Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Feljelenthetem az állatvédőknél?

Figyelt kérdés

A szomszédomban egy 4 tagú család lakik.

A szülők szinte a nap minden órájában dolgoznak. Az apjuk pontosan nem tudom mi, de az anya az állatorvos.

Van egy iker lányuk. A lányok olyan 18-19 évesek lehetnek, tavaly végeztek.

Nagyon állatbolond család, ez meg is nyilvánul. Van 4 lovuk, 3 kutyájuk, nem tudom hány macskájuk és egy csak több lesz mert az utcáról is mindig fogadnak be. Most egy kiskutyát vettek magukhoz. A szülők semmit nem foglalkoznak az állatokkal, az összes otthoni állatot a két lány gondozza.

Ez nekem nagyon durva.

Valamit kéne tenni ez ellen. Feljelenteni a szülőket a gyámügynél és az állatvédőknél, vagy valamit. Nem?


2011. szept. 29. 12:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

engem feljelentettek hasonló okok miatt...


októberben lesz az ügy tárgyalása.


itt az a probléma, hogy 4 kutyát fogadtam be menhelyről és az utcáról, a kertemben viszont csak kettőt tarthatnék.


a kutyákat naponta 2 órát viszem sétálni, rollert vettem külön azért, hogy biztonságosan, de futtathassam őket, kutyasulizunk, agilityzünk, happy dogot kapnak, mindenkinek van kutyaháza, és saját agility pályát építettem a kertben 21 éves lány létemre. 8a kutyaházakat is én építettem.)


a kutyák oltva, chipezve, ivartalanítva, féregtelenítve, nem szöknek ki, nem ugatnak feleslegesen...



és feljelentettek.


azt tanácsolom, te ne legyél ilyen túlbuzgó, kedves kérdező.


tudom, hogy sokaknak nehéz elhinni, de van, akit az tesz boldoggá, hogy az állatainak szenteli minden idejét.


üdv:

egy etológus hallgató.

2011. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

gondolom (mivel lovak is vannak) mezőgazdasági terület,tehát még a 3 kutyáért se lehet feljelenteni.

a kedves kérdezőnek biztos valami más baja vana szomszéddal és most vaktában lövöldöz

2011. szept. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó szomszédság-török átok :D
2011. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért akarod őket feljelenteni ??? Szerintem inkább tisztelni kellene őket, hogy szeretik az állatokat, és hogy segítenek az utcára került állatokon! Jó lenne ha több ilyen ember lenne mint ők!

Nálam most van a 2. kiscica, akit az utcáról fogadtam be, és majd új gazdit keresek neki. Ha lenne lehetőségem rá én is fogadnék be ideiglenesen kutyákat.

Ja és 20 éves vagyok...

2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém, komolyan nincs jobb dolgod, mint mások életébe belepofázni? Mi közöd van neked ahhoz, hogy más hogya tölti a szabadidejét?

Amúgy 18 felettiekkel nem foglalkozik a gyámügy, miután felnőtt emberek, egészséges, jól tartott állatokkal meg az állatvédelem nem törődik, mert nincs mit védeni rajtuk. Te biztos ilyen feljelentgetős öreg néni/bácsi leszel, fene a ráérő fejedbe, keress inkább magadnak is valami rendes hobbit.

2011. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
100%

Nem hiszem, hogy olyan sok ilyen család él, szóval Ön biztosan a mi szomszédunk.


Drága Anna néni, én erre nem mondok igazából többet, csak azt, hogy mindenki foglalkozzon a saját maga dolgával. Lillával mi így érezzük magunkat tökéletesen jó. Köze ahhoz meg nulla, hogy mi mikor megyünk fősulira.


u.i: inkább foglalkozzon szegény Mirci macskájával, aki hozán jár enni, mert Öntől egy falat kaját nem kap nem tudom már mióta. És jobban teszi, ha nem büszkélkedik azzal, hogy milyen szép a cicus és Ön milyen jó gazda, mert ha megnézte volna fél évvel ezelőtt, a macska szinte csak csontból és bőrből állt, a bolhák meg ették. De igazán nincs mit, hogy helyre tettük szegény cirmost.

:)


üdv. Niki.

2011. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Hihetetlen egy világ ez. Itt ti mind kisgyerekek vagytok hozzám képest. Tisztelettel kéne beszélnetek velem, 53 éves vagyok!


És szintén hihetetlen, hogy van ideje ennek a lányka internetezni és engem fenyegetni!

Mi az hogy ti tettétek rendbe az ÉN MACSKÁMAT? Ha megtudom, hogy egy ujjal is hozzá érsz te vagy a testvéred, fel lesztek jelentve!! Hagyjátok békén az én állatomat, van nektek elég!

2011. szept. 29. 15:12
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ó, tévedtem. Nem csak lesz feljelentgetős öreg néni, hanem már az. Elnézést.

Egyébként biztos nem fogják kiröhögni, ha feljelent valakit azért, mert hozzányúl a macskájához :) Szerintem érdemes lenne kipróbálni, aztán legalább lehet szidni a rendőrséget is, hogy nem csinálnak semmit :)

2011. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
100%

Áhh, tudja mit? Jelentsen fel, hívja ki a gyámügyis bandát és az állatvédőket. A helyi állatvédő csoport telefonon keresztül ki fogja röhögni, hisz tudják, hogy anya állatorvos és itt minden állatnak csakis jobb sorsa lehet mint az utcán vagy egy menhelyen. Gyámügyisekkel meg közölje, hogy 18 évesek vagyunk, ők is jót fognak nevetni magán.

A macska az öné, tiszteletben van tartva. Jó Isten bocsásson meg, hogy adtunk neki kaját, megfürdettük és kapott oltást. Azt viszont ne várja el, hogy ha az a cica idejön éhesen, mi majd hazazavarjuk. Jelentsen fel azért is, hogy adunk enni egy macskának. Mennyivel emberségesemm és jobb dolog lenne, ha éhen pusztulna és a bolhák rágnák halálra.

De tudja mit. Nézzük hogyan gondoskodik egy macskáról. Ha hetek múlva soványan, elgyengülve jön hozzánk kajáért és szeretetért...ne várjon dicséretet. Ön lesz feljelentve az állatvédőknél.

2011. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
100%

"Kedves" Kérdező!


A Tiszteletet tettekkel és nem életkorral lehet kiérdemelni, és az amit Ön szándékozott volna tenni, az egyáltalán nem tiszteletet érdemlő, hanem inkább az ellenkezője.


Nektek meg lányok maximális TISZTELETEM, amiért ennyire állatszeretőek és gondoskodóak vagytok. A szomszédotokat pedig ignoráljátok.

2011. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!