Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lehet baj a "szaporító...

Tényleg lehet baj a "szaporítótól" (? ) vett kutyámmal?

Figyelt kérdés
Múlthéten vettem 20 ezerért egy kölyök dobermannt, nagyon boldog voltam hogy végre szereztem egyet, erre az egyik barátom gyorsan eltörölte az örömömet: azt mondta, egy szaporítótól vettem (bár lehet benne valami), nem tenyésztőtől, és nem lesz jó kutya belőle. Remélem nincs igaza, szerintetek tényleg rossz idegzetű lehet? Mert eddig semmi baj nem volt vele, persze ez másfél hét után nem meglepő.
2011. okt. 2. 10:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem a "szépségversenyek" miatt annyi egy kutya ára, amennyi...
2011. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok vitatkozni,egy fajtatiszta kutyám sincs,csak mentett,de tény,hogy a fajtatiszta kutya ára nem azért annyi amennyi,mert kiállításra járnak (ez is benne van) hanem az,hogy egészséges a fajtához illő kutyát kapunk amire van esély,hogy betegsége lesz,mert benne van,de minimális és ezért a tenyésztő garanciát vállal és a tenyésztőnek se jó ha egy beteg kutya kerül ki a kezei alól,mert nem jó hírnév neki,de egy szaporítónak teljesen mindegy ,hogy beteg kutyát add-e tovább vagy sem.

Szóval szerintem nem csak annak való fajtatiszta kutya aki kiállításra szeretne járni és tenyészteni hanem annak is aki egy fajtába szerelmesedett bele és olyan fajtát akar nem olyasmi fajtát.


De kérdező,ettől eltekintve szeresd,neveld fel és mutasd meg,hogy ő is ugyan olyan jó ,mint társai. Nem elkönyvelt az a tény se,hogy minden szaporított kutya beteg lesz. Lásd nekem is van egy kutyám akik szaporítotól vettem meg,mert nem bírtam nézni ahogy tartja és belefájdult a szívem és jól van,egészséges és életvidám,szép kutyus lett,persze ellenpéldát is tudok mondani,de nem akarlak ilyezgetni,nem lesz baj,ne aggódj:)


Képet kaphatunk én kíváncsi lennék milyen kis aranyos!?

2011. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én is szaporítótól vettem a cavalier kiskutyám mert megsajnáltam hogy így van tartva. Aranyos édes imádom sose cserélném el egy törzskönyvezettre de legközelebb óvatosabb leszek. Köldöksérve van valószínű műteni kell. De beszélgettem kettő olyan emberrel is akik hivatalos helyről hoztak kiskutyát és mindkettejük kutyája csipőficamos lett. Úgyhogy ehhez szerencse is kell.
2011. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Akiteki ***** válasza:

Épp az előbb beszélgettem egy barátnőmmel.

Van 3 kutyája: Egy piacon vett shih-tzu keverék, egy nem jó helyről ajándékba kapott tibeti terrier és egy utcán talált havanese szerű. A shih-tzu gerincproblémái miatt állandó gyógyszerezésre szorul, lehet hogy műteni kell, az 200 ezer forint lesz, de nincs garancia rá, hogy nem újul ki a betegsége. A tibetinek most kell kivetetni a jobb szemét is, mert leszakadt a retinája. A bal szemét már emiatt másfél éve kivették. Most 6 éves a kutyus. Az utcai befogott egyelőre egészséges. A barátnőm azt mondta, ha egyszer ezek a kutyák megöregszenek (bár az elsőnél az sincs garantálva) és elmennek, neki többé nem kell kutya, mert nem tudja vállalni azt a rengeteg orvosi költséget, amit rájuk költ.

Erre mondtam neki, hogy 1 kutya kellett volna és jó helyről. De hát neki csak úgy szeretgetni kellett. Nekem is, mégis megvettem drágán az egészséges kutyát.

2011. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%
Faluhelyt az összevissza keveredő kutyáknak semmi bajuk nincs ,a jég hátán is megélnek ,pedig ételmaradékot kapnak és törzskönyvet hírből sem hallottak.Az állatorvos nem is élne meg ,ha nem lenne malac meg tehén.
2011. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Akiteki ***** válasza:
100%

" Faluhelyt az összevissza keveredő kutyáknak semmi bajuk nincs ,a jég hátán is megélnek ,pedig ételmaradékot kapnak és törzskönyvet hírből sem hallottak.Az állatorvos nem is élne meg ,ha nem lenne malac meg tehén.


A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:31"


A faluhelyt összevissza keveredő kutyák átlagéletkora 3 év. Élnek a jég hátán egy darabig, de megfelelő ellátás hiányában belepusztulnak. Utána levágják a láncról és mehet a dögkútba. A kölykök pedig az út szélére kartondobozban, majd gondoskodik róluk az a sok marha, aki a menhelyeket fenntartja.

A disznóhoz sem hívnak orvost, meg a többihez sem, az is csak fogyóeszköz mint a kutya.

2011. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%
Egy tehén vagy malac nagyobb értéket képvisel mint a kutya ,haszonállatokhoz hívnak orvost,sokszázezres értékről van szó és ha befertőzi a többit is akkor van gáz. De sok öreg kutya is van és nem mind láncon ,hanem szabadon a kertben.Tenyésztő meg ha van esze kiviszi az országból a kölyköket mert idehaza nincs kereslet a méregdrága kutyakölykökre.Ha van is,nagyon szűk kör.Maximum 30-40ezer amit még megadnak értük ,de az a plafon. Én sem adnék egy kutyáért sem többet.
2011. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Akiteki ***** válasza:

Nagyon nem ismered a falusi viszonyokat. Semmilyen élőlénynek nincs értéke. Látom naponta.

Az, hogy te mit adnál egy kutyáért nem mérvadó. A tenyésztő meg nem azt válogatja, hogy külföldön többet adnak-e érte, hanem hogy jó élete legyen a kiskutyának.

2011. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Tyler913 ***** válasza:
100%

Utolso,elegge el vagy tevedve,ugyanis ha nem is mindenki,de egyre tobb ember latja be,hogy igenis van ertelme TK-s,szurt,jo helyrol szarmazo kutyara kolteni.

Lehet,hogy faluhelyen vannak oreg kutyak is,de ez a nagy szamok torvenye.Gyakorlatilag termeszetes szelekcio mukodik,a sok ezer megszuleto falusi mixbol megmarad nehany,akiknek szinten csak a toredeke el meg oregkort.Tehat nem az tortenik,hogy falun annyira jok a kutyak,vagy annyira ertenek a taplalasukhoz,hanem pont az ellenkezoje.

Egyebkent ahogy Te magad is irtad,a tehen meg a malac haszonallat,a kutya viszont luxuscikk,nem kotelezo tartani,tehat csak az vallalja be,aki ki tudja fizetni azt a "meregdraga" 100-120 e Ft-ot (egy jobb telo vagy egy szarabb laptop ara).Akinek nincs ennyije,fogadjon be menhelyrol,es kesz.

2011. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
46%
dehogynem ,laktam egy párban..Nem voltak mind kikötve ,csak ahol nem volt elkerítve rendesen .Kutyából volt a kerítés.Az állatorvos meg "lódoktor " volt ,nem is nagyon foglalkozott szívesen kutya macskával.
2011. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!