Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg lehet baj a "szaporító...

Tényleg lehet baj a "szaporítótól" (? ) vett kutyámmal?

Figyelt kérdés
Múlthéten vettem 20 ezerért egy kölyök dobermannt, nagyon boldog voltam hogy végre szereztem egyet, erre az egyik barátom gyorsan eltörölte az örömömet: azt mondta, egy szaporítótól vettem (bár lehet benne valami), nem tenyésztőtől, és nem lesz jó kutya belőle. Remélem nincs igaza, szerintetek tényleg rossz idegzetű lehet? Mert eddig semmi baj nem volt vele, persze ez másfél hét után nem meglepő.
2011. okt. 2. 10:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
de ha a törzskönyve NEM hamisított, akkor megnyugodhatok?
2011. okt. 2. 10:24
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Szűréseket láttál?
2011. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy "törzskonyves szaporító" is kaphat törzskönyvet a kutyájának. De ezeknek a kutyáknak nincsenek meg a szűréseik, nincsen tenyészszemléjük, lehet, hogy rokonok, biztos nem jól meggondolva, tenyésztési szempontból, választották meg a szülőket.

akkor is keveslem a 20 ezret, hiszen a törzskönyv kiváltása és az oltások kerülnek ennyibe.

azzal ami volt,már nem tudsz mit tenni. Arra figyelj,hogy a kutyanálad mindent megkapjon ami az optimális fejlődéshez szükséges.

2011. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

nem láttam szűréseket :/


oké, mindent megteszek a kutyáért és azért fogok keményen dolgozni, hogy jobb legyen mint egy 80 ezres! Köszönöm a válaszokat

2011. okt. 2. 10:49
 15/31 homo ludensz ***** válasza:
100%
Akarod vinni versenyekre,bemutatókra vagy sem? Ajánlom ha teheted menj el vele egy kutyaiskolába hogy legalább engedelmességi képzést kapjon és hogy összeszokjatok. Amennyiben csak egy hű barátot szeretnél akkor ez a kutyus is nagyon megfelel. Nekünk most egy törpe spániel van mint jelzőkutya,de volt törzskönyves rottweiler is fültetovált és ő járt kaput nyitni ha jöttek a házalók.
2011. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Tyler913 ***** válasza:
100%

Ha 20 ezerert normalis,TK-s kutyat vettel,akkor igen nagy magus vagy! Ahogy elottem irtak,csak a TK,chip,kolyoktap es az oltasok joval tobbe kerulnek,ezek utan eleg gyanus az ugylet.


Persze attol meg nagyszeru kutya valhat belole,csak eppen nagyobb a riziko,mintha nagynevu tenyesztotol vetted volna.Most mar mindegy,etesd minosegi tappal,figyelj oda a nevelesere.

Viszont sajnos az,hogy mennyire lesz "jo" kutya,nem csak a Te munkadon mulik,hanem a hozott genetikai oroksegen.Ugyhogy imadkozz,nehogy kesobb jojjon elo valamilyen problema,amit nem tudsz kijavitani.

2011. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
35%
Ne aggódj ,a 100ezres kutya is lehet beteg vagy ideggyenge.Nem ezen múlik ,leginkább a szerencsén.Egyazon almon belül is hatalmas eltérések lehetnek a kutya jellemében.Mindig azt szoktam mondani ,apádnak anyádnak van törzskönyve vagy csak úgy észnélkül szaporított? :D Szóval etesd ,neveld jól az a kutyát ,és hozd ki belőle a legjobbat !Sok sikert hozzá!
2011. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
12:10, köszönöm! :D
2011. okt. 2. 12:29
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
Apámnak, anyámnak van törzskönyve, sőt nekem is. Úgy hívják, hogy "születési anyakönyvi kivonat", szóval ezzel a hasonlattal csak a saját tudatlanságodat reklámozod.
2011. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
26%
Az csak egy papír,egy állami nyilvántartás, de nem az alapján választanak párt az emberek.Igazából a 100ezres vagy többe kerülő kutya annak jó aki szintén tenyészteni meg kiállításra hordani akarja,mert oda kérik a papírt.Viszont a kérdező 20ezres kutyájának is van törzskönyve csak valószínűleg a szüleiket nem járatták szépségversenyre ezért olcsóbbak a kiskutyák.
2011. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!