Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz télen a kutyámmal?

Mi lesz télen a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Golden és labrador keverékem van nagy testű és nagy a bundája! Csak az a baj, hogy láncon van tartva mert elszökik már úgy megcsináltuk a kerítést, hogy biztosak voltunk benne, hogy nem szökik ki és azt is szétszedte. Minden nap vittem 2-3órát sétálni de már azt se lehet mert sétánál nagyon húz kb. 30kg és nem lehet bírni vele nem hallagt senkire. De ez már akkor is így volt mikor nem volt láncon de 1éves és ahogy nőtt egyre erősebb lett! Minden nap játszok vele kb.2 órát labdázok vele meg azért nem rövid a lánc tud mozogni, de még se annyit mint ha el lenne engedve. Van segítségünk akik segítenek nevelni meg hátha majd komolyodik! Tavaly nem volt semmi baja meg mindig bebújt a kutyaólba és ott volt bent de akkor jobban tudott mozogni! Most télne nem fog megfagyni?
2011. szept. 27. 10:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem neveltem?
2011. szept. 27. 11:48
 12/19 anonim ***** válasza:

A játék és a sétáltatás szemmel láthatóan kevés neki. A nevelés abból áll, hogy kutyaként kell kezelni, szabályokat felállítani vele szemben, azokat betartatni, közben pedig levezetni a fizikai és az ösztönenergiáit egyaránt! A fizikai levezetésre jó a séta vagy a futás, az ösztönenergiáit pedig tanítással, dolgoztatással tudod levezetni. Tanulj a kutyákról és esetleg kérj segítséget szakembertől. Nézd meg ezt a két linket:


[link]


[link]

2011. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ok! Köszönöm:D
2011. szept. 27. 12:16
 14/19 anonim ***** válasza:

Esetleg még egy igen elgondolkodtató és hasznos előadás:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&feature=mh_lolz&l..


folytatásos, ez csak az első linkje.

2011. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

Megértelek! A nevelhetetlen Huskym is eljátszotta ezt. Kiborított, szökött, nem sétált, hihetetlen volt. Megfogadtam, hogy soha nem kötöm meg, ezért erődítményt csináltam a ház köré :)később ivartalanítva lett, és azóta más kutyával is játszik. Sokat változott a jelleme. Ha más kutyával is együtt van, és kiéli társas igényeit akkor az némileg javít a helyzeten, ezért gyakran 4-5 kutyát vittünk egyszerre futtatni. Ő kajával jól tanítható, sokat fejlődött és már nem olyan domináns-szökős istenverése. Most már nyitva maradhat a kapu, ha szólok, akkor jön és leül,de ha kiviszem futni akkor még mai napig is megkergeti a vadkacsákat. Persze tudom, hogy sok mindent elrontottam és nem lesz soha az az ideális filmbeli kutya, de ez a helyzet legalább tartható. A hétvégén például bejött a szobámba (kinti kutya létére), leült mellém és fomra1-et néztünk. Nem a legideálisabb program egy kutyának, de ez van.

Mikor sétáltunk és húz, akkor megrángatom a nyakörvét és leültettem. Sosem volt rajta fojtó, szerintem azzal megölné magát. Anno 200m után leszakadt a karom, de mostanra már elfogadhatóan sétál. Azért nem vittem kutyaiskolába, mert egy husky-val kiröhögnek. Nagyon lenézik a kiképzők (tisztelet a kivételnek) ezt a fajtát.


Szóval kitartás, építkezés, és lesz egy olyan kutyád ami miatt nem kell szégyenkezned!

Ha érdekel még valami nyugodtan írj privátban.

2011. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most elég drága az ivartalanítás de tavasszal szoktak lenni akciók addig átgondolom és lehet, hogy ivartalanítjuk! Én is azt hittem, hogy a kutya megöli magát a folytó nyakörvvel és volt, hogy fuldoklott benne de ha az nincs rajta még nehezebb! Velem is ugyan ez azt hittem kiszakítja a karom meglát egy kutyát még ha kerítésen belül is van elránt és addig én is csak rohanok utána még a kutyához nem érünk! Már ahol kutya van mindig erősen fogom! Szerencsére még kiérek a sportpályára nincs túl sok kutya de van két nagy kutya ahol pont egy kis dombon kell lemenni és ott nagyon nehéz ha nem hagyom húzni ugrál rám forog össze-vissza, hogy elengedjem el! Az ivartalanítás biztos, hogy segítene??
2011. szept. 27. 20:14
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem az ivartalanítás biztosan nem segít! Jó esetben kicsit nyugisabb lesz tőle a kutya de a berögződött rossz szokások és viselkedési problémák nem szűnnek meg tőle. A nevelést nem helyettesíti semmilyen orvosi beavatkozás. Leírtuk, leírtam én is mit tegyél, nem fogod megúszni a munkát!
2011. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem azért mondtam nem akarom megúszni a munkát! Csak az ivartalanítás segítene a nevelésbe? Mert most már nem figyel senkire, semmire nem lehet sétálni se elindulni meg ilyenek! Ha egy kicsivel is nyugisabb lenne az nekem is segítene s könnyebben tudnám nevelni! Én imádom a kutyákat is szeretem nevelni is őket de az enyémet így már túl nehéz!
2011. szept. 27. 20:43
 19/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, ivartalaníttasd, ha nem tenyészkutya, akkor csak jól jársz vele. De ne attól várd a csodát, hogy ne kelljen csalódnod!
2011. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!