kaját ergo te döntöd el mikor ehet mikor nem(ez mintha te ennél először és te fognád el a zsákmányt). A falka vezérek evés után át engedik a terepet a kölköknek meg az alattuk lévőknek, de nincs olyan hogy már NEM EHET BELŐLE! Butaság amit írtál... Nem kell magán a szón sem lovagolni, ahogy előttem írták mind1 hogy hívod a lényeg ugyan az. Ez azért van, hogy az egyszerű ember megérte a lényeget!

2011. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
49%

"Majd ha elmondod, hogy idegbeteg, selejtes kutyákat mentettél," . Én nem mentek idegbeteg selejtes kutyákat, és nálam nem születik idegbeteg selejtes kutya. Azért mert Téged sérelem ért, légyszives ne velem ellenségeskedj. De tudod mit. fejet hajtok előtted, Te biztos mindent jobban tudsz. Okostojás (gondolom vagy vagy 20 éves)


Kedves utolsó. Mielőtt elmegyek otthonról, nem adom ki utasitásba, hogy őrizz. És tényleg olvass utána, mivel nagyon sok állatnál a falka kutatja fel, és fogja el a zsákmányt, és a vezérnek van joga megölni. Ő is eszik belőle először, utána engedi át a falkának. De megkeresem hol olvastam, és bemásolom. Végül is teljesen mindegy, akárhogy is nevezik a gyereket, egy a lényeg. A kutya feltétlen engedelmességgel tartozik.

2011. szept. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
32%
Kovács György: A vadak ura c. könyvében ir a falkavezér szó helytelen használatáról. És még egy érdekes dolog eszembe jutott. A falkában a domináns alfa a vezér. Amikor beteg, ill. gyengül az utána következő szintén domináns egyed, ezt azonnal észleli, és megpróbálja átvenni a hatalmat. Ez már a mai kutyáknál nem igy működik. Még senkit sem támadott meg a kutyája, aki ugymond falkavezér, és betegség miatt ágynak esett. pedig ha teljes mértékben a falkatörvényeket nézzük, akkor ez lenne az ésszerű. A kutya már nem farkas, szüksége van ugyan a "falkára" de az ősi törvények nem mindegyike érvényesül. Én ezért nem szeretem ezt a szóhasználatot.
2011. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

kéremszépen ha farkasokról beszélünk sincs igazából alfa egyed...egy szülői pár vezeti leszármazottjait...tehát az egész struktúra nagyon hasonlatos egy klasszikus emberi családmodellhez

falka=család

de egy olyan család amelyben a szülőknek tisztelettel, engedelmességgel tartoznak a "gyerekek" és cserébe lojális,megbízható, nyugodt és következetes útmutatást kapnak...nem a demokrácia és liberalizmus illúziója számít hanem a tapasztalat és a valóság...ez bizony egy hierarchikus rendszer ahol a gyerek nem kaphat irányító szerepet

2011. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Én olvastam olyan történeteket ahol ha nem is az ember, de a másik kutya beteg lett, és attól fogva az első kutyával nem lehetett együtt tartani mert egyszerűen ki akarta végezni a teljesen normálisan nevelt ámde domináns állat. Azt sem hiába mondják, hogy egy dominánsább fajta mellett, főleg ha többen vannak, nem túl tanácsos lefeküdni a földre, stb. Az első kutyám nekem is öregszik és bizony a második kutyán látszik, hogy ezt kihasználja. Teszem hozzá, nem akarja kinyírni és kutyaiskolás, vizsgás kutya de igenis látszik rajta hogy kihasználja. Szerintem igenis megesik, hogy a falkavezér gyengülésekor a kutya úhy viselkedik mint a farkas.
2011. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!