Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz télen a kutyámmal?

Mi lesz télen a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Golden és labrador keverékem van nagy testű és nagy a bundája! Csak az a baj, hogy láncon van tartva mert elszökik már úgy megcsináltuk a kerítést, hogy biztosak voltunk benne, hogy nem szökik ki és azt is szétszedte. Minden nap vittem 2-3órát sétálni de már azt se lehet mert sétánál nagyon húz kb. 30kg és nem lehet bírni vele nem hallagt senkire. De ez már akkor is így volt mikor nem volt láncon de 1éves és ahogy nőtt egyre erősebb lett! Minden nap játszok vele kb.2 órát labdázok vele meg azért nem rövid a lánc tud mozogni, de még se annyit mint ha el lenne engedve. Van segítségünk akik segítenek nevelni meg hátha majd komolyodik! Tavaly nem volt semmi baja meg mindig bebújt a kutyaólba és ott volt bent de akkor jobban tudott mozogni! Most télne nem fog megfagyni?
2011. szept. 27. 10:16
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha van ólja, amibe be tud húzódni, nem. Viszont abban ne reménykedj, hogy komolyodik. Mit is értesz ez alatt? Ha nem nevelitek, nem fog változni. És természetes, hogy húz, ha sétálni viszed, hiszen nagyon akar sietni minél több dolgot felfedezni. Egyszer olvastam valahol, hogy a kutyának a sétálás olyan, mint nekünk a napi újság.
2011. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom pedig kis korába is vittem sétálni szint minden nap és ahogy nőtt egyre rosszabb lett most meg már elindulni se lehet vele! Van egy ismerősünk akinek olyan rossz volt a kutyája, hogy a 10éves gyereket nem lehetett kiengedni! Nem harapott de felborította a gyereket annyira játszani akart most 3éves és már a 2éves gyerek is kint van vele az udvaron!:D
2011. szept. 27. 10:34
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekünk egy talált kutyánk van, masztif keverék. Mi is pont így voltunk vele, nem is csoda, hogy találtuk, biztos az előző helyéről is elszökött. Most 8 éve van velünk és nagyon megkínlódtunk vele, mert a kocsival is macerás volt kiállni, valakinek mindig figyelni kellett, hogy addig ne szökjön ki. Sokszor futottam utána és kerestem órákon keresztül, volt, hogy a menhelyről hoztuk vissza. Szóval ő is úgy járt, hogy láncra került, de megszakad a szívem miatta. Kibírta a telet is, volt mozgástere, de ez azért mégsem volt így rendben.

Kan kutyád van? Mert ha az, ivartalaníttatni kellene. A miénk kan, és nagyon bánom, hogy nem ivartalaníttattuk, mert biztos nyugodtabb lett volna és nem szökött volna örökké. Most öreg korára nyugodott le, már nem akar elmenni, szabadon van az udvarban.

2011. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Meg kell nevelned a kutyát, nincs mese. Ha nem megy magadtól, vidd el iskolába! Nagyon nem járja, hogy láncon tartod! Ez így nem élet neki. Ha így marad, ne csodálkozz, ha a 2 éves kisgyereket megtámadja! Mindenképpen foglalkozz vele, vidd sétálni, futni, úszni vagy bárhová, csak le legyen mozgatva! És ne legyen láncra verve!!!!!!!!!!
2011. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg golden-labrador keverék, akkor az egy nagyon jól nevelhető keverék, nem hiszem el, hogy nem tudtok vele mit kezdeni.

Ivartalanítsátok, hord el bringával futtatni, és tanítsátok sokat.


Télen semmi baja nem lesz, legyen egy jól szigetelt kutyaháza.

2011. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem támad meg senkit!!!!! Nagyon jó szándékú és nem harapna meg soha senki! Igen tudom, hogy ez nagyon rossz neki! Velem is volt olyan, hogy 1órán kersztül kerestem de mikor már nem akart kint lenni akkor megállt a kapuba és várta, hogy beengedje valaki. Az a baj, hogy folytónyakörvvel se hallgat senkire és észre se veszi,hogy az van rajta nem is érdekli veréssel meg nem akarom nevelni!! Vagy esetleg próbáljam meg a szöges nyakörvet?
2011. szept. 27. 10:47
 7/19 anonim ***** válasza:

Láncon nem tarunk kutyát! Mindenképpen vidd el kutyaiskolába, és ivartalaníttasd. Amellet hogy egy csomó betegséget megelőzöl, remélhetőle meg is nyugszik. Bár ha már rögzültek a rossz szokások, kissé nehezebb.

Ezt a kutyaiskolát nagyon ajánlom : [link]

Bár sajnos nem tudom merre laktok, de egy jó kiképzőre, és egy jó iskolára mindenképp szükség van !

2011. szept. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szomszédunkba született és tudtam, hogy ez egy nagyon jó fajta kutya és nagyon szép volt meg most is az és gondoltam, hogy hazaviszem mert azt hittem vele nem lesz baj! De úgy kezdődött h ugrált és harapdálta a lábam akkor is rászóltam vagy az orrára koppintottam és nem tanult belőle! Biciglivel futtatni kizárt dolog meg oda a többi kutyához és még biciglivel is elhúz! Van a közelbe egy sportpálya ahova be szabad vinni kutyát is van egy nagyon hosszú kötél és azzal engedtem el mert ha hívom nem jön vissza! És ez egész nyáron így ment minden nap volt h kihagytam egy két napot mikor nem értem rá meg mikor nyaralni voltunk akkor se tudtam vinni! De am. mindig vittem!
2011. szept. 27. 10:55
 9/19 A kérdező kommentje:
Van két lány imádják a kutyákat és értenek is hozzájuk az egyik lánynak díjnyertes kutyája van. Ők jöttek segíteni de az a baj, hogy nem változik!:( Azt mondták, hogy minden nap ki kéne vinni futatni de ez megvolt egész nyáron ezt csináltam!
2011. szept. 27. 11:01
 10/19 anonim ***** válasza:

Az a két lány nem kiképző. Most, fiatalon kellene megnevelni a kutyát. Merre laksz?

A családnak rá kellene szánni pénzt és házhoz hívni HOZZÁÉRTŐ kiképzőt. Ő majd megtanít TÉGED, miként bánj a kutyával.

Ahogy utoljára írtad, nem nevelted, csak büntetted a kutyát eleinte.

2011. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!