Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Feljelenthetem az állatvédőknél?

Figyelt kérdés

A szomszédomban egy 4 tagú család lakik.

A szülők szinte a nap minden órájában dolgoznak. Az apjuk pontosan nem tudom mi, de az anya az állatorvos.

Van egy iker lányuk. A lányok olyan 18-19 évesek lehetnek, tavaly végeztek.

Nagyon állatbolond család, ez meg is nyilvánul. Van 4 lovuk, 3 kutyájuk, nem tudom hány macskájuk és egy csak több lesz mert az utcáról is mindig fogadnak be. Most egy kiskutyát vettek magukhoz. A szülők semmit nem foglalkoznak az állatokkal, az összes otthoni állatot a két lány gondozza.

Ez nekem nagyon durva.

Valamit kéne tenni ez ellen. Feljelenteni a szülőket a gyámügynél és az állatvédőknél, vagy valamit. Nem?


2011. szept. 29. 12:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
De utálom az ilyen unatkozó vénasszonyokat...
2011. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egyre izgalmasabb. :D
2011. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
88%
Állatvédő szervezet egyi vezetője vagyok. Ha az állatok jól vannak tartva, igencsak meglepődnék, hogy miért akarja őket mégis feljelenteni valaki, hiszen naponta olyan szörnyű történetekkel találkozunk, amihez szinte már érzéketlenség kell, hogy az ember ép ésszel kibírja. Én a magam részéről boldog és büszke lennék, ha majd olyan gyerekeim lesznek, akik maguk képesek gondozni felelősségteljesen sok állatot. Ha rosszul vannak ellátva, az más kérdés, de amíg láncon tartott, éhező, naponta megvert, ellátatéan sebekkel borított állatok életéért kell küzdeni, hogy őket ki lehessen szabadítani, és sok esetben ezek az esetek is büntetlenek maradnak, addig nekem ez inkább elismerésre méltó családnak tűnik :)
2011. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, előző hozzászóló vagyok, csak most olvastam teljesen végig. Először is, minden tiszteletem az etológus hallgatónak és a két lánynak! Állatvédőként mindig nagy tisztelettel viseltetünk azon ritka állatorvosok iránt, akik nem csak a pénzért lesznek azok, hanem képesek önzetlenül is segíteni bajban lévő állatokon.

Mivel a munkánk egyik alapját éppen ezen állatorvosok mozgósítása jelenti az állatvédelem terén, azaz minél szélesebb körű, kedvezményes ivartalanítási akciókat szervezünk a szegényebb, de felelősen gondolkodó gazdik számára, így örömmel vennénk, ha a kedves édesanyátok is részt venne benne. Ha igen, kérlek keressetek meg a kardosszilvi@gmail.com címen :)

U.i: csak így tovább, lányok, bár sok ilyen család lenne :) Akkor mi lehúzhatnánk a rolót, nem kéne állatot menteni...

2011. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Édes Istenem.... nem mindenki lesz bölcs 53 év alatt, vannak akik csak butulnak...
2011. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Akiteki ***** válasza:
100%

Hát ez csűcs! Szomszéd bebukta rendesen! :)))

Eddig azt hittem, hogy csak az ilyen baromira unatkozó nyanyák szoktak feljelentgetni mindenkit. De ez még a számítógépet is kezelni tudja, mégsem talál magának jobb elfoglaltságot, mint a szomszédba leskelődni.

Én az ilyeneknek szoktam ajánlani a könyvtárat, jobb szórakozás mint mások életének bámulása. De ha már van internete, esetleg fiatal fiúkat nézegethetne. Nem cserélnénk házat? Én szeretnék a lovas-kutyás-macskás család szomszédja lenni. Főleg ha még az állatorvos is kéznél van.

2011. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát Anna néni, ezt csúnyán be tetszett nézni :DDD

Falnak megyek az ilyen rosszindulatú banyáktól, akiknek nincs jobb dolguk, mint a szomszédokat kukkolni és minden baromságért feljelentgetni. Mi a franc köze van hozzá, hogy mikor mennek továbbtanulni és hogy hány állatuk van, főleg, ha látja, hogy szeretettel és hozzáértéssel bánnak az állatokkal?? A szülők "kényszerítik" őket erre... na persze. Kicsit élénk a fantáziája, nemde? Foglalkozzon inkább a maga dolgával.

2011. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
76%

A Lelenc KME vezetője vagyok. Gratulálok a szülőknek, hogy jóérzésű, állatszerető lányokat neveltek. És köszönöm a lányoknak, hogy míg másutt még egyetlen állatról sem képesek teljes családok gondoskodni, addig ők számos állatot látnak el és szeretik

A feljelentést fontolgató néninek pedig üzenem, hogy álljon be, hiszen állatokkal foglalkozni felemelő érzés, néhány alkalom és elmúlik a billentyűkopácsolós, netes rívásos para...

2011. szept. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Aztaaa!! En meg meg az elejen megprobaltam tanacsot adni a "neninek". Aztan kiderult, hogy nem is neni, hanem egy acsarkodo ven p...! Igen neni, valoban durva, hogyha valaki GONDOSKODIK az allatairol! A tanacsom az lenne, hogy vegye fel azt a telefont, es jeletse fel...sajat magat! Amiert 1 db cicarol sem kepes gondokodni! Pfff
2011. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Alomhajsza válasza:
100%

Jesszus, de ráér valaki :-) Az én anyukám 63 éves, de rohadtul nincs ideje arra, hogy mások életébe kukkoljon. Ugyanis dolgozik :-) A tiszteletet azzal vívta ki, hogy az elmúlt negyvenakárhány évet azzal töltötte, hogy mások gyerekeit készítette fel az életre.


Hát, ilyen a magyar :-). Legjobb elfoglaltsága az egymás cseszegetése,zaklatása. Mindig mindent jobban tud mint a másik. Túl sok az unatkozó ember kicsiny országunkban. Javaslom a kedves kérdezőnek, hogy inkább a saját életével foglalkozzon, biztos talál olyan dolgokat, amik javításra, megoldásra szorulnak, amiket jobbá lehet tenni.

2011. okt. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!